Ekologické vonkajšie fasády: Takto sa váš vlastný dom stane ohľaduplnejším k životnému prostrediu

Vzhľadom na zmenu klímy môže a musí každý jeden človek prispieť k väčšej ochrane životného prostredia. To je možné najmä v oblasti výstavby domov. Majitelia budov sa tak môžu rozhodnúť pre ekologické vonkajšie fasády, ktoré slúžia životnému prostrediu. Okrem iného sú Montované domy, solárne panely a zelená strecha pomôže pri vytváraní vlastného domu tak, aby bol čo najekologickejší. Ďalšou možnosťou je nechať rastliny rásť na fasáde. V každom prípade je veľmi dôležitá kvalitná izolácia.

Moderná fasáda vyzerá dobre a zároveň spĺňa ekologické normy

Ekologické vonkajšie fasády Ako urobiť z vlastného domu ekologickejšiu krásnu drevenú fasádu

Všetko len fasáda?

Vonkajšia fasáda je ako vizitka domu. Preto ľudia pripisujú veľký význam skutočnosti, že ich fasáda je atraktívna a spoľahlivá. To okrem iného zahŕňa, prispôsobiť fasádu prostrediu, v ktorom sa príslušný dom nachádza. Extrémne obľúbené sú napríklad drevené fasády, pretože majú prírodné kúzlo, ktoré funguje dobre vo vidieckych aj mestských prostrediach. Existuje však mnoho ďalších materiálov a farieb, ktoré je možné použiť na navrhnutie vlastnej fasády domu.

Čoraz viac ľudí sa neobmedzuje na optické vlastnosti fasády, ale navrhuje ju aj ekologicky. To vám dáva možnosť vlastniť váš dom aby bol obzvlášť šetrný k životnému prostrediu a zaistiť, že pomáha chrániť životné prostredie. Takéto opatrenia je možné vykonať už pri stavbe domu, ale ekologický dizajn je tiež možné ľahko vykonať pri existujúcich domoch.

Ekologické vonkajšie fasády Takto sa z vášho vlastného domu stane ekologická záhrada na streche

Montovaný dom ako ekologická stavebná metóda

Montovaný dom ponúka možnosť zahrnúť ekologické aspekty do stavebného procesu od začiatku. Mnoho staviteľov si vyberá model s drevenou rámovou konštrukciou. Drevo je obzvlášť udržateľný materiál, ktorý robí dom ekologickým. To platí najmä vtedy, ak použité drevo pochádza z regiónu a je získavané ekologicky.

A montovaný dom vysokej kvality Mimochodom, nejde primárne o nehnuteľnosť, ktorá sa odovzdáva na kľúč. Ide skôr o špecifický spôsob stavby. Jednotlivé komponenty nie sú najskôr postavené na pozemku, ale sú vyrobené vopred a potom dodané. Pri tomto postupe existuje možnosť pokračovať spôsobom šetriacim zdroje a navrhovať jednotlivé komponenty ekologicky. To na jednej strane skracuje dobu výstavby a na strane druhej robí stavbu udržateľnou.

Využívajte slnečnú energiu so solárnymi panelmi

Výroba energie má rozhodujúci vplyv na to, či je dom ekologický alebo nie. Čoraz viac staviteľov pracuje so solárnymi panelmi, ktoré sú namontované na streche. Tieto sú schopné, Zbierajte slnečné svetlo a používajte ho na výrobu energie. V závislosti od systému môžu byť energetické požiadavky domu splnené takmer úplne. V niektorých prípadoch je k dispozícii dokonca príliš veľa energie, ktorú je potom možné dodať do verejnej siete. Stavitelia tak stále zarábajú.

Fotovoltaická technológia sa neustále rozširuje a zdokonaľuje. Teraz existujú takzvané fotovoltaické panely, ktorými je možné obložiť celú fasádu. Solárne panely potom už nie sú len na streche, ale môžu Zachyťte slnečné svetlo odkiaľkoľvek. Fotovoltaické panely sú však stále veľmi mladou technológiou, a preto sú pomerne drahé. Takéto panely sa v súčasnosti používajú predovšetkým v komerčnom prostredí. Ak je však dopyt dostatočne vysoký, stanú sa zaujímavými aj pre súkromných vlastníkov.

So solárnymi panelmi na streche sa váš vlastný domov stane oveľa ekologickejším

Ekologické vonkajšie fasády Takto sa váš vlastný dom stane ekologickejším solárnym panelom

Nechajte fasádu zarastenú rastlinami

Stále viac majiteľov budov, aj v metropolitných oblastiach, volí zelenú fasádu. Okrem iného to má výhodu v tom, že prírodné prvky je možné integrovať do panorámy mesta bez toho, aby museli cenné stavebné pozemky nechať nevyužité. Takáto zelená fasáda má mnoho silných stránok. Okrem iného zlepšuje mikroklímu, odstránením oxidu uhličitého z okolitého vzduchu a jeho obohatením o kyslík. Zeleň navyše môže slúžiť ako tepelná ochrana a tepelná izolácia, to znamená, že v jednotlivých miestnostiach sa nemusí toľko vykurovať ani chladiť.

V mnohých prípadoch existuje zelená fasáda účinná ochrana proti hluku, pretože zvukové vlny sú spoľahlivo zachytené. Obyvatelia domu si tak užívajú príjemný odpočinok. Na ochranu stavebnej textílie je možné použiť aj rastliny. Napríklad silné UV žiarenie už prestupuje do budovy tak ľahko a prudký dážď už nespôsobuje škody tak ľahko. V neposlednom rade majú zelené fasády prirodzene estetické výhody a dodávajú budove individuálny a prirodzený vzhľad.

Dajte si zelenú strechu

Okrem solárnych panelov sa zelené strechy často nachádzajú aj na budovách v mestách alebo na vidieku. Takáto zelená strecha vyzerá atraktívne a zaisťuje lepší vzduch cez Premena CO2 na kyslík. Zelené strechy navyše často predstavujú biotopy, v ktorých hmyzu usadiť. Pri správnom použití môže zelená strecha znížiť kolísanie teploty a predĺžiť životnosť strechy.

Pri použití zelenej strechy je potrebné vziať do úvahy rôzne faktory. Okrem iného závisí od sklonu strechy, či a do akej miery je možné takúto zeleň využiť. Tiež sú vrstva odvodňujúca vodu a ochrana pred prenikaním koreňov nevyhnutné, ak sa má použiť zelená strecha. Pri návrhu zelenej strechy treba zvoliť správnu vegetáciu – rastliny predsa musia zvládať intenzívne slnečné žiarenie a niekedy aj mohutný vietor. V zásade tiež nie je problém kombinovať takéto zelené strechy s fotovoltaickým systémom.

Ekologické vonkajšie fasády vás priblížia k prírode

Ekologické vonkajšie fasády Ako urobiť svoj vlastný dom ekologickejším domom príroda lúčna strecha

Všetko je to o izolácii

Pokiaľ ide o účinnosť vonkajších fasád, je obzvlášť dôležitá vysokokvalitná izolácia. To zaisťuje, že teplota v budove je udržiavaná tak konštantne, ako je to len možné menej intenzívne zahrievané alebo chladené sa musí stať. Pri stavbe budovy je vhodné použiť modernú izoláciu, ale izolačné materiály je možné nainštalovať aj neskôr. Odporúča sa vyhľadať konkrétne rady týkajúce sa výberu, aby ste našli optimálnu izoláciu pre svoju vlastnú budovu a dosiahli najlepšiu možnú energetickú účinnosť..

Záver

Ekologické vonkajšie fasády sú krásne aj funkčné. Stále častejšie sa nachádzajú v metropolitných oblastiach, ale aj vo vidieckych oblastiach. Je dôležité, aby stavitelia brali do úvahy tieto ekologické vonkajšie fasády špeciálna starostlivosť vyžadovať. Drevo je živý materiál, ktorý pokračuje v práci aj po spracovaní. V prípade zelenej strechy treba tiež zabezpečiť, aby boli rastliny dostatočne zásobené vlahou. Tí, ktorí sa neboja takýchto menších úloh, môžu významným spôsobom prispieť k ochrane životného prostredia vo svojom vlastnom dome a ušetriť ďalšie peniaze prostredníctvom opatrení, ako je inštalácia fotovoltaického systému.

Ekologické vonkajšie fasády Takto sa váš vlastný dom zahreje a zahreje vďaka ekologickej izolácii