Cena Bunyan: 19 atraktívnych návrhov zrubových domov

atraktívne návrhy zrubových domov montovaná štruktúra dreva

Cena Bunyan: 19 atraktívnych návrhov zrubových domov

Typická obdĺžniková chata, ležiaca uprostred lesa, už nie je štandardom, pretože majitelia domov sú pre rustikálne bývanie stále kreatívnejší a návrhy sú väčšie ako život..

Panelový dom sa nachádza na tichom mieste v lese

atraktívne návrhy zrubových domov montovaná drevostavba

 Rustikálny interiérový dizajn – kamenné múry a drevené stĺpy

atraktívne návrhy zrubových domov montovaný krb do kamenných múrov

Chata GJ-9 je štýlový prototyp, ktorý vytvoril Architektúra Gudmundura Jonssona Studio, nórska spoločnosť. Fínski architekti urobili ďalšie zmeny v dome, ktorý je tichý v hustom lese a má presklené steny. Dane Dorte Mandrup vytvorila túto miestnosť s rozlohou 10 metrov štvorcových, ktorá je viac zákutím na čítanie vonku než čokoľvek iné. Architekti Olson Kundig navrhli túto nádhernú a obrovskú „chatu“, ktorá sa veľmi líši od typického dizajnu. Prišiel by každý fanúšik „Pána prsteňov“ a „hobitov“, pretože chata vyzerá ako skryté útočisko.

Drevená chata – vidiecky dizajn a architektúraatraktívne návrhy zrubových domov montovaná drevená kamenná stena kuchyňa

Architektúra AATA navrhla chatu Morevara, moderný variant starej klasiky. Táto druhá chata má jedinečné rozloženie, ktoré umožňuje ponechanie kmeňa stromu v kuchyni a dopĺňa tak prirodzenú estetiku. Chata Cyanella sa nachádza vo francúzskych Alpách a ponúka pohľad na moderný interiér, ktorý je v ostrom kontraste s prírodnou panorámou zvonku..

 Koniec koncov, v Seattli máme domov, ktorý urbanizácii doslova uniká do korún stromov.

Minimalistický a rustikálny zároveň

atraktívne návrhy zrubových domov montované palice z drevených stromov

WRB vo Švédsku navrhla hornú drevenú chatu, ktorá v skutočnosti ponúka nádherný výhľad na more. Vďaka čistým líniám to vyzerá skôr ako umelecká výpoveď než ako prázdninový dom. Piet Ein Heek navrhol túto miestnosť v tvare škatule vyrobenú z dreva, ktorá môže vyzerať ako lepkavá tabuľa. Viac obrázkov tu.

Studio Aisslinger vytvorilo túto berlínsku drevenú chatu, ktorá vyzerá ako zamknutá, ale stále otvorená a má neuveriteľne výrazný dizajn. Spoločnosť OLGGA vytvorila túto premiestniteľnú drevenú chatu, ktorá z troch strán vyzerá rustikálne a skrýva elegantný, moderný interiér.

Zrubové domy nemusia byť malé chatrče v lese

atraktívne návrhy zrubových domov montované domáce osvetlenie kožený nábytok

Táto obrovská budova je príkladom epických drevených chát, pretože vyzerá viac ako stará vikingská sieň než čokoľvek iné. Rustikálnu atmosféru v interiéri dotvára veľký krb s polenami. Tretí príklad ukazuje moderný, ale skvelý interiér zameraný na krb s priestorom najmenej na tucet okolo ohňa. Nasledujúci príklad pripomína skôr drevený kaštieľ, ale napriek tomu dokáže esteticky splynúť s prírodou. Ďalší príklad interiéru je charakterizovaný veľkými guľatinami, kožou, kameňom a ohňom v kombinácii, takže každá drevená chata vyzerá tradične, bez ohľadu na veľkosť.

   Kompaktný montovaný dom z dreva s veľkými sklenenými stenami

atraktívne návrhy zrubových montovaných domov fasádne okná z dreveného skla

Zrub z čiernych lakovaných drevených panelov

atraktívne návrhy zrubových panelových domov drevené panely čierne

   Štvorcový rustikálny zrub

atraktívne návrhy zrubov montovaný dom drevený peň rustikálny