19 fryzur samurajskich dla mężczyzn

Fryzury samurajskie, znane również jako chonmage, nawiązują do wyrazistej japońskiej fryzury męskiej, która była kultywowana setki lat temu. Pierwotnie wykonane jako fryzura wojownika, aby mocno trzymać hełm samuraja podczas bitwy, japońskie włosy samuraja wkrótce stały się symbolem statusu w kulturze.

W epoce nowożytnej fryzura samurajów została przekształcona w style top knot i man bun. Jeśli myślisz o zapuszczaniu długich włosów i potrzebujesz fajnego wyglądu, te fryzury wojowników mogą być świetnym wyborem.

Fryzury japońskich samurajów dla mężczyzn

O Samurai Top Knot i Man Bun

Dzisiejsze spojrzenie na włosy samurajów jest wyraźnym odejściem od prawdziwych japońskich fryzur wojowników. Tradycyjnie włosy samurajów mają długie włosy związane w kucyk, z wyjątkiem tego, że włosy na czubku głowy zostały ogolone. Kucyk mężczyzny, po związaniu, jest złożony tak, że dodatkowy luz spoczywa na ogolonej głowie. Ten kawałek gęstych włosów na górze jest tym, co utrzymywało hełm wojownika w centrum.

Jak można się było spodziewać, klasyczny kucyk samurajski z ogolonymi bokami dookoła nie był modny według zachodnich standardów i został zmodyfikowany, aby pasował do kultury europejskiej i amerykańskiej. Powstały dwie podobne, ale wyraźnie markowe fryzury.

Fryzura samurajska

Jeden styl stał się znany jako japoński węzeł górny, znany również jako węzeł samurajski. Ta fryzura to w zasadzie męski kok z ogolonymi bokami. Drugi to samodzielny męski kok z długimi włosami faceta ściągniętymi do tyłu i związanymi. Obie stały się podstawowymi japońskimi męskimi fryzurami.

Jak uzyskać włosy japońskiego samuraja?

Kok męski wymaga po prostu długich włosów i gumki do włosów. Aby zawiązać męski kok lub chonmage, użyj obu rąk, aby zebrać wszystkie włosy w jednym punkcie z tyłu głowy. Następnie zawiąż kok według uznania za pomocą gumki do włosów.

Z drugiej strony, górny węzeł to rodzaj podciętej fryzury, która wymaga utrzymania długich włosów na górze z wygolonymi lub wyblakłymi bokami. Upewnij się, że pozostawiłeś odpowiednią długość na wierzchu, aby rzeczywiście móc zawiązać węzeł.

Ponadto zdecydowanie zalecamy łączenie fryzury samurajskiej z pełną brodą, a nawet lekkim zarostem. Broda i pełne włosy dają poczucie męskości, nie wspominając o tym, że wyglądają wręcz seksownie. A jeśli brakuje Ci brody, dowiedz się, jak zapuścić brodę szybciej i dłużej, wykonując te proste czynności. Obiecujemy, że pokochasz kombinację męskiego koka i brody.

Najlepsze style Top Knot i Man Bun

Aby zdecydować, czy fryzura Samurai jest dla Ciebie odpowiednia, sprawdź poniżej najlepsze style topów i koków.

Samurai Top Knot

Fryzura Samurai Top Knot

Strzyżenie męskiego koka

Kucyk samurajski

Włosy samurajskie

Top Knot Samurai Hair

Fryzura z podcięciem z górnym węzłem

Fryzura japońskiego samuraja dla mężczyzn

Man Bun Style

Best Man Bun Hair z brodą

Podcięcie z górnym węzłem lub męskim kokem

Fajne japońskie włosy samuraja

Fajny mężczyzna kok włosy dla mężczyzn

Fryzura Japońskiego Samuraja - Top Knot

Fajne japońskie włosy samuraja - fryzura z najlepszym węzłem

Kucyk Samurajski - Męski Top Knot

Japońskie fryzury męskie - Samurai Man Bun Hair