Biely priehľadný dom v Yamasaki od Tato Architects

biely transparentný dom v Ázii

Biely priehľadný dom v Yamasaki od Tato Architects

Tento moderný domov od Tato Architects je projekt koncipovaný v roku 2012 a nachádza sa v meste Yamasaki, Prefettura di Hyōgo, Japonsko. Horné poschodie pozostáva z troch priehľadných konštrukcií pre izbu pre hostí, kúpeľňu a slnečnú miestnosť.

Tieto priehľadné stavebné materiály tiež poskytujú prízemí slnečné svetlo.

Originálny, jedinečný a kompaktný projektant

Biely priehľadný dom v Ázii

“Toto je dom v severnej časti okresu Hyogo, ktorý vlastní pár a ich dve deti.” Stavenisko je obklopené horami, obloha je tu väčšinu dní zamračená. Chcel som vytvoriť jasnú a stabilnú vnútornú klímu a vypracovať plán troch chát, ktoré sú usporiadané na 1,8 metra vysokej sivej základovej doske. Úroveň prízemia bola znížená o 760 mm pod zem, aby sa vytvorila pevná pivnica a zaručilo stabilnejšie systémy podlahového vykurovania, “hovorí jeden z architektov..

Užite si nádherný výhľad na prírodubiely priehľadný dom Ázia výnimočný

Nádvorie vyššie

“Na základovú dosku som usporiadal tri chaty – jednu pre kúpeľňu, jednu pre slnečnú miestnosť a jednu pre hosťovskú izbu.” Kúpeľňová chata a slnečná chata zásobujú prízemie osvetlením a vetraním. V istom zmysle tvoria nádvorie. Slnečná miestnosť zachytáva teplo obzvlášť dobre v zime a v lete ju odvádza vetrom cez päť motorizovaných okien. Tri chaty nemajú obytný priestor, ale pokrývajú podlahu na základovej doske.

Konštrukcia pozostáva z troch chát

Biely priehľadný dom ázijských chát

 materiály

Vlnité polykarbonátové panely sa používajú na vonkajšie steny kúpeľňovej kabíny a kabíny slnečnej miestnosti, aby prepúšťali slnečné žiarenie. Medzi vlnité panely a konštrukciu je vložený obklad stien, ktorý zachytáva vlhkosť a vodu a udržuje teplo. Vnútorné steny sú vyrobené z izolačnej vrstvy z polykarbonátových panelov. Strop a steny kúpeľne sú ďalej vyplnené tepelnoizolačným materiálom z reprodukovaných PET fliaš.

Dve deti v tejto rodine sa hrajú vonku

biely priehľadný dom Ázia detské hry

  Unikátna a pozoruhodná stavebná konštrukciabiela priehľadná stolička Ázia

Jedáleň v dome – jednoduchý, drevený nábytok

biela priesvitná stavebná konštrukcia ázijský dizajnový jedálenský kútJedna z troch búd – extra dlhá závesná lampa  Biely priehľadný domček v Ázii

Kuchynská pracovná doska, drez, malý jedálenský stôl – miestnosť je presvetlená slnečným žiarením

biela priesvitná stavebná konštrukcia azia dizajnová kuchyňa

Dve čierne kreslá – čas na relaxáciu

Biele priehľadné kreslá dom v Ázii Biely priehľadný pracovný stôl v Ázii    Nástenné police a predĺžená, drevená doska pripevnená k stene, slúži ako stôl Biele priehľadné nástenné police dom aziaPlán prvého poschodia domuBiely priehľadný dom Ázia dizajnový pôdorys prízemia