Dom v podobe pyramídy

Dom v tvare pyramídy s dizajnovým osvetlením bytu

Inovatívny a neuveriteľný – mimoriadna stavebná konštrukcia

Čo robí dom zvláštnym a výnimočným? Je to jej tvar, fasáda, krajina, interiérový dizajn alebo niečo iné? Podľa nás správna odpoveď môže v skutočnosti znieť: detail, vďaka ktorému dom vynikne a je zvláštny.

V žiadnom prípade by nemalo ísť o niečo neznáme a doposiaľ nikdy nevidené. Egyptské pyramídy sú ľudstvu známe už tisícročia, ale dom v tvare pyramídy rozhodne nie je niečo, čo by ste čakali pri prechádzke..

Toto je len koncepčný projekt domu od mexického architekta Juana Carlosa Ramosa a dúfajme, že bude niekedy v budúcnosti navrhnutý a postavený. Návrh sa zúčastňuje architektonickej súťaže.

Dom v tvare pyramídy – projekt Juan Carlos Ramos

Dom v tvare pyramídy s dizajnovým osvetlením fasády

Štruktúra budovy má jednoduchý geometrický tvar, ktorý každý rozpozná, ale spôsob, akým je prezentovaná, okamžite upúta pozornosť. Dom je mimoriadny, atraktívny a symbolický zároveň. Okien je veľa a väčšina z nich je umiestnená asymetricky. Obrovská sklenená stena slúži ako fasáda, ktorá umožňuje dennému svetlu zaplaviť dom.

Prototyp domu má dve poschodia a podkrovie. Na netradičnom dizajne je najzaujímavejšie, že v dome je stále terasa, knižnica, garáž pre autá a nahrávacie štúdio.

Prezrite si nižšie uvedenú fotogalériu a dajte nám vedieť svoj názor!

 Pevná, sklenená stena prepúšťa denné svetloDom v podobe pyramídového dizajnu osvetlenie fasádneho skla  Jasné biele steny odrážajú slnečné svetloZvláštny dom v tvare pyramídy

Náladový dizajn v kontraste so zlým počasím

Dom-v-pyramíde-dizajn-domu-exteriér

Garáž pre autá na prízemí

Garážový dom v tvare koncepcie pyramídového konceptu

Stavebné plány a návrhy

Dom v tvare plánu pyramídového obrysu