Energeticky účinná budova vedie k zdravšiemu životu

 Energeticky účinná budova vedie k zdravšiemu životu

Urbanizácia je prirodzeným dôsledkom ľudského rozvoja. Prechádza rôznymi fázami a teraz sme na prahu novej revolúcie. Trvalo udržateľný život a energetická účinnosť sú stále viac trendom. Zdravotné výhody a ďalšie pozitíva takéhoto životného štýlu sú čoraz jasnejšie. Energeticky efektívne bývanie sa čoskoro stane normou.

Stavať a žiť

Budovanie zdravého života a udržateľný život

Najdôležitejšia vec je váš vlastný prospech pre ľudí. Chceme žiť energeticky efektívne, pretože cítime, že je to zdravšie, konkrétne pre nás a pre naše rodiny.

Veda to ukazuje stále jasnejšie.

Budujte udržateľne a žijte zdravo

zdravá životná budova a život

Zelená architektúra

zdravá životná budova a životná energetická udržateľnosť

Urbanizácia a globálne znečistenie

Urbanizácia je priamo spojená s globálnym znečistením. Koncentrácia obyvateľstva v mestách významne prispela k urýchleniu tohto procesu. 50% populácie žije v mestách a podľa správ OSN bude toto percento do roku 2030 o 30% vyššie.

S urbanizáciou sa stále viac zvyšuje potreba hotových a polotovarov. Zvyšuje sa aj spotreba energie. To všetko je pre životy jednotlivcov dosť nezdravé. Máme pocit závislosti a pre individuálny životný štýl prakticky neexistuje priestor.

Urbanizácia je priamo spojená s globálnym znečistením

budovanie zdravého života a života vo veľkomeste

Stavať a žiť v energeticky efektívnych domoch je stále jednoduchšie. Zastavujeme tým rast sériovej výroby a zaisťujeme vyššiu kvalitu života.

Stavba energeticky efektívnych domov je stále jednoduchšie a ľahšie dosiahnuteľné

zdravé bývanie Budovanie a život v súlade s prírodou

Mnoho štúdií ukazuje, že tento prístup posilňuje našu psychiku a fyziku.

Uvedené štúdie sú založené predovšetkým na porovnaní. Kreslia paralely medzi ľuďmi, ktorí žijú v krajine a v meste. Ľudia vo vidieckych oblastiach, ktoré sú obklopené viac zelenými rastlinami, využívajú zdroje ekonomickejšie a individuálne, cítia sa energickejšie a šťastnejšie. Máte lepší intelektuálny a fyzický výkon.

Život v krajine

zdravá životná budova a život v krajine

Čo však z týchto výsledkov vyplýva? Musíme sa všetci presťahovať do krajiny? Mal by byť zastavený priemyselný rozvoj? Nie, naopak: potrebujeme pokrok, ktorý nám prostredníctvom moderných technológií ponúka výhody vidieckeho života v meste.

Moderná budova a život v meste to presne znamenajú. Potrebujeme zelené a energeticky efektívne domy uprostred mestského prostredia. Predstavujú životný priestor budúcnosti. Budú podporovať naše zdravie a tiež čistia vzduch v našich mestách.

Ako teda vyzerá moderný „zelený“ život?

zdravé bývanie, budovanie a život, úspora energie, život v udržateľnom štýle

Budúcnosť pre naše deti

budovať zdravý život a žiť budúce deti

šetriť energiou

V prvom rade je úspora energie súčasťou moderného bývania a budov. Najmenej je vymeniť neúčinné žiarovky za úsporné. Potom je šetrenie energiou vecou zvyku: vypnite všetky zariadenia a svetlá v miestnostiach, kým ich nepoužívate. A váš počítač nemusí byť zapnutý stále, keď je už úplne nabitý. To platí aj pre všetky ostatné zariadenia, ktoré je potrebné nabiť.

Používajte úsporné žiarovky?

zdravá životná budova a živá úspora energie

Vystačte si s normálnou teplotou doma

Rozdiel medzi teplotou vo vnútri domu a vonku v lete nesmie byť príliš veľký. Spotreba energie klimatizácií teda nebude taká významná.

Inteligentné domáce systémy sú trendové 

zdravá životná budova a inteligentná domácnosť pre životnú teplotu

Oblečenie sušte prirodzeným spôsobom

Pri praní sa vyhnite sušeniu. Ak oblečenie schne v prírodných podmienkach, ušetríte veľa energie.

Investujte čo najviac do systémov, ktoré vám poskytnú väčšiu energetickú voľnosť. Solárne panely sú modernou možnosťou výroby energie bez ohľadu na veľké spoločnosti. Veda pracuje na ďalších projektoch sebestačnosti. Hneď ako si to môžete dovoliť, investujte do takýchto energetických systémov.

Starajte sa o prírodu a nechajte bielizeň schnúť vonku

zdravá životná budova a živá energeticky úsporná práčovňa

Ako normálny človek by ste sa mohli cítiť celkom bezmocní. Prijímanie uvedených opatrení s náležitým ohľadom na globálne zmeny nie je pre každého. Ľudia sú najlepšie motivovaní výsledkami, ktoré sú hmatateľné.

A tiež rýchlo pocítite evidentné zlepšenia v našom životnom štýle. Snaha o energetickú účinnosť, výber vhodnej teploty, vlastné energetické systémy – to všetko sú opatrenia, ktoré robia váš život zdravším. V prvom rade šetríte zdroje a na ich vyplatenie musíte pracovať menej. To vedie k väčšiemu odpočinku a menšiemu stresu a automaticky k lepšiemu zdraviu. Popísaným životným štýlom navyše obmedzujete šírenie škodlivých látok vo vašom životnom prostredí. Vďaka tomu budete žiť aj zdravšie.

Takto žijete udržateľne a zdravo

zdravá životná budova a živý inteligentný domov šetriaci energiu zdravé bývanie budova a život tipy na úsporu energieBudovanie zdravého života a život v udržateľnej architektúreudržateľná architektúra, zdravý životný štýl, budovanie a život, úspora energie