Jaskyne, v ktorých sa dá žiť

Duch dobrodružstva nepozná hraníc! Chceme to dokázať v dnešnom príspevku. Ľudia vždy snívali o útulnom dome. Pravekí ľudia ho našli v jaskyniach, ktoré obývali. Určite od tej doby túžba žiť na dobre chránenom mieste a cítiť sa, že ste v dobrých rukách, už zostala. Tisícky ľudí poháňaných touto silnou túžbou teraz cestujú po celom svete, aby preskúmali jedinečné jaskyne na celom svete alebo ich obdivovali ako turistov. Teraz je možné v niektorých jaskyniach aj prenocovať. Áno, tieto boli prerobené na hotely a ponúkajú viac -menej luxus. Ale rozhodne skvelé zážitky! Predstavujeme vám úchvatné možnosti ubytovania, od jaskynného hotela s jacuzzi a panoramatickým výhľadom na Santorini až po luxusný domov v Arkansase s prírodnými jaskynnými stenami. Tam sa budete cítiť v jednote s prírodou bez toho, aby ste sa museli vzdať moderného pohodlia.

 Na hostí čaká jaskyňa Lava v gréckom Santorini!

Jaskyne prerobené na hotely Lávová jaskyňa Santorini Grécko

  • Jaskyne v Grécku a Turecku, kde môžete bývať na prenájom

V gréckom súostroví Santorini je niekoľko jaskýň, ktoré sú dnes k dispozícii na prenájom. Našim prvým cieľom je Lávová jaskyňa. Dom bývalého námorníka pochádza z roku 1875 a odvtedy bol rozšírený na luxusný prázdninový dom.

Dom si zachoval svoj tradičný ostrovný štýl v Egejskom mori, obklopený jaskyňami a perleťovo bielymi stenami. Pribudlo množstvo moderných doplnkov. Suita pozostáva z útulnej spálne, priľahlého obývacieho priestoru a luxusnej kuchynky. Ohromujúci súkromný lanai má nádhernú vnútornú i vonkajšiu vírivku s panoramatickým výhľadom na oceán a drsnú sopečnú krásu Caldera

 Nádherné skalné tvary v diaľke sú sopečného pôvodu.

Santorini Grécke jaskyne sopečného pôvodu

 Jaskynný dom Anitya, Kappadokia, Turecko – tu môžete pohodlne žiť a naplno si vychutnať rustikálnu atmosféru jaskyne..

Jaskyňa Anitya Kappadokia, v Turecku rustikálna krása spojená s veľkým komfortom.

Jaskynný dom Anitya sa nachádza v srdci Kappadokie a má viac ako 600 rokov. Má priestrannú terasu s panoramatickým výhľadom na malé turecké mesto Urgup. Dobrodružní turisti majú veľkú izbu s plne vybavenou kuchyňou. Preto je Anitya prezentovaná ako perfektný jaskynný dom pre páry a rodiny, ktoré chcú stráviť svoju dovolenku rušnou. Jaskyňa je malá, ale môže sa v nej ubytovať až šesť hostí. Turecká káva, aromatický čaj a silne voňajúce korenie robia Anityu maximálne domácou.

 Jaskyňa Anitay – z tejto terasy sa otvára nádherný panoramatický výhľad.

Jaskyňa Anitya Kappadokia Turecko Terasa Úchvatný panoramatický výhľad

Jaskynné domy Azalea, Oia, Grécko – Jaskyňa Azalea bola prerobená z typického domu vinára na luxusné sídlo.

Jaskyňa Azalea Grécko prerobená z domu vinára na luxusné sídlo

Malá grécka dedinka Oia má svojim návštevníkom čo ponúknuť. Práve vám predstavujeme jaskyňu Azalea, ktorá teraz funguje ako útulné útočisko. Jedná sa o tradičný vinársky dom, ktorý bol prerobený na luxusnú rezidenciu. Starý architektonický štýl obce bol zachovaný. Jaskynný dom má dve poschodia s veľkou terasou. Odtiaľ je nádherný výhľad nielen na dedinu, ale aj na okolité vinice a Egejské more.

 Architektonický štýl dediny bol zachovaný aj vo vnútri jaskyne Azalea.

Jaskyňa Azalea, typický architektonický štýl pre túto lokalitu, bola zachovaná

 Casa Santantonio, Santorini, Grécko – magické a atraktívne!

Casa Santantonio Santorini je magická atrakcia v Grécku

Casa Santantonio sídli v dome z 18. storočia. Starý dom bol zrekonštruovaný tak, aby si zachoval väčšinu svojho tradičného architektonického dedičstva a štýlu. Nehnuteľnosť má tri súkromné ​​luxusné byty. Apartmán Senior Cave sa nachádza na prvom poschodí budovy. V Casa Santantonio nájdete dve spálne až pre päť hostí. Jaskynný hotel má vlastnú pergolu s jacuzzi. Vďaka tomu je ideálny pre romantikov, ktorí sa pozerajú na zapadajúce slnko a trávia dlhé večery vonku.

 Nie je to krásne? Jaskyňa Bieleho sna v Taliansku

Jaskyňa s príjemnou atmosférou White Dream Italy

  • Jaskyne v Španielsku a Taliansku

Hotel White Dream sa nachádza pod výraznými bielymi kamennými ulicami talianskeho mesta Ostuni, skutočne v srdci jeho historického centra. Jaskynný príbytok má elegantný a štýlový interiér celý v bielej farbe. Prirodzená farba dokonale odráža blízke skalné útvary. Tieto tvoria štruktúru jaskyne. Prázdninový dom White Dream má vynikajúcu polohu – je vzdialený iba 11 km od bielych piesočných pláží, krištáľovo čistého mora a nádhernej prírodnej rezervácie v okolí..

Jaskynné obydlie Cohabitat Sassi v talianskom meste Matera vám ponúka veľa domáceho pohodlia.

Jaskyňa v Taliansku Cohabitat Sassi Matera veľa domáceho pohodlia

V Taliansku je niekoľko takýchto jaskýň, ktoré sú v súčasnosti obývané a ktoré si získali veľkú obľubu medzi dobrodružnými turistami. Jednou z nich je jaskyňa Cohabitat Sassi zobrazená na obrázku vyššie v Matere. Tento kuriózny jaskynný byt pre dvoch hostí je klasický taliansky prázdninový podnájom, ktorý bol starostlivo zrekonštruovaný a modernizovaný. Nájdete tu útulný jedálenský kút a prakticky navrhnutú kuchynku, to znamená všetko, čo potrebujete pre útulné večere pre dvoch. Táto nehnuteľnosť je vkusne zariadená unikátnymi umeleckými dielami. Jaskyňa má veľmi výhodnú polohu neďaleko námestia Piazza Vittorio Veneto a ďalších atrakcií mesta Matera. Toto je ideálne miesto pre krátku dovolenku.

 Teraz ideme do Španielska. Chcel by si sa pridať?

Španielsko Granada veľa histórie prírody a skvelých pamiatok

 Cuevo de Luja, Granada, Španielsko – každý by tu chcel stráviť svoju dovolenku, však??

Jaskyňa v Španielsku Cuevo de Luja Granada vynikajúce ubytovanie veľký komfort

Tento luxusný jaskynný dom sa nazýva Cuevo de Luja a nachádza sa vo východnej časti španielskeho mesta Granada, provincie Andalúzia. Nachádza sa v samom srdci historickej oblasti. Klasicky navrhnutý dom bol zrekonštruovaný v modernom štýle. Nehnuteľnosť je na dvoch poschodiach: v prvom sa nachádzajú spálne, obývačka a kuchyňa. Na druhom poschodí je salónik s peknou terasou. Odtiaľ sa otvára nádherný výhľad na celé okolie. Kuchyňa je krásne navrhnutá s presklenou stenou a posedením. Výsledkom je elegantný, moderný povrch, ktorý bol tejto jaskyniarskej vlastnosti daný.

 Gran Canara – Cave Loft s výhľadom na more – ideálne miesto pre romantikov a hľadačov dobrodružstva

Loftová jaskyňa Gran Canara Jaskyňa s výhľadom na more je ideálnym miestom pre dobrodružných romantikov

Teraz opúšťame Španielsko a letíme na Kanárske ostrovy. Je tam pohodlná loftová jaskyňa, o ktorej sa dnes v našom zozname jaskýň určite chceme zmieniť. Nachádza sa v krásnej vidieckej oblasti s panoramatickým výhľadom na Stredozemné more a okolité hory. K nehnuteľnosti prináleží záhrada, bazén a nádherná terasa. Všetci títo vás pozývajú na leňošenie. Na Kanárskych ostrovoch môžete stráviť nezabudnuteľnú dovolenku, zaplávať si vo vlažnej morskej vode a užiť si úplný relax. V loftovej jaskyni Sea View nájdete dve spálne a plne vybavenú kuchyňu, ako aj útulný obývací priestor v skalných útvaroch. Viete si predstaviť romantickejšiu dovolenku?

 Vnútri podkrovnej jaskyne môžete očakávať jedinečnú atmosféru života s veľkým komfortom

Loftová jaskyňa Gran Canara Kanárske ostrovy jedinečná životná atmosféra veľa pohodlia

Naša posledná zastávka v jaskyniach v Európe je na Tenerife. Jaskynný hotel Cave Socorro sa nachádza v malom pobrežnom mestečku na juhu Tenerife a ponúka svojim návštevníkom dokonalý oddych a relaxáciu. Priestranný jaskynný dom je ideálny pre rodiny a priateľov. Má jednu spálňu s manželskou posteľou a druhú s dvoma samostatnými lôžkami. Prenájom tiež ponúka krásnu terasu pre vonkajšie stolovanie. Táto nehnuteľnosť je len pár minút od pláže, kde sa môžu cestujúci prechádzať po pobreží, jesť čerstvé ryby a objavovať ostrov. Na Tenerife čaká svojich hostí taká tichá a romantická dovolenka!

 Tenerife, jaskynný hotel Cave Socorro – rustikálna krása uprostred južnej prírody

Jaskynný hotel Tenerife Jaskyňa Socorro rustikálna krása uprostred južnej prírody

Bechham Cave Home, Parthenon, Arkansas, USA – ak sem prídete s rodinou a priateľmi, je tu dostatok miesta na spanie pre 16 ľudí

Jaskyňa Beckham Home Arkansas USA ideálna pre skupinové alebo rodinné dovolenky

V neposlednom rade vám chceme ukázať dve jaskyne, ktoré v súčasnosti slúžia ako hotely. Jeden sa nachádza v americkom Arkansase a volá sa Beckham Cave Home. Jaskynný hotel je zasadený do prírodnej jaskyne, vysoko na útese nad údolím. Beckham Gave sa líši od obývateľných jaskýň, ktoré sa už vyskytujú na celom svete. Je to na rozdiel od akéhokoľvek iného miesta na Zemi. Hotel má štyri spálne, z ktorých každá je jedinečná, a ponúka postele queen, odhalené steny jaskyne a honosné kúpeľne. Okolité skalné steny a dažďové sprchy dodávajú turistom zvláštny pocit podobný vodopádu. Tento úchvatný dom ponúka svojim hosťom 6 000 metrov štvorcových a priestor až pre 16 osôb. To znamená, že je to ideálne pre rodinné alebo skupinové výlety!

Interiér taktiež nenecháva nič vytúžené!

Interiérové ​​zariadenie Beckham Cave Home Arkansas USA zvýrazňuje veľa pohodlia

To najlepšie sa končí! Rockhouse Retreat je jedinečná luxusná jaskyňa vyrobená ručne z triasového pieskovcového lomu v blízkosti lesa Wyre Forest na vidieku vo Worcestershire. Nachádza sa v 3-akrovej zalesnenej oblasti na brehu rieky Honey Brook a slúži ako obytný dom viac ako 700 rokov. Tento útulný dom má iba jednu spálňu. Je štýlovo zariadený a ponúka pohodlie domova, ako je podlahové kúrenie a osvetlenie okolitej prírody. Tento autentický jaskynný dom na odľahlom mieste poskytuje pokojnú oázu, v ktorej sa hostia cítia na míle ďaleko od civilizácie.

 Jaskynný dom Rockhouse Retreat sa nachádza v meste Worcestershire vo Veľkej Británii a skutočne stojí za to ho vidieť.

Jaskynný dom Rockhouse Retreat Worcestershire vo Veľkej Británii, ktorý stojí za to vidieť veľa domáceho pohodlia