Architektúra – portugalské mesto v Portugalsku

 Portugalský skalný dom architektúry Monsanto

Romantická architektúra v Portugalsku

Viete, ktorý to je? My na Freshideen a mnoho ďalších kolegov, ktorí sa zaoberajú architektúra a dizajn si myslia, že o tom si povieme v dnešnom článku.

Nachádza sa na hranici so Španielskom a presnejšie v starovekom meste Monsanto. Domy sú tu medzi, okolo a na obrovskom balvane.

Malebné domy a ulice sú do krajiny integrované už desaťročia. Všetky ostatné skaly zostali nedotknuté.

Malebná atmosféra Monsanta

Portugalsko pohľad na architektúru Monsanto zhora

Monsalto je na okraji pohoria, neďaleko Serra de Estrela. Odtiaľ máte široký výhľad na dolné údolie.

Predošlí obyvatelia nevyrezávali skaly, aby stavali svoje domy. Oveľa viac sa prispôsobili prírodným formám. Niekedy sú tieto len trochu skreslené a zúžené. Polkruhové stropy vyzerajú ako zakrivené kamenné chaty. Schody vedú okolo skaly a tiež k stropu.

Šikmé stropy

Portugalsko - architektúra architektúry Monsanto

Romantické osvetlenie

Portugalská architektúra Monsanto romantická

Historické budovy stále vyzerajú, akoby pochádzali z dávnejších čias. Pripomínajú architektúru, ktorú vybudovalo pôvodné obyvateľstvo. Prví obyvatelia sa nazývali Lužici. Z tohto obdobia je stále možné nájsť archeologické nálezy.

Skaly porastené machom

Portugalsko, architektúra Monsanto

Dvere Manueline stále nájdete v mnohých domoch. Sú pozostatkom z portugalskej gotiky. Sú v štýle architektúry, ktorú možno vidieť napríklad na veži Belem.

Toto typické portugalské mesto je typickým príkladom toho, ako sa prostredníctvom života môžete lepšie integrovať do prírody. Ukazuje sa, že táto starodávna filozofia stavania je po mnohých tisícročiach znovu objavená!

Pretože presne týmto smerom si dnes veľa architektov myslí. Ďalší príklad toho, ako by sme nemali zabúdať na tradície, a to ani v tých najmodernejších časoch.

patio

      Portugalsko architektúra Monsanto veľké skaly

Nádherná krajina Monsanto

mesto architektúry Monsanto portugalská atmosféra

Kamenná dlažba – ulice

Architektúra Monsanto portugalsko ulice kamenná dlažba