10 známych nábytkových dizajnérov a interiérových dizajnérov z celého sveta

10 najlepších známych svetových dizajnérov nábytku

Desať vybraných návrhárov interiérov a nábytku

Všetci sú moderní a spolupracovali s niektorými z najväčších hviezd. Zamestnávajú ich ľudia, ktorí si môžu dovoliť dovolenku v 6 -hviezdičkových hoteloch v Spojených arabských emirátoch.

10 dizajnérov nábytku uvedených v tomto článku patrí medzi 100 najlepších architektov a interiérových dizajnérov spoločnosti Architectural Digest.

Slávni návrhári z celého sveta

Nápadový dizajnér Thad Hayes nápady pre návrh interiéru jedálne

Charles Všetko

Charles Allem žije a pracuje v Johannesburgu v Južnej Afrike. Vyštudoval interiérový dizajn v USA. V súčasnosti má kancelárie v New Yorku, Los Angeles a Miami. Každému, kto sa zaoberá návrhom nábytku, odporúča, aby si čo najviac prehĺbil znalosti o rôznych umeleckých dobách.

Jeho štýl sa vyznačuje nádherným a priam honosným prístupom. Diela Charlesa Allema navyše ukazujú nádherné kombinácie.

Charles Allem sa domnieva, že o interiérový dizajn rastie záujem.

V rámci svojich projektov interiérového dizajnu Charles Allem často navrhuje prvky sám. Navrhuje stoly, koberce, svetlá a kreslá.

Všetci skutočne neobjavili nič nové. Známe veci obohacuje o nové aspekty. Verí, že moderný štýl je novým pohľadom na staré trendy. Verí, že väčšinou modernistické riešenia nie sú výnimkou.

Charles Allem a jeho nezameniteľný štýl

návrhár nábytku interiérový dizajn Charles Allem foto

Penny Drue Baird

Penny Drue Baird je americký návrhár. Čas trávi napoly v New Yorku, napoly v Paríži.

Tiež zdieľa názor Charlesa Allema na novú interpretáciu starých štýlov. Nové dramatické objavy takmer nikdy neexistujú. Máme do činenia s opakovaniami. Podľa Penny Drue Baird väčšina návrhárov vychádza z francúzskeho štýlu art deco v štyridsiatych rokoch minulého storočia a medzinárodnej moderny v sedemdesiatych rokoch minulého storočia..

Penny Drue Baird

Portrét dizajnéra nábytku Penny Drue Baird

Podľa umelca moderný dizajn posúva staré formy na novú, vyššiu úroveň. Vždy vyzerajú jednoduchšie, čistejšie. Moderný nábytok ukazuje čoraz menej vážených línií.

Klasické prvky v modernom interiérovom dizajne

dizajnér nábytku Penny Drue Baird príklady interiérového dizajnu

Penny Drue Baird pracuje s rôznymi maliarmi. Dodáva bytom svojich zákazníkov mimoriadne sofistikovaný charakter. Myšlienky, ktoré prináša, sú často jedinečné. Jedným z príkladov sú sklenené police, pod ktorými sa otvára miestnosť na víno.

V interiérovom dizajne opakovane prejavuje svoje hlboké nadšenie pre klasický francúzsky štýl. Inšpirovaná tým, že úplne pokrýva steny niektorých bytov kožou.

John Barman

John Barman je bezpochyby najlepší v kombinovaní starožitného nábytku a moderného interiéru. Farbám dáva vedúcu úlohu v interiérovom dizajne. Ich dôležitosť ilustruje porovnaním 80. a 90. rokov 20. storočia. Prvá dekáda je farebná a druhá – obyčajná béžová.

Starožitný nábytok ako elegantné akcenty 

Celosvetové príklady dizajnérov nábytku John Barman

John Barman pracuje so šesťčlenným tímom. Jedným zo zamestnancov je George Stephanopoulos. Medzi jeho projekty patrí návrh niekoľkých jácht. Používa rôzne materiály. John Barman sa ich snaží vyberať podľa podnebia.

Normandia je jeho hlavnou inšpiráciou. Elegancia a luxusný charakter tejto provincie sa odrážajú v mnohých jeho koncepciách interiérového dizajnu.

Elegantné farebné akcenty v červenej farbe

dizajnér nábytku John Barman kreatívne nápady na dizajn interiéru

Jednoduché a priestorné

Dizajnér nábytku John Barman kreatívny dizajn interiéru obývačky

Moderná spálňa s množstvom prirodzeného svetla

Dizajnér nábytku John Barman navrhuje interiér

Peter Roy Baumann 

Peter Roy Baumann kladie pri návrhu interiéru dôraz na prvok zábavy. Domy a byty by mali byť zábavné, nielen na bývanie.

Peter Roy Baumann má vlastnú galériu, v ktorej predvádza mexické ľudové umenie. V tejto krajine, presnejšie v Puerto Vallarta, strávil niekoľko rokov.

Návrh interiéru od Peter Roy Baumann 

peter roy bowman nápady na dizajn interiéru obývacia izba s krbom

Je interiérovým dizajnérom, dizajnérom nábytku a reštaurátorom zároveň.

Peter Roy Baumann venuje osobitnú pozornosť záujmom majiteľov. V jeho projektoch sa veľmi zohľadňujú najmä zbierky, napríklad zo starožitných predmetov alebo z cestovných suvenírov.

Ellie Cullman

Miluje priviesť majiteľov domov, ktorí túžia po nejakých nebeských koncepciách interiérového dizajnu, späť na Zem. Kontroluje každý nápad z hľadiska funkčnosti a podmienok bytu. Okrem toho by chcela mať jasný rámec, pokiaľ ide o rozpočet.

Dizajnér Ellie Cullman

Príklady interiérového a nábytkového dizajnéra Ellie Cullmanovej

Elegantný jedálenský nábytok z dreva

Príklady interiérového dizajnu dizajnéra nábytku Ellie Cullman

Kým nemá v týchto aspektoch jasno, nedostane sa do práce.

Radí návrhárom interiérov a nábytku, aby čerpali inšpiráciu z iných kultúr. Tiež verí, že by sme sa mali spoliehať skôr na svoj vlastný vkus než na nápady ostatných.

Obývacia izba v koloniálnom štýle

Profesionálne tipy na dizajn interiéru obývačky Ellie Cullman

Študujte so zvláštnym šarmom

Príklady interiérového dizajnu dizajnéra nábytku Ellie Cullman

Mariette Himes Gomez

Samotná návrhárka definuje svoj štýl ako minimalistický. Nie všetko, čo sa nám obzvlášť páčilo, musí ísť do nášho domu. Tak si to myslí. Ešte viac, ak je to jediné, čo máme.

Dizajnové riešenia od Mariette Himes Gome

Návrhárka nábytku Mariette Himes Gomez ženy na celom svete

Váš tím sa skladá celkom z 20 ľudí. Ste na Manhattane v New Yorku. Pred ôsmimi rokmi otvorila svoj vlastný obchod s názvom „Obchod“.

Tam predáva domový nábytok z vlastnej rady.

Dizajnové riešenia od Mariette Himes Gomez berú do úvahy želania zákazníkov. Nesnaží sa ich od ničoho prehovárať, len sa prispôsobuje. Súčasné tendencie preto s ňou ustupujú. Za žiadnych okolností sa nimi nenechá zotročiť.

Návrh obývačky podľa požiadaviek zákazníka

Dizajnérka nábytku Mariette Himes Gomez zdobí obývaciu izbu elegantne a moderne

V ich očiach je dom útočiskom. Tu sa skrývame pred vonkajšími vplyvmi. Byt je miestom pre nás, pre našu rodinu, pre priateľov. Doma potrebujeme mať priestor a čas na svoje spomienky.

Mariette Himes Gomez sa snaží o ideálnu rovnováhu medzi estetikou a vizuálnym zariadením. Je jednou z tých návrhárov interiérov a nábytku, ktorí rozvíjajú osobné nápady, hľadajú vzťah pri zariaďovaní rôznych miestností a kladú veľký dôraz na výber kvalitného nábytku..

Thad Hayes

Tento návrhár interiérov a nábytku, podobne ako Mariette Himes Gomez, miluje minimalistický dizajn. Jeho spoločnosť je v New Yorku. Jeho tím má osem členov. Thad Hayes je známy svojou bezchybnou chuťou. Je obzvlášť dobrý vo výbere farieb a tkanín.

Thad Hayes v práci

návrhár nábytku Thad Hayes interiérový dizajnér

Funkčnosť je v jeho koncepciách kľúčová. V prvom rade by sa podľa Thad Hayesovej mali ľudia vo svojich domovoch cítiť príjemne.

Podľa jeho názoru je koncepcia interiérového dizajnu úspešná iba vtedy, ak medzi obyvateľmi a dizajnérmi existuje chémia.

Stephen Knollenberg

Tento návrhár interiérov a nábytku pochádza z Michiganu. Je známy svojimi úspešnými fúziami starovekých štýlov a modernistickej vízie.

Často pristupuje k vizualizáciám na počítači PC, aby uľahčil komunikáciu so svojimi zákazníkmi. Podľa Stephena Knollenberga by dizajnéri mali „cítiť“ materiály, s ktorými majú do činenia.

Stephen Knollenberg šikovne mieša rôzne štýly

Stephen Knollenberg dizajnér nábytku interiérový architekt

Klasické a rustikálne akcenty

Príklady interiérového dizajnu nábytkového dizajnéra Stephena Knollenberga

Martin Lawrence Bullard

Martin vždy navštevuje svojich klientov v ich domovoch predtým, ako s nimi začne pracovať na konkrétnom projekte. Chce zblízka spoznať ich životný štýl a ochutnať. Sir Elton John, Cher a Christina Aguilera patria medzi jeho prominentných klientov.

Martin Lawrence Bullard

Martin Lawrence Bullard, návrhár interiérového dizajnu nábytku

Vždy dodržiava zásadu, že je k svojim zákazníkom úplne úprimný. Toto je jediný spôsob, ako dosiahnuť trvalé a uspokojivé výsledky, hovorí.

Sir Elton John, Cher a Christina Aguilera sú niektorí z Bullardových klientov

Martin Lawrence Bullard príklady dizajnéra nábytku

Martin radí svojim zákazníkom, aby vystrihli všetko, čo našli v časopisoch a považovali to za krásne. Aj obrázok krásnej rúčky môže byť výpovedný a inšpiratívny.

Jemné farebné akcenty v ružovej farbe

Martin Lawrence Bullard návrhár nábytku do obývačky

Susan Tuckerová

V roku 1986 založila vlastnú spoločnosť. Hovorí si „Tucker & Značky “. Stalo sa to po smrti jej mentora – Michaela Taylora.

Susan hľadá inšpiráciu v jedinečných veciach. Inšpiráciu na nádhernú novú farbu mohla nájsť aj v uschnutých ružiach.

Je návrhárkou interiéru a nábytku. Susan reštauruje nábytok. Mnohé zo starožitných predmetov potom použila v interiéroch svojich zákazníkov.

Dizajnér Susan Tuckerová

Nápadová návrhárka interiéru Susan Tucker

Vynovený nábytok ako pútadlo v obývačke

Návrhy interiérového dizajnu dizajnéra nábytku do obývačky Suzanne Tucker