Eastside Park Loft – pozoruhodný stavebný projekt z Frankfurtu

V tomto článku predstavujeme budovu so zmiešaným využitím vo východnom prístave vo Frankfurte. Pôvodne bol určený ako továreň. Vzhľadom na historické okolnosti však nikdy nebol taký používaný. Využíval sa skôr ako nemocnica a neskôr ako ubytovanie pre robotníkov. Predtým ako mala architektonická spoločnosť „1100 Architects“ za úlohu zrekonštruovať túto historickú budovu a pristavať modernú časť. Mal by sa dosiahnuť pôvodný objem. Rozvoju projektu predchádzal starostlivý výskum existujúcej štruktúry. Nová budova bola dokončená v roku 2015, o storočie neskôr. Moderná časť projektu sa týkala predovšetkým návrhu fasády a interiéru podkrovných bytov.

Veľmi zaujímavý dvojdielny dizajn fasády

budova s ​​čelnými pohľadmi na lofty

Tradičný koncept – moderná loftová architektúra a dizajn fasády

Nová budova „prekladá“ pôvodný koncept do dizajnového jazyka modernej loftovej architektúry a moderného fasádneho dizajnu. Ako je to v zásade v prípade loftov, je potrebné adekvátnym spôsobom vytvoriť spojenie medzi „starým“ a „novým“.

Nová časť budovy interpretuje objem, rytmus a proporcie originálu súčasným spôsobom. Dizajnový jazyk historickej budovy bol teda reprodukovaný pomocou moderných foriem a materiálov. Môžeme to vidieť predovšetkým na fasáde a vnútornom dizajne podkrovných bytov.

Takáto architektúra určite predstavuje pridanú hodnotu pre panorámu mesta

Podkrovná budova s ​​výhľadom na rieku

Moderný dizajn fasády

Moderná fasáda bola inšpirovaná pôvodnou manzardovou strechou. Bol interpretovaný ako súvislá škrupina. Všetky povrchy sú opláštené cementovláknitými doskami. Farebné odtiene okien slúžia ako zvýraznenie a akcenty. Panely sú naklonené a odrážajú svetlo. To vytvára mnoho vizuálnych odtieňov. Ak teda idete okolo budovy, vždy to vyzerá inak. Moderná povaha a forma, táto architektúra má výrazný vplyv na moderný štýl tejto frankfurtskej štvrte.

Vnútri objavujeme modernú loftovú architektúru

podkrovný pohľad na dĺžku

Odlúčený od hluku veľkomesta

Okrem skvelej estetiky má budova aj množstvo praktických výhod. Fasáda bola obložená modernými materiálmi, ktoré pôsobia ako izolácia a odpudzujú hluk. Majú zásadný význam dvojité akustické okná. Sú zasadené veľmi hlboko v stene a odvádzajú hluk a vibrácie.

Zblízka vidíme sochársky charakter dizajnu fasády

podkrovný žltý biely exteriér

Flexibilný a uvoľnený životný štýl

Táto podkrovná architektúra vyhovuje postoju mestských obyvateľov, ktorí sa v otvorenom, flexibilnom priestore cítia príjemne. Historicky vyzerajúce prvky sú oveľa viac ako doplnky, zvýraznenia a doplnkové vybavenie. Moderný koncept však zvárajú s tradičným. V strede budovy a podkrovných bytoch však nakoniec dominuje moderný životný štýl.

Táto moderná architektúra sa zdá byť z každého uhla pohľadu trochu odlišná

Podkrovie v modernej rohovej budove

Moderná loftová architektúra s odhalenými prvkami – spojenie „starého“ a „nového“

svetlé podkrovné miestnosti

V jasne bielej miestnosti sa nábytok javí ako akcenty v interiéri

podkrovný pohľad na dĺžku