Inovatívny dizajn domu – Power House v Londýne, inteligentne a kreatívne zrekonštruovaný

inovatívny dizajn domu s drevenou expanziou vzadu

Inovatívny dizajn domu – trvalo udržateľný energetický dom v Londýne

Power House je výsledkom kreatívnej práce spoločnosti Paul Archer Design v Londýne. Ako si prišiel na to? Na začiatku to bol starý viktoriánsky dom a bol kompletne prerobený.

Pribudla prístavba vzadu a presklená miestnosť

inovatívny dizajn domu z hrubého skla s množstvom denného svetla

Power House je prestavba starého domu v Highbury v severnom Londýne s pozoruhodným trojrozmerným dreveným interiérom. Ťažiskom dizajnu je priestranná jedáleň s vysokým stropom vzadu. Je to súhra vzájomne prepojeného obsahu – bezrámových, širokých okien a lineárnych drevených panelov.

Konštrukčný sklenený box prepúšťa priame slnečné lúče do priestorov. Horné poschodia prístavby sú obložené strešnými latami z jedľového dreva.

Drevená vrstva slúži ako obklad steny vo vnútri, tak aj ako obklad fasády

inovatívny drevený obkladový vankúš s dizajnom domu

Tento stavebný plášť čiastočne presahuje sklo a slúži ako ochrana pred slnkom.

Pod pôvodným domom vzniklo úplne nové prízemie. Má otvorené, moderné usporiadanie, v ktorom je možné vykonávať niekoľko činností, ako je varenie, jedenie a odpočinok, súčasne.

Plne zasklené dvojkrídlové dvere ponúkajú priamy prístup na letnú terasu

inovatívny dizajn domu presklené posuvné dvere na terasu

Sklenená tabuľa na ohnivom štíte, ktorá sa nachádza v hudobnej miestnosti na prvom poschodí, slúži ako balkón s výhľadom na väčšinu domu. To znamená, že v starej časti budovy je dostatok svetla a zároveň má dom priame spojenie medzi týmito dvoma časťami. Posuvné sklenené dvere poskytujú v prípade potreby viac súkromia.

Vysoký strop a veľa svetla

inovatívny dizajn domu úzke schody parkety

Kompaktný obývací priestor – štýlový a moderný

inovatívny dizajn domu, útulný jedálenský kút

Drevo má tu prioritu a používa sa v hojnom množstve – od fasádnych obkladov, paluboviek a interiérových stien a podláh cez skryté úložné priestory maskované ako steny a lavice až po dlhý elegantný kuchynský ostrov.

Trávovo zelený bariérový systém so vstavanými policami a skladacími stolmi je jedinou výnimkou, ktorá je protipólom prírodného dreva v interiéri.

inovatívny skladací stôl s dizajnom trávy a zelených odtieňov

Dizajn tohto domu bol inšpirovaný láskou k prírode a severským dizajnom. Power House ukazuje, ako môžete kombináciou prírodných materiálov a prirodzeného svetla vytvoriť jedinečnú kulisu pre jednoduché, súčasné a zároveň štýlové domáce zariadenie..

Udržateľné stvorenie, ktoré treba obdivovať

inovatívny dizajn domu transparentný a moderný