Ako môžete vydláždiť zelenú príjazdovú cestu

 príjazdová cesta vydláždiť kamennú dlažbu zelenú plochu

Vydláždite zelenú príjazdovú cestu

Keď nabudúce začnú búšiť dažďové kvapky, vyberte svoje lode a nasledujte cestu prúdu vody. Kam pôjde potom, čo voda spadne zo stropu??

Ak má váš dom obvyklú konštrukciu, voda steká po odkvapoch, steká po asfaltovej ceste a nesie so sebou množstvo špinavých látok, ako je ropa a pesticídy.

Nakoniec si táto rieka nájde cestu do kanalizácie dažďovej vody. Doteraz môžete túto cestu sledovať vizuálne, ale tu to rozhodne nekončí. Veľká časť vodnej plochy si nachádza cestu do riek a jazier.

Príjazdová cesta vyzerá oveľa lepšie, keď je zelená

zelená príjazdová cesta vydláždila dom betónové dosky

Zmena smeru dažďovej vody k Zemi je oveľa šetrnejšia k životnému prostrediu. Mikroorganizmy na Zemi sú schopné stráviť znečistenie. Takže všetko, čo sa dostane späť do vodonosnej vrstvy, bude úplne vyčistené.

Ak je pôda presakovaná vodou, zabráni sa tiež korózii a iným nebezpečenstvám.

Zvážte preto výmenu betónu alebo asfaltu za priepustnú látku. Podporia tak doplnenie pod vodou a nehnuteľnosť vo všeobecnosti bude pôsobiť jemnejšie.

Vyplňte betónové otvory trávou

príjazdová cesta pred domom betónová tráva

Prvým krokom pri vytváraní priepustnej podlahy je rozhodnutie, ktorý krok urobíte. Takže môžete efektívne získať zelenú Vyasfaltujte príjazdovú cestu.

Otvorené bunky sú jednoducho vyrobené z betónu s otvormi, ktoré by mali byť vyplnené priepustným materiálom. Ich vyplnenie vegetáciou môže vo všeobecnosti zjemniť vzhľad a po stranách môžete pridať trochu zelene.

Vydláždite plávajúcu príjazdovú cestu

vydláždiť príjazdovú cestu pred dom plávajúci chodník betónový trávnik

Dlažobné kocky v štýle, tieto „otvorené bunky“, ponúkajú minimálny priestor, ktorý auto potrebuje na navigáciu. To, čo je pod kameňmi, je všetko, čo je skutočne dôležité.

Polyuretánová vložka by mala byť umiestnená v blízkosti akejkoľvek základnej steny alebo betónovej konštrukcie, ktoré je potrebné chrániť pred spätným prúdením vody.

Uveďte do prevádzky priepustné dlažobné kocky

vydláždiť príjazdovú cestu z kamenných dosiek

Priepustné dlažobné kocky sú spojené agregátmi, ktoré umožňujú prietoku vody. Pásky sú v každom kuse a majú správnu šírku a uľahčujú inštaláciu. V tomto prípade absolútne potrebujete pevnú základňu.

Existuje jeden druh keramickej dlažby, ktorá je pórovitá. Tieto prepúšťajú vodu priamo a nepotrebujete na to čiary po stranách. Týmto spôsobom môže byť medzera užšia a nemusí byť vyplnená kamenivom, ako je inak obvyklé. Toto je vlastnosť, ktorú možno vidieť aj na iných dlažobných kockách.

Vzhľadom na malú veľkosť dlažobných kociek nie je zlomenie ani ohnutie v chladnom podnebí problémom.

Dizajn s kamienkami

závody na stavbu štrkovej príjazdovej cesty

Kamienky sú ďalším povrchom, ktorý je potrebné zvážiť. Potrebuje tiež spodnú stavbu pod základňou, ktorá posilní jej priepustnosť.

Obvykle je to plastová podložka s okrúhlymi voštinovými bunkami. Sú štruktúrované tak, aby slúžili ako nosné podpery. Tieto bunky sú naplnené kamienkami a pomáhajú udržať dažďovú vodu v zemi a udržať ju mimo kanálov.

Ak žijete v regióne, kde sú ťažké vodopády bežné a vaša cesta musí byť preoraná, potom môžu byť kamienky ešte bezproblémovejšie.

Kombinácia rôznych systémov

Dlažba príjazdová cesta z domu z rôznych materiálov

Je možné použiť kombináciu rôznych systémov. Dláždené kamene a pásy betónu spolu robia z cesty niečo celkom zaujímavé.

Systémy s otvorenými bunkami

drevený dom betónové dosky kamenná dlažba tráva

Keď ste sa rozhodli pre systém a ste pripravení ho nainštalovať, uistite sa, že použijete čo najviac vody z terasy, stropného vedenia a zvodov. To vám umožní zozbierať čo najviac dažďovej vody.

Takéto otvorené bunkové systémy umožňujú preniknúť do viac ako 40% oblasti.

Mnoho oblastí má tiež stavebné predpisy pre priepustné povrchy. Ako dnes vidíte z článku, príjazdová cesta je na to ideálnym miestom.

Vchod medzi dve budovy

príjazdová cesta dlažba betónová tráva

Chcete vydláždiť zelenú príjazdovú cestu? Tu je o tom viac informácií.

Koho zamestnať: Na používanie dlažbového systému potrebujete niekoho, kto dokáže riadiť rýpadlo a terénne úpravy.

Dôležité veci, ktoré je potrebné zvážiť: Zistite, aký druh pôdy máte. Na výber máte z rôznych materiálov, ktoré sa pohybujú medzi pieskom a hlinou. Druhá schne oveľa pomalšie.

S asfaltom a betónom

dom garáž kamenná dlažba asfaltová záhrada

Povolenie: Skontrolujte požiadavky miestnej komunity, ale vo väčšine prípadov pravdepodobne žiadne nebudú, pokiaľ nevybudujete nadrozmerný projekt..

Úzka betónová príjazdová cesta

Vjazd do betónovej záhradnej garáže

Najlepší čas na realizáciu tohto projektu: neskorá jar alebo leto, ak počasie spolupracuje. Vzhľadom na riziko prieniku mrazu do hĺbky sa stavba v zime neodporúča.

Trvanie projektu: jeden až dva týždne.

Prajeme vám s tým veľa úspechov!