6 úžasných domov zabudovaných do zeme

eklektický exteriérový dizajn hobitový dom postavený na Zemi

Myšlienka „života v podzemí“ by mohla byť pre mnohých ľudí fascinujúca a pre inú skupinu nočná mora

Väčšina si vyberá dom postavený v zemi vzhľadom na danú oblasť, ale dôvody pre stavbu úplne alebo čiastočne pod zemou sa líšia, vrátane potreby minimalizovať vplyv domu na okolie, budovy, kde sa nedá natiahnuť do strán alebo nahor, pričom sa využívajú vlastnosti otepľovania a chladenia. zeme.

Niektorí ľudia by stavali na Zemi jednoducho preto, aby boli skrytí pred zrakmi cudzích ľudí.

Návrh a konštrukcia domu v podzemí prináša množstvo výziev, ako sú náklady na bagrovanie, odvodnenie, náklady na odvodnenie, problémy s prístupom a zriadenie slušného denného svetla a vetrania. Často sa stáva, že podzemné domy sú čiastočne zabudované do zeme alebo postavené do svahu, takže stále existujú strany voľné pre vzduch, slnko a výhľady.

Pozrite sa na týchto sedem domov, ktoré sú čiastočne zabudované do zeme.

Malator, z Future Systems, Wales (1998)

úžasné domy postavené na zemi

úžasné domy postavené na pobreží zelenej zeme

Tento jednoizbový dom s dramatickou polohou na vrchole skalnatého kopca je sotva pod zemou. Nemá záhradu, príjazdovú cestu ani súvisiace otvorené priestory a plynule zapadá do krajiny. Na strane pozemku ponúka malý presklený vchod výhľad na vonkajší svet.

Otvory poklopu dodávajú pocit mora

úžasné domy zabudované do zemskej zelene sú pozoruhodnéV interiéri sú farebné montované stavebné prvky. Z veľkej zaoblenej pohovky si môžete vychutnať nádherný rozsiahly výhľad na čajku na záliv St. Brides.

Hobití dom od Simona a Jasmine Daleových, Wales (2005)

eklektický exteriérový dizajn hobitový dom postavený na Zemi

Simon Dales zo stavebnej spoločnosti postavil pre svoju rodinu tento ekologický, nízkoenergetický dom pomocou jednoduchých nástrojov a miestnych prírodných materiálov. Je vytesaný zo zeme alebo zozbieraný z polí okolo neho. Zariadenie je udržateľné vďaka kompostovacím toaletám, solárnym panelom a pramenitej vode.

Dom je čiastočne zabudovaný do kopca, aby sa minimalizoval vizuálny vplyv

úžasné domy zabudované do zeme okná stromy útulné

Strop tvorí asi 30 zhruba vyrúbaných stromov. Steny sú zmesou vápnom omietaných suchých kamenných múrov a balíkov slamy. Strop je izolovaný balíkami slamy, zasypaný zeminou a posiaty trávou.

Dutch Mountain, od Denieuwegeneratie (Nová generácia), v Holandsku (2011)

úžasné snehom pokryté domy zabudované do zeme

Tento udržateľný dom je postavený v zalesnenom holandskom vresovisku, kde Zem stúpa ako malá hora a dom ju absorbuje.

Dom zabudovaný do kopca je tak izolovaný a skrytý. Vstup je v hore odrezaný.

Konzolový drevený strop

úžasné domy zabudované do sklenených stien zeme

Konzolový drevený strop sa vynára nad zemou a má zasklené otvory na maximalizáciu slnečnej energie a rozjasnenie interiéru. Tepelná hmota domu v prípade potreby zachováva teplo a prírodné vlastnosti Zeme v lete ochladzujú dom.

Interiéry domu sú prekvapivo svetlé a príjemné s povrchom z pohľadového betónu a maľovanými úrovňami

úžasný interný drevený stôl do zeme

Izby majú jaskynný charakter, pričom prirodzené svetlo prechádza hlbokými časťami kopca alebo veľkými otvorenými južne osvetlenými miestnosťami vpredu s výhľadom na lesy v okolí.

Sídlo Césara Manriqueho, ostrov Lanzarote, Španielsko (1966)

úžasné domy zabudované do zeme kamenné exotické budovy

Tento slávny dom bol postavený na mieste sopečného krátera z 18. storočia na španielskom Lanzarote. Nad zemou vidíte nízku, miernu, vápennú budovu, kde sa v nehostinnej sopečnej krajine objavujú kaktusy a farebné oceľové sochy.

Tu máte pocit, ako keby do miestnosti prúdila láva

úžasné domy zabudované do zeme obklopujúce okná prírody

Umelecké štúdiá s veľkými panoramatickými oknami s výhľadom na čadičovú krajinu sa nachádzajú vo vstupnej zóne.

V jednej z jaskýň je polkruhová biela pohovka okolo jednej palmy, ktorá prechádza dierou k stropu

úžasné domy zabudované do zeme okolité osvetlenie

Veľké otvory v podlahe a kamenné schody vedú do spodného poschodia, kde je do sopečného čadiča vyvŕtaných päť miestností, spojených úzkymi priechodmi natretými na bielo.

Dom Dani Ridge, od Carver a Schicketanz, Big Sur, Kalifornia

úžasné domy zabudované do zeme zaujímavý dizajnCieľom tohto domu bolo, aby bol udržateľný. Aby architekti zachovali okolitú krajinu a ochránili dom pred susedmi, vysekali v kopci klin a postavili v ňom dom. Bol pridaný mierne zakrivený strop s pôvodnými trávami. Celý systém je zaseknutý pod zemou.

Zasklené steny zaisťujú výhľad na Pacifik a zbierajú slnečnú energiu, ktorá je uložená v tepelnej hmote vápencovej podlahy

úžasné domy zabudované do zeme moderné rustikálne zariadenieOporná stena a podlahový kryt minimalizujú tepelné straty. Umiestnenie okien z východu na západ povzbudzuje prievan k ochladeniu v teplejších mesiacoch.

Villa Vals, od Christian Muller Architects a Vyhľadávanie, vo Švajčiarsku (2008)

úžasné domy zabudované do betónu z dlažby Zeme

Villa Vals je moderný pohľad na staré podzemné obydlia. Vďaka špeciálnej citlivosti polohy postavili architekti dom hlboko do strmého svahu, aby nerušil okolitú prírodu. Dom je skôr ako dutina v horách.