10 elegantných moderných horských chát, kde by ste určite strávili dovolenku

elegantná moderná horská chata architektúra futuristický dizajn

10 elegantných moderných horských chát, kde by ste určite strávili dovolenku

Chaty sa opäť objavili v modernom dizajne a teraz majú právo fungovať ako domy. Architekti a dizajnéri ich vytvárajú nielen funkčné, ale aj štýlové a krásne. Chatka môže byť skvelým útočiskom, dobre vybavenou domácou kanceláriou, moderným štúdiom alebo útulným penziónom.

Chladné moderné chaty:

Chata na vrchu Berg (prvý obrázok)

Kabína na kopci Berg bola navrhnutá spoločnosťou Fantastic Norway a nachádza sa v horách, Al, Nórsko, v oblasti prístupnej iba na lyžiach v zime. Budova má strešnú terasu, ktorá je vhodná na lyžovanie. Chata bude dokončená koncom leta.

Verdehaugenská chata

schike moderné horské chaty architektúra futuristická štruktúra

Ďalším výtvorom Fatastic Nórsko je chata Verdehaugen, ktorá sa tiež nachádza v Nórsku. Architektúra chaty zodpovedá okoliu a má zložitý tvar a formu.

Zrub

elegantné moderné horské chaty architektúra futuristické drevo

Thomas Mayer Log Cabin je prefabrikovaná kabína hudobného štúdia, ktorú navrhol Piet Hein Eek. Zrub má zaťahovacie okná určené na úplné zatvorenie kabíny.

Chata Dalene

elegantná moderná horská chata futuristická minimalistická

Chata Dalene od Tommie Wilhelmsen v Nórsku je vyrobená z dreva a má zaujímavú architektúru.

Mestská chata

elegantné moderné horské chaty kemping s architektúrou

Mestská chata navrhnutá Fábiom Galeazzom sa nachádza v Brazílii. Bol to opustený dom, ktorý bol prestavaný na farebnú chatu z dreva a žuly. Chata má skvelú polohu a je obklopená zeleňou.

Západná chata

elegantné moderné horské chaty architektúra futuristické drevené stĺpy

Sunset Cabin od Taylor Smyth Architecten je štýlové útočisko na brehu jazera v Kanade. Sklenenú konštrukciu pokrývajú lamely z cédrového dreva, ktorými sú zaplavené prirodzené svetlo a vidieť západy a východy slnka. Interiér je vyrobený z brezovej preglejky a má posteľ, úložný priestor a sporák.

Vashonova chata

chaty hora idea pobrežie more architektúra štruktúra dreva

Vashon Hut od Vandeventera + Carlandera Architectena bola postavená na obmedzenom priestore, ale vyzerá veľmi štýlovo. Zasklené steny poskytujú chate dostatok prirodzeného svetla, zatiaľ čo drevená stena zaisťuje vaše súkromie.

Horská chata

elegantné moderné horské chaty architektúra futuristická zimná dovolenka

Táto nádherná kabína od Johna Maniscalca Architecture vyrobená z cédrového dreva a skla vyzerá jednoducho nádherne a úchvatne. Je trochu vyvýšený vďaka plošine, na ktorej stojí. Kabína má dve úrovne. Prvý je opláštený drevom, zatiaľ čo druhý je vyrobený zo skla, ktoré otvára výhľad na zasneženú krajinu.

Chata False Bay

elegantné moderné horské chaty architektúra futuristické fasádne sklo

Kabína spisovateľa False Bay je veľkým osobným úkrytom, ktorý navrhol Olson Kundig Architecten. Sklenená štvorcová konštrukcia chaty sa otvára do okolia. Keď sa chata nepoužíva, zaťahujú ju drevené výsuvné panely.

Vermontská chata

moderná horská chata architektúra futuristická fasáda okna

Vermont Cabin After Resolution: 4 Architecture je štýlový montovaný byt bez elektriny alebo mobilných telefónov, ktorý je ideálnym miestom pre rodinnú dovolenku. Kabína má tvar L vo verejnom a súkromnom priestore a má terasu a veľké okná, ktoré prepúšťajú prirodzené svetlo.