25 Berber Dükkanı Tasarım Fikirleri

Bir berber dükkanı açmak isteyen bir berberseniz, müşterileri çekecek bir marka oluşturmak önemlidir. Doğru berber dükkanı tasarımı, işinizi bir sonraki seviyeye taşıyabilir ve mükemmel müşteri deneyimini yaratabilir. Düzgün bir şekilde uygulandığında, mağazanızın estetiği müşterilerin rahatlamış, memnuniyetle karşılanmış ve hatta saç kesimleri konusunda heyecanlı hissetmelerini sağlamalıdır..

Dekor tarzından sandalyelere, aydınlatmadan duvar renklerine ve süslemelere kadar, dikkate alınması gereken birçok eski ve modern berber dükkanı tasarımı var. Bazı iç tasarım fikirleri, işlevselliği stille harmanlamanız gereken küçük berber dükkanları için daha uygundur, diğer mağaza düzenleri ise yaratıcı konseptlerinizi tam olarak oluşturmak için büyük bir alan gerektirir..

İster sade ve havalı ister şık ve lüks bir dekor istiyorsanız, berber dükkanınız tarzınızı tamamlamalı ve çekmek istediğiniz müşteri türlerini yansıtmalıdır. Aramanıza ilham vermek için keşfedilecek en iyi berber dükkanı tasarım fikirlerini derledik. Müşteri memnuniyetini artırmak için çalışacak düzen, renk, aydınlatma ve dekorasyon örneklerini bulmak için bu muhteşem modern berber dükkanı iç tasarımlarına göz atın..

Berber Dükkanı İç Tasarım Fikirleri

Berber Dükkanı İç Tasarım Fikirleri

Dekor Tarzı

Potansiyel berber tasarımları söz konusu olduğunda sonsuz sayıda seçenek vardır. Çoğu insanın hayal ettiği en ikonik berber tasarımında krom hidrolik sandalyeler, dama tahtası zemini ve kırmızı, beyaz ve mavi çizgili klasik berber direği bulunur..

Eski moda bir berber dükkanı deneyimi sunmayı amaçlayan bir berber, tasarım seçimlerini bunun belirlemesine izin vermelidir. Mağazanızı klasik tarzın bir kopyası olacak şekilde tasarlayabilirsiniz. Eski moda hizmetler sunmak ama dekoru biraz güncellemek istiyorsanız, dengeli bir hava yaratmak için geleneksel ve modern unsurları birleştirin..

Modern Berber Dükkanı İç Tasarım

Berberler, müşteri deneyimini üst düzeye çıkaracak tamamen özel berber temaları da oluşturabilir. Sakal tımar konusunda uzmanlaşmış bir berber, ironik bir hipster tarzında giyilebilecek rustik yapı malzemelerine yönelebilir. İş ve üst düzey müşterilere yönelik bir berber, şık ve modern olabilir. Berber dükkânınızı açarken önceden yapacağınız bir yatırım, işletmenizin başarılı olma olasılığını artırmaya yardımcı olabilir..

Sonuç olarak, berberlerin sunacakları hizmet türlerini destekleyen dekorları seçmeleri önemlidir. Los Angeles, New York City, Miami, Las Vegas, Houston ve Atlanta’daki en iyi berber dükkanlarının çoğu, yeni müşteriler çekmek için bir pazarlama aracı olarak da hizmet eden benzersiz bir iç tasarım ve atmosfer yaratmıştır..

Geleneksel Vintage Berber Dükkanı Tasarımı

Duvar Rengi ve Dekoru

Bir berber dekor stiline karar verdiğinde, o tasarımı tamamlayan duvar renklerini ve dekoratif vurguları seçmelidir. Renk paletinden her bir mobilya parçasına kadar odanın her yönü, tema üzerine kuruludur ve gelecekteki müşteri deneyimine katkıda bulunmaya devam eder..

Berber Dükkanı Duvar Dekoru

Duvarlar, dekorun geri kalanının üzerine inşa edildiği tuvaldir. Duvar renkleri ve malzemeleri buna göre seçilmelidir. Rustik temalı bir berberde ahşap panelli bir duvar olabilirken, daha endüstriyel modern tasarımlı bir berberde çıplak beton duvarlar olabilir. Erkekler kulübünden ilham alan lüks bir berber, koyu lacivert veya orman yeşili boya veya ince bir desene sahip duvar kağıdına sahip olabilir..

Berber Dükkanı Duvar Süslemeleri

Berber Koltukları

Müşteri deneyiminin en önemli kısmı berber koltuğunda gerçekleşir ve aldığınız sandalye türlerini bir berber dükkanı tasarımının ayrılmaz bir parçası haline getirir. Herhangi bir profesyonel gibi, kaliteli berberlik aletlerine yatırım yapmak çok önemlidir. Her şeyden önce, bir berber koltuğu hem müşteri hem de stilist için rahat olmalıdır. Sandalyeler tipik olarak hidroliğe sahiptir, böylece stilist, saç kesmek için en iyi açıyı veren yüksekliğe ayarlayabilir. Sıcak havluyla usturalı tıraş veya sakal bakım hizmetleri sunmayı planlıyorsanız, arkaya yaslanan sandalyeler isteyeceksiniz..

Berber Dükkanı Sandalyeleri

Berber sandalyeleri, çeşitli farklı dekor stillerinde mevcuttur. Berberler, güvenilir markaları araştırmalı ve ardından tasarımınıza ve alanınıza uygun bir stil aramalıdır. Modern bir tasarım stili için berber sandalyeleri şık ve düşük profilli olacak ve genellikle krom ve siyah vinil gibi malzemelerde bulunabilir. Popüler renk kombinasyonları siyah ve altın, kırmızı ve beyaz, siyah ve gümüş ve koyu kahverengi ve ten rengidir, ancak sandalyenizi tercihlerinize göre özelleştirebilirsiniz..

Erkekler kulübünden ilham alan lüks bir salondaki bir berber koltuğu, lüks bir deneyim için genellikle daha abartılı bir şekilde dolgulu ve rahattır..

Berber sandalyesi

berber direği

Berber direkleri, berber dükkanı tasarımındaki tartışmasız en ikonik unsurdur. Kullanımları ayrıca, berberlerin saç kesimi ve yüz kıllarını tımar etmenin yanı sıra tıbbi prosedürler uyguladıkları zamana kadar uzanır. Kanı (kırmızı), bandajları (beyaz) ve damarları (mavi) temsil etmek için kullanılan bir berber direğinin orijinal renk şeması.

berber direği

Berberler bu günlerde şifacı olarak ikiye katlanma eğiliminde olmadığından, berber direğinin arkasındaki asıl anlam eskidir. Pek çok berberde hala bunlara yer verilir, çünkü bunlar çok tanınabilir bir semboldür ve yanından geçen potansiyel müşterilerin dikkatini çekebilir..

Ancak bir berber dükkanını farklı kılmak isterse, renkleri seçtikleri renk şemasına uyacak şekilde değiştirerek bu klasik özelliğe kendi dokunuşlarını katabilirler. Tasarım stiliyle koordine etmek için yapı malzemelerini de değiştirebilirsiniz. Daha modern bir berber dükkânında krom kenarlı şık bir direğe sahip olabilirken, daha rustik bir dükkânda eskitilmiş boyalı ahşap bir direğe sahip olabilir..

Berber Dükkanı Direk Tasarımı

Ön Tabela

İşaretiniz genellikle bir müşterinin işletmeniz hakkında aldığı ilk izlenimdir. Dekorunuzun sadece küçük bir unsuru olsa da, markanızın güçlü bir temsili olarak hizmet etmelidir. Düzenden yazı tipine ve logoya kadar her şey dikkatlice düşünülmeli ve dekorunuzu temsil etmelidir..

Önde Berber Dükkanı Tabela

Eski moda bir berber, vintage esintili bir tabelaya sahip olabilirken, modern bir kentsel berber grafitiden ilham alan bir tabelaya sahip olabilir. Sakal tımar hizmeti sunan bir berber, sakallı bir adamın grafik görüntüsünü de logosuna dahil edebilir. Bunların hepsi, tabelanızın berber dekorunu iyileştirebileceği yolların harika örnekleridir..

Berber Dükkanı Ön Fikirler

Döşeme

Berberlerin mağazaları için zemin kaplaması seçerken akıllarında tutmaları gereken iki ana faktör vardır: işlevsellik ve stil. Saç kesimi ve sakal bakımı sırasında düşen saçları ve bıyıkları temizlemek için berber zeminlerinin günde birkaç kez süpürülmesi gerekir. Bu nedenle halı kaplı bir zemin hiçbir anlam ifade etmez..

Berber Dükkanı Döşeme

Bir berber dükkanında çalışan çeşitli döşeme türleri vardır. Klasik bir berber dükkanı stilini taklit etmeye çalışan bir berber, klasik siyah-beyaz kareli karo veya muşamba zemini tercih edebilir. Öte yandan rustik dekora sahip bir berber, mühendislik parke zemine sahip olabilir. Özel yapım ahşap, otantik ahşaptan daha dayanıklıdır ve berber salonu gibi yoğun trafikli alanlarda daha uzun süre dayanır..

Berber Dükkanı Katları

Rahat Bir Bekleme Alanı Yaratın

Müşteri berber koltuğuna ulaşmadan önce muhtemelen en az birkaç dakika bekleme odasında oturması gerekecektir. Doğru bekleme odası dekoru, müşterinin deneyimden tam olarak zevk alması için doğru zihinsel zihniyete girmesine yardımcı olarak ziyaretin geri kalanının gidişatını belirlemeye yardımcı olabilir..

Berber Dükkanı Bekleme Alanı Dekoru

Bekleme alanının her yönü genel deneyime katkıda bulunabilir. Berberler rahatlatıcı bir spa deneyimi yaratmaya çalışırken, bekleme odasında rahat sandalyeler ve yumuşak borulu müzik bulunmalıdır. Bu arada, iş profesyonellerine yönelik bir berber dükkanı, müşterilerin beklerken sayfalarını açmaları için finans dergileri içerebilir..

Serin Berber Dükkanı Bekleme Alanı Kanepe

Berber Dükkanı Aydınlatma

Berber dükkanı dekorunda havayı ayarlamak için doğru aydınlatma önemlidir, ancak akılda tutulması gereken işlevsel hususlar da vardır. Berberin, mümkün olan en iyi saç kesimini veya tıraşı sunabilmesi için ne yaptığını görebilmesi gerekir. Stil ve form arasındaki mükemmel dengeyi sağlamanın en iyi yolu, mağaza genelinde çeşitli aydınlatma kaynakları kullanmaktır..

Berber Dükkanı Işıkları

Berber dükkanı ışıklarınız modern, endüstriyel, eski okul veya rustik tarzı yansıtabilir, ancak dekorun mağazanızın genel havasına ve düzenine uyması gerekir. Bir berber dükkanında aydınlatma kurarken, daha parlak tavan aydınlatmasını aynaların etrafındaki daha sıcak ışıklarla birleştirmek en iyisidir. Parlak tepe lambası, bol görünürlük sağlarken, müşterinin yüzünün yakınındaki daha sıcak ışıklar gurur verici ve güven artırıcıdır..

Berber Dükkanı Aydınlatma

Ön Büro ve Ürün Teşhirleri

Saç kesimi veya tıraş, berber dükkanı deneyiminin yalnızca bir parçasıdır. Saç bakım ürünleri satmak, seanslar arasında tarzlarını daha iyi korumalarına izin vererek müşteri deneyimini iyileştirebilir. Ayrıca berberler için önemli bir gelir akışı sağlayabilir..

Berber Dükkanı Ön Büro

Ürünler, özel olarak tasarlanmış bağımsız armatürler veya özellikli duvarlar üzerinde sahnelendiğinde en güçlü görsel etkiyi yaratma eğilimindedir. Bunları ön büronun yakınında tutmak, müşterilere ürün teslim ederken ürün önermek için ek bir fırsat sağlar. Berberler, mağaza tasarımlarını bir araya getirirken perakende satış düzenlerinin arkasındaki psikoloji üzerine araştırma yapmalıdır..

Geleneksel Berber Dükkanı Ön Alanı

Bir Bar Alanı İnşa Et

Berberlerin geleneksel deneyimi geliştirmesinin bir yolu, içkiler getirmektir. Bunun gibi ayrıntılar, bir berber gezisini sıradan bir ayak işinden özel bir deneyime yükseltir. Bir berber, dükkânında alkol servisi yapmak için doğru ruhsatları almak için çaba harcarsa, sunulan içeceklerin deneyimi iyileştireceğinden emin olmak için ekstra adım atmalıdır..

Berber Dükkanınızda Bir Bar İnşa Edin

Bir berber, art deco esintili bir dekora sahipse, gizli bir konuşmadan ilham alan bar alanından döneme uygun içecekler sunmak eğlenceli olurdu. Öte yandan, TV ekranlarında spor oyunları sunan sıradan bir berber, muslukta bira servisi yapabilir..

Berber Dükkanı Barı

markalaşma

İçinde bulunduğumuz çağda, iç tasarım ve dekor sadece fiziksel bir alana odaklanmamalı. Bir berberin dekor seçimi aynı zamanda markalarıyla da bağlantılı olmalıdır..

Markalaşma, bir işletmenin hem basılı hem de dijital pazarlamada kimliğini oluşturma şeklidir. Marka bilinci oluşturma, bir işletmenin web sitesinde, kartvizitlerinde, sosyal medya simgelerinde ve daha fazlasında bulunabilen bir logo, yazı tipi, renk şeması ve kişisel mesajlaşma kombinasyonundan oluşur. Bir berber dükkanı kendi ürünlerini satmak için yapıyorsa, etiketleri de markanın temasıyla tutarlı olmalıdır..

Berber Dükkanı Markası

İyi bir berber dükkanı markası, bir berber dükkanının iç dekor stiliyle uyumlu olmalıdır. Modern, lüks bir berber dükkanı, yüksek kaliteli parlak kart stoğu ve şık çağdaş tasarım öğelerini seçebilirken, klasik bir berber dükkanı, markalarında eski yazı tiplerini ve öğeleri kullanabilir..

En İyi Berber Dükkanı Tasarım Fikirleri

Temellere Odaklanmış İyi Doğal Düzen

Bir berber dükkanı sahibi hangi dekor stilini seçerse seçsin, akılda tutulması gereken belirli tasarım temelleri vardır. En yaratıcı dekor teması bile işlevsel ve kullanıcı dostu olmalıdır, aksi takdirde berberin üretkenliğini ve müşteri deneyimini olumsuz etkileyecektir..

Berber Dükkanı Düzeni

Örneğin, ön büro girişte konumlandırılmalı veya müşterilerin karşılanabilmesi için masadan ön kapıya kadar net bir göz çizgisi olmalıdır. Mobilya düzeni, müşterilerin bekleme odasından berber koltuğuna kolayca hareket edebilmeleri için yollar oluşturmalıdır..

Tüketiciye dönük bir işletme olarak, işaretler ve duvar resimleri, olumlu bir atmosfer sağlamak için tartışmalı ifadelerden kaçınmalıdır. Berber tasarımınızın ne kadar şık ve havalı olmasını isterseniz isteyin, amaç başarılı bir iş kurmaktır..

En İyi Berber Dükkanları