Čo predstavuje unikátna renesančná architektúra?

 Renesančná architektúra inšpirujúca veľkolepá

 Renesančná architektúra

Niektorí z vás si v tejto chvíli pravdepodobne kladú otázku: O čom je vlastne táto téma! My vo Freshideen už vieme, že renesancia je jedným z najobľúbenejších štýlov všetkých čias. Ale to je práve ten problém. Napísalo sa a popísalo sa toho toľko, že niekedy sa jednoduchí ľudia skutočne stratia.

Dnes vám teda, bez ohľadu na to, aké je to náročné, chceme ponúknuť jednoduchý úvod. Pretože Renesančná architektúra je jedným zo zdrojov, z ktorých súčasný dizajn čerpá inšpiráciu.

Pôsobivé prvky renesančnej architektúry

umenie a kultúra renesančná architektúra

Vzťah k staroveku

Renesancia súvisí so starovekom oveľa viac ako ostatné epochy. V tomto období bol dokonca pokus doslova „citovať“ starovek. Jeden bol super fascinovaný bielou postavou a harmóniou proporcií. Jeden však išiel ďalej a jeden vytvoril nový pohyb, drámu a tým aj nové formy.

Sochy

Renesančná architektúra sochy umenie

maľovanie steny

Inšpiratívna maľba renesančnej architektúry

V období renesancie hrala nábožnosť menej významnú úlohu a išlo skôr o humanizmus. V preklade do jazyka deco a architektúry sa človek oveľa viac zamýšľal nad ich reprezentatívnym charakterom a zastúpením ľudí.

Kolískou renesancie je Taliansko s neuveriteľným počtom vynikajúcich umelcov.

Renesančná architektúra

Renesančná architektúra nádherná stavba

Pokiaľ ide o dejiny architektúry, je zaujímavé, že práve v tejto dobe, tj. V druhej polovici 16. storočia, sa začalo stavať mnoho uzavretých rezidencií a víl..

V noci

Budovy inšpirujúce renesančnou architektúrou

Budovy sú veľmi symetrické, dávate pozor na proporcie a jednoduché geometrické tvary. Podlahy boli rozdelené jasnejšie a na budovách bolo použitých mnoho dekoratívnych prvkov.

Dekoratívne prvky

výtvarná kultúra renesančná architektúra krásna

Honba za nebom dosiahla v období gotiky určitý vrchol a človek opäť zažil krásu veľkého horizontálneho zarovnania.

Veľkolepá budova

Renesančná architektúra je inšpiratívne atraktívna

Do tejto doby sa datuje aj použitie niektorých skvelých materiálov. Začali vyrábať steny a strop z tehál. Niekedy môžete vidieť aj farebné materiály. Vonku sa vo veľkom používalo štuky, kameň a mramor.

Levia stráž

Renesančná architektúra inšpirujúca veľkolepá

Do 17. storočia sa renesancia rozšírila najskôr do strednej a potom do celej západnej Európy. Tento umelecký smer slúži ako zdroj inšpirácie pre mnohé riešenia, vrátane modernej a súčasnej architektúry.

Pôsobivá architektúra

        Renesančná architektúra je inšpiratívne efektívna