Magické ihrisko na strope obchodného domu

 tajná záhradná architektúra ihriska

Ihrisko na strope obchodného domu

Veľký projekt v Južnej Kórei má strop obchodného domu vo veľkej záhrade a detské ihrisko prerobené pre deti.

Dizajn bol inšpirovaný typickými kórejskými tapisériami.

Pracovala na ňom spoločnosť Olson Kundig Architects, obchodný dom Shinsegae a výtvarník Do-Hu Suh. Deti si tento projekt užívajú tak, že vylezú na strop dvanásťposchodovej budovy.

Moderná architektúra

čarovná záhrada detského ihriska

detská záhradná architektúra ideálna pre deti

Moderná architektúra

detská záhradná architektúra

Na terase je umiestnená séria bizarných a vzrušujúcich zábavných miestností. Je tam dom na strome v tvare vtáčieho hniezda, niečo divné, však? Dizajn tiež obsahuje pieskovisko. Tu môžu deti vypustiť zo sebou svoje divoké archeologické ambície. Plazí sa okolo seba podobne ako vo filme Indiana Jones.

Meandrujúce kontúry tiež vytvárajú interaktívny a zábavný priestor, v ktorom sa deti môžu voľne pohybovať.

Ihrisko pre deti

ihrisko tajná záhradná architektúra deti

Deti sa tu môžu hrať aj v bludisku. K dispozícii je tiež parná komora a slonia fontána. Uprostred týchto neuveriteľných priestorov detského ihriska je množstvo soch zvierat. Okrem iného sú tu sochárske znázornenia pštrosa alebo antilopy.

Most

detská záhradná architektúra

Sochy zvierat

čarovné ihrisko záhradná architektúra deti

Dizajnér Suh pracoval na sérii s jemnou mechanikou. Tieto boli vypracované a namaľované ručne. Materiály, z ktorých boli veľké postavy vytvorené, sú predovšetkým drevo a kov.

Padlo rozhodnutie využiť takýto projekt na zlepšenie kvality života detí. Toto mesto je väčšinou z betónu a preto sa ukázalo, že také ihrisko, ktoré je tak blízko prírode, je naliehavo potrebné. Preto tu nájdete mnoho prvkov záhradnej techniky. Koná sa tu aj mnoho verejných akcií, ako sú divadelné predstavenia a filmové projekcie.

Nezabudlo sa samozrejme ani na aspekt environmentálnej výchovy. Bolo vysadených mnoho pôvodných rastlín, s ktorými sa tí najmenší môžu v rámci projektu skvele zoznámiť.

Toto je určite jedno z najlepších detských ihrísk na svete, nenájdete ho?