21 popularnych fryzur z lat 70. dla mężczyzn

Na męskie włosy w latach 70. duży wpływ mieli muzycy, gwiazdy filmowe, celebryci i hipisowski styl życia w pełnym rozkwicie. Podobnie jak w przypadku kudłatych długich fryzur z lat 60., większość fryzur z lat 70. wymagała długości, warstw i naturalnego teksturowanego wykończenia. Nie tylko dla kobiet, w latach 70. mężczyźni masowo czesali i układali włosy. Od długich do krótkich, od afro po dredy i od cefal po pierzaste włosy, w ciągu dekady było tak wiele fajnych męskich fryzur i stylów, z których niektóre przeniesiono z lat 60-tych. Po inspirację i pomysły przyjrzyjmy się najlepszym i najpopularniejszym fryzurom dla mężczyzn z lat 70.!

Fryzury z lat 70. dla mężczyzn

Fryzury z lat 70. dla mężczyzn

Fryzura Afro

Społeczności Afroamerykanów zaczęły uprawiać tę fryzurę w latach 60-tych, ale afro stało się zdecydowanym faworytem w latach 70-tych, ponieważ do tego czasu było bardziej popularne i komercyjne. Poza tym, że idealnie nadaje się do perwersyjnych, teksturowanych fryzur, afros były oświadczeniami politycznymi i symbolami czarnej dumy. Mężczyźni nadal noszą je do dziś, aby obnosić się ze swoimi wspaniałymi kręconymi grzywami, ale wiąże się to z używaniem produktów chemicznych. Po zabiegu włosy są naturalne w dotyku i nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych.

Fryzury afro z lat 70

Włosy o średniej długości ramion

Długie włosy z lat 60-tych przekształciły się w włosy średniej długości w latach 70-tych. Styl sięgający ramion wciąż był buntowniczy i przeciwny establishmentowi, ale był łatwiejszy do opanowania, ponieważ nie wymagał tak dużego utrzymania. The Beatles reprezentowali wygląd średniej długości najlepiej w latach 70-tych. Jeśli twoje włosy nie rosną naturalnie w dół, będziesz potrzebować fryzjera, aby nadać im kształt, jeśli chcesz mieć fajniejszą fryzurę, która podkreśli okrągłe twarze.

Włosy do ramion z lat 70. dla mężczyzn

Długie Fryzury

Długie fryzury przekształciły się w naturalne fryzury na początku lat 70., kiedy mężczyźni postanowili porzucić pomadę i pozwolić jej luźno zwisać, zamiast żelować lub stylizować włosy. Oznaczało to, że płynęła i była odpowiednia dla wszystkich rodzajów włosów. Niezależnie od tego, czy Twój styl jest prosty, czy kręcony, możesz odtworzyć ten wygląd, pozostawiając włosy na ostry, rockowy wygląd.

Długie fryzury z lat 70. dla mężczyzn

Klasyczna Mullet

Przez dziesięciolecia istniały różne odmiany barweny, ale oryginał był klasycznym barweną. Wciąż krótka z przodu i długa z tyłu, fryzura z cefal z lat 70. była kudłata na górze, nadając jej większą objętość i odważny urok, jak David Bowie jako Ziggy Stardust. Jeśli czujesz, że nie możesz ściągnąć ognistej pomarańczowej barweny, nowoczesny styl jest krótszy i bardziej zwarty na górze i z tyłu. Dodatkowo jest wyposażony w blaknięcie, aby zwiększyć kontrast między różnymi cięciami.

Lat 70. Włosy cefalowe dla mężczyzn

Dredy

Kultura reggae i jej wybitni artyści, tacy jak Bob Marley, przynieśli masom dredy w latach 70. XX wieku. Produkcja dredów zajmuje trochę czasu i będziesz potrzebować dużo cierpliwości, ale mają one kilka zalet. Świetnie nadają się do krótkich i długich włosów, a dredy nie wymagają wysiłku, ponieważ nie trzeba ich czesać ani myć. Pozwalasz splątanym włosom plątać się przed skręceniem na miejsce.

Dredy z lat 70.

Pierzaste Włosy

Warstwowe, aby wyglądać jak ptasie pióra, cięcie piór było stylem unisex dla mężczyzn i kobiet. Spośród facetów, którzy najlepiej kręcili się w latach 70., John Travolta był znany ze swoich warstw średniej długości i rozstania na środku. Faceci nadal uwielbiają styl piórkowy, ponieważ możesz pozwolić mu wisieć naturalnie, przesunąć go na bok, aby stworzyć przedziałek, lub zelować go, jeśli jest krótszy. Mężczyźni szukający wszechstronnego, przystojnego wyglądu nie powinni dalej szukać.

Pierzaste włosy mężczyzn z lat 70.

Rockowe fryzury

Artyści i muzycy w latach 70-tych wielokrotnie zmieniali swoje rockowe fryzury. Beatlesi przeszli z kudłatego mopa do barweny, Elvisowi wyrosły włosy i bokobrody, a Rod Stewart połączył mieszankę wszystkiego. Cechą, która połączyła je wszystkie, była długość; Kamienne włosy z lat 70. były długie i falujące. Dzięki temu fryzury nie przypominały świeżych, czystych fryzur z lat 60-tych. Zamiast tego byli niesforni i wyzywający.

Rockowe włosy z lat 70.

Fryzury Dyskotekowe

Dyskotekowe włosy zaczęły się od dopasowania ciasnej trwałej i dłuższej fryzury do modnych strojów. Chłopaki z ABBA byli królami muzyki i stylu disco w latach 70-tych. Jednak Travolta zmienił kulturę w filmie „Gorączka sobotniej nocy” dzięki swoim nażelowanym, zaczesanym do tyłu włosom, które również były uczesane i pełne objętości. Do tego potrzebny będzie gruby pędzel i dużo lakieru do włosów.

Dyskotekowe fryzury dla mężczyzn

Fryzury Greaser

Greaserzy nosili krótkie włosy i odsuwali je do tyłu, aby nadać im gładki, teksturowany wygląd, który był tłusty. Był to profesjonalny styl dla mężczyzn, którzy preferowali czysty i elegancki wizerunek, a nie odważniejsze style lat 70-tych. Włosy tłuste powracają, ponieważ tył i boki są krótsze, a góra dłuższa, aby uzyskać objętość i kontrast. Użyj produktu do stylizacji na bazie wody, jeśli nie lubisz oryginalnego, tłustego wyglądu.

Fryzury z lat 70.

Kudłata fryzura

Kudłata fryzura nie była tak prosta, jak wypuszczanie włosów w latach 70-tych. Najlepsze kawałki kudły były nakładane grzywką, a warstwy były rozciągane dalej w dół głowy. Mężczyźni pokochali niewymuszony wygląd, a także elastyczność – można ją nosić elegancko lub wypełnić wierzchnią warstwę. To wciąż wysokiej jakości look dla nowoczesnych mężczyzn, którzy nie mają czasu na wosk i grzebień.

Kudłate fryzury dla mężczyzn

Mężczyzna Perma

Brady Bunch sprawił, że trwała ondulacja stała się tak sławna w latach 70., że próbowali jej wszyscy, od Toma Hanksa po Ala Pachino i Dustina Hoffmana, z różnym skutkiem. Dziś łatwiej jest uzyskać odpowiedni wygląd dzięki wielu opcjom, z najlepszymi trwałymi, obejmującymi blaknięcie po bokach i pełne, sprężyste włosy na górze.

Włosy trwałe z lat 70.

Jheri Curl

The Jheri Curl była jedną z najpopularniejszych fryzur czarnych mężczyzn dekady. Nazwany na cześć wynalazcy, Jheri Redding, celebryci, tacy jak Michael Jackson i Rick James, rozluźnili swoje ciasne loki i afros w luźniejsze, bardziej naturalne loki, które na stałe pozostały na swoim miejscu. Loki Jheri były doskonałą alternatywą dla czarnych włosów, zapewniając dłuższą fryzurę bez konieczności pielęgnacji. Stylowi, błyszczące i trwałe, czarni mężczyźni kołysali tę kręconą fryzurę od późnych lat 70. do lat 80..

Jheri Curl

Wąsy

Chociaż nie jest to fryzura, Mark Spitz i Tom Selleck założyli wąsy po męsku, zdobywając siedem złotych medali i polując na złych facetów. Właściwe wąsy polegają na zgoleniu całego zarostu, aby pozostawić wąs na górnej wardze. Wraca do mody, bo pasuje do prawie każdej fryzury.

Wąsy z lat 70.

Krótkie Fryzury

Nie wszystkie fryzury dekady były długie, a niektóre z najlepszych trendów męskich włosów z lat 70. były krótkie. Czyste, krótkie fryzury, takie jak strzyżenie, strzyżenie na jeża i część boczna, były popularne wśród mężczyzn, którzy chcieli fryzury łatwej w utrzymaniu. Co więcej, Rude Boys and Skinheads zadbali o to, aby krótkie włosy miały swoje miejsce, decydując się na ciasną, ogoloną fryzurę podobną do zespołów takich jak The Specials. Ostatecznie większość krótkich fryzur męskich nosili profesjonaliści z branży, tacy jak osoby z Wall Street.

Krótkie fryzury męskie z lat 70.

Fryzury dla surferów

Podczas gdy włosy surferów z lat 50. były długie, włosy surferów z lat 70. były krótkie do średniej długości. Kluczem był niechlujny styl i farbowany kolor, który sprawiał, że wyglądał na muśnięty słońcem. Wystarczy pozostawić na wierzchu kudłaty i dodać blond pasemka.

Włosy surfera z lat 70.

Kręcone włosy

Curly była modna, ponieważ łączyła się z różnymi stylami z lat 70., aby dodać stylowego i odświeżającego charakteru. Do dziś możesz pochwalić się swoimi lokami kudłatym krojem, ciasną trwałą lub luźnym lokiem Jheri.

Kręcone włosy z lat 70

Najlepsze produkty do włosów dla męskich fryzur z lat 70.

Stylizacja najlepszych męskich fryzur z lat 70. wymaga odpowiednich produktów, aby uzyskać idealne wykończenie. Ponieważ wiele fryzur z lat 70. było długich i warstwowych, faceci musieli używać dużo lakieru do włosów, aby zachować swój styl. Jednak niektórzy mężczyźni woleli klasyczne krótkie fryzury, a te fryzury wymagały po prostu trochę smaru do włosów lub kremu. Pomady na bazie oleju były popularne w przypadku fryzur typu „treader”, podczas gdy inni faceci cieszyli się nostalgią za stosowaniem klasycznego produktu do włosów dla mężczyzn, Brylcreem.

Aby pomóc Ci w stylizacji fryzury z lat 70., oto najlepsze produkty do włosów dla mężczyzn!

Podgląd Ocena produktu Cena
Brylcreem 3 w 1 Nabłyszczający, stylizujący i kondycjonujący krem ​​do włosów dla mężczyzn, bezalkoholowy, 5,5 uncji Brylcreem 3 w 1 Nabłyszczający, stylizujący i kondycjonujący krem ​​do włosów dla mężczyzn, bezalkoholowy, 5,5 uncji 4 599 recenzji $4.99 Kup Teraz
Fryzura Duke Bez Tłuszczu Fryzura Duke Bez Tłuszczu 78 Recenzje 6,99 USD Kup Teraz
Smar REUZEL Green Pomade Grease, Medium Hold, 4 oz. REUZEL Green Pomade Grease, średnia trwałość, 4 uncje. 1 853 Recenzje $16,00 Kup Teraz