Krásny statok, kde sa každý cíti ako doma

Po celom svete je množstvo starých domov, ktoré nemusia byť nevyhnutne zbúrané, aby ich nahradili nové mrakodrapy alebo radové domy. V takýchto domoch žilo niekoľko generácií a dokonca sú tam ukryté vzrušujúce tajomstvá. Tieto domy môžu rozprávať príbehy a sú dôkazom našej uponáhľanej minulosti. Preto sme v redakčnom tíme Freshideen toho názoru, že ich treba zachovať. V tomto ohľade chceme v dnešnom príspevku predstaviť nášmu početnému čitateľovi veľmi zvláštny, veľmi očarujúci statok v Idahu. Po dôkladnej renovácii bol uvedený do nového života, ale zachoval si svoje staré kúzlo. Poďme si spolu urobiť malú obhliadku domu a ukázať vám konečný výsledok po renovácii?

 Veľkoryso postavený statok sa vyznačuje rustikálnou konštrukciou.

Veľkorysá rustikálna stavba statku Idaho veľmi typická

  – Statek v Idahu bol uvedený do nového života vďaka svojej renovácii.

Tento honosne postavený statok sa nachádza v meste Ketchum, Idaho. Rozloha celého panstva je 14 hektárov, čo znamená, že je tu aj dostatok priestoru na vytvorenie veľkej, lákavej vonkajšej plochy..

V súčasnosti tu žije početná rodina s deťmi a vnúčatami a nemalo by chýbať ani niekoľko psov. Staroveký statok zrekonštruoval tím architektov z Atlanty. Špecialistom sa v tejto novej budove podarilo zachytiť ducha starej architektúry. Ich návrh vychádzal z potrieb, želaní a preferencií nových majiteľov domov. Nechceli to, čo vyzeralo ako obrovský dom. Pre každého bolo dôležité zachytiť starú, veľkoryso navrhnutú štruktúru a rustikálny charakter starého statku v spoločnom koncepte. Tím architektov ho navrhol tak, aby vyzeral ako hlavný dom s prístavbami, ktoré boli kedysi prepojené. Vďaka pokojnému prostrediu, starostlivo vybraným materiálom a storočiam starým detailom je zrekonštruovaný statok skutočnou lekciou úspešnej architektúry s charakterom.

 V tejto očarujúcej kuchyni sa stretáva modernosť s vidieckym štýlom

Kuchyňa na statku rustikálne prvky praktické zariadenie

Jednotlivé izby v už zrekonštruovanom statku

Priestranná kuchyňa existuje už roky a stále je obľúbeným miestom rodín, ktoré po stáročia obývali tento statok. Bývalo to takto: prvé poschodie typického newyorského farmárskeho domu pozostávalo z priestrannej kuchyne a susednej miestnosti. Dnes máte útulnú a veľmi praktickú kuchyňu, kde dominuje štýl vidieckeho domu. Podlaha z borovicového dreva bola zachovaná, ale bola opäť brúsená a lakovaná, rovnako ako drevený strop. Na zaistenie jemného osvetlenia v kuchyni boli vyššie nainštalované moderné bodové svetlá. Krásne biele kuchynské skrinky teraz okorenia interiér a vyzerajú krásne vedľa zachovanej tehlovej steny. Praktický kuchynský ostrovček stojí v strede miestnosti a je naň rýchly prístup zo všetkých strán. Na otvorených policiach nad širokými oknami bola vystavená zbierka starého, hodnotného porcelánového riadu, ktorý posilňuje rustikálny pocit v kuchyni..

Z jedálne sála veľa tepla a útulnej atmosféry.

Statok jedáleň drevené stoličky stoličky krb útulná atmosféra

Jedáleň je tradične umiestnená vedľa kuchyne. V tomto statku sa nachádza krb, ktorý je tiež ozdobený modrobielym porcelánovým riadom. Jedálenský stôl z pravého dreva sa nachádza priamo pred krbom a je spojený s pohodlnými stoličkami v modernom dizajne. V jedálni je opäť prítomná stará tehlová stena, rovnako ako veľa dreva na strope a na podlahe. Elegantný luster a váza s čerstvými záhradnými kvetmi celú vec završujú a naznačujú, že modernosť a štýl vidieckeho domu sú šikovne zaradené pod jedného menovateľa.

 Chodba slúži ako prechodový priestor z jednej miestnosti do druhej.

Farmárska chodba prechodný priestor medzi miestnosťami, vidiecka a útulná atmosféra

Hlavná spálňa vyzerá teplo a útulne

Gazdovský dom zrekonštruovaný hlavná spálňa veľká posteľ sedenie pred oknom jemné farby veľmi príťažlivé

Napriek kamennej stene alebo kvôli nej, z hlavnej spálne srší útulné teplo. Tu vidíme opäť veľa dreva a jemných textílií, ktoré tvoria rustikálne kúzlo tejto miestnosti. Posedenie pred oknom je skutočne pohodlné a pozýva vás na rozhovor pre dvoch.

 Kúpeľňa je hneď vedľa spálne.

Statek veľká vidiecka kúpeľňa s vaňou toaletný stolík zrkadlo zaujímavé osvetľovacie zariadenia

V porovnaní so super modernou kúpeľňou vyzerá táto veľmi rustikálne, však? V zrekonštruovanej kúpeľni sedliackeho domu ale nemôže nič chýbať. Od vane po toaletný stolík je všetko! Ale pozrite sa na krásne svietidlá tu. Všetky staré nástenné a závesné žiarovky, lustre a lampáše v celom gazdovskom dome boli zrekonštruované, elektrifikované a teraz šikovne zinscenované dizajnérom osvetlenia..

Rovnako ako v každom modernom dome, zrekonštruovaný statok Idaho má aj domácu kanceláriu

malá veľmi útulná domáca kancelária na statku sekretárska stolička veľa prirodzeného svetla

Vonku opäť vidíme skvelú kombináciu farieb a textúr.

Vonkajší statok veľký mix textúr a farieb útulná veranda

  • Vonku je rovnako krásne ako vo vnútri

 

Krytá veranda bola v 19. storočí považovaná za miesto, kde si poľnohospodári po náročnom dni môžu oddýchnuť a vychutnať si vidiecke prostredie. Rovnako ako celý gazdovský dom bol tiež obnovený; samozrejme, jeho hlavná funkcia bola zachovaná. Dnes je to miesto odpočinku, ktoré majiteľom domov ponúka úplný relax vonku na čerstvom vzduchu. Rustikálny obraz dotvára množstvo zelených stromov a kríkov, množstvo farebných záhradných kvetov.

Zdá sa, že čas zastal na dvore.

Záhradný dvor zrekonštruovaný kamenný most malý potok veľká záhradná plocha záhradná chatka

Každý vášnivý záhradník môže žiarliť na zadný dvor tohto farmárskeho domu v Idahu. Malý potok tečie popod kamenný most a pokračuje záhradnou oblasťou. Po celej dĺžke je orámovaný kamienkami a vedľa nich rastie veľa záhradnej zelene. Záhradná chatka je novým sídlom pivoniek, ruží a iných elegantných záhradných kvetov, keď vonku nie je príliš pekné počasie. Sen pre vášnivých hobby záhradníkov, že??

 Ako sa vám páči zrekonštruovaný statok Idaho?

Zrekonštruovaný statok Idaho bohato postavený z veľmi príjemnej širokej záhrady