Moderná architektúra a moderné metódy v architektonickom osvetlení

moderná architektúra atraktívne svetlo

Moderná architektúra a atraktívne moderné osvetlenie

the moderná architektúra, a presnejšie, úchvatné architektonické diela by mohli stratiť svoje kúzlo, keď sa dostanú do tmy. Všetko sa stáva beztvarou siluetou, ktorej zvláštny charakter nemožno poriadne rozpoznať. To samozrejme nechceme, to je pravda?

Farebné osvetlenie

Architektonické diela atraktívne farebne osvetľujú

S výdobytkami moderného osvetlenia a rastúcim ocenením kultúrnych pamiatok bolo vynájdených mnoho nových riešení pre osvetlenie historických budov. Užite si s nami niektoré z najlepších nočných snímok umeleckých a architektonických predmetov a naučte sa z nich zaujímavé veci.

Pozrite sa na nádherný tieň?

moderné metódy osvetľovania budov

Dosť osvetlená budova

moderná architektúra moderné metódy osvetlenia

Okrem bohatého pouličného osvetlenia musíte venovať veľkú pozornosť nasvieteniu detailov. Osvetlenie môže byť zabudované tak, aby nemenilo štruktúru budovy. Môžete však priniesť aj svetlá, ktoré svojim bohatým dizajnom ešte viac okorenia fasády budov. V takom prípade by z estetických dôvodov mali dobre ladiť aj s pouličnými lampami. Toto riešenie je vhodné najmä vtedy, ak sa budova nachádza na námestí alebo v rohu medzi jednou alebo viacerými ulicami.

Svetlá všade

moderná architektúra atraktívne architektonické osvetlenie

Osvetlenie obzvlášť reprezentatívnych budov, napríklad na konci veľkých promenád, je v niečom odlišné. Cestu vedúcu k vchodu často lemujú nádherné svetlá.

Spravidla sa začínajú niekoľko sto metrov pred budovou. Na samotnej fasáde sú ďalšie žiarovky, vďaka ktorým celá budova vyzerá ako v svetle

osvetlenie modernej architektúry pouličné osvetlenie

V Európe sú románske a gotické stavby, ako sú malé kostoly alebo brány, často známe kvôli svojmu mystickému charakteru. To sa často dosahuje použitím svetiel v zemi.

Tie obzvlášť silne osvetlia základňu a budova sa smerom k vrcholu stáva viac v tme

moderná architektúra budova osvetlenie hradu

Takto vyzdvihnete budovu pri zachovaní typického rešpektu k jej prirodzenej charizme

moderná architektúra moderné osvetlenie

Vedomé ekonomické využitie energie a svetla je v tejto oblasti stále dôležitejšie. Je to nevyhnutné, najmä pre moderné budovy. Predpoklady účinnosti v tomto ohľade sú vytvorené už počas samotnej budovy.

Najtypickejším príkladom sú moderné výškové budovy, v ktorých rozjasnenie fasády pomáha aj vnútorné osvetlenie

budova mrakodrapu s modrým svetlom

V noci sa budova javí žltá * Archzine.net

moderné metódy osvetlenia architektonickej budovy

Osvetlenie vo forme žiaroviek

architektonické budovy osvetľujú moderné metódy