Mladý architekt skúma múzejnú hodnotu značiek

Architekt o výstave Whitney Museum Expo             Luxusné značky v modernom muzeálnom prostredí

           Projekt architektky Violetty Shatovej

Architekt cez vchod nadácie luis vuiton

 V súčasnej dobe sa známe spoločnosti spoliehajú na popularizáciu a ďalší rozvoj vlastných značiek tým, že ich vystavia v budovách múzeí.

Takéto expozície nielen zdôrazňujú historické aspekty vystavovaných výrobkov. Zdôrazňujú svoje obrazy.

Luxusné značky sa obracajú na múzeá. Tieto sa ukazujú ako najnovšie marketingové kanály. Luxusné značky ako „Bulgari“, „Dior“, „Chanel“, „Alexander McQueen“

 Ralph Lauren a ďalší svoje výrobky nevystavujú len v obchodoch, ale aj v múzeách.

V módnom priemysle začína nový trend – múzeá predvádzajú módu

Architekt na stavbe luxusných značiek

Rob Frankel je odborníkom na značky v poradenskej firme Frankel & Andersona v Los Angeles. Tvrdí nasledovné: „Vystavovaním značiek v prostredí múzea luxusné spoločnosti vyvolávajú na nevedomej úrovni asociácie v povedomí ľudí, že značka patrí do múzea a má múzejnú kvalitu.“

Takéto expozície sú skutočne úspešné. Príkladom je výstava Alexandra McQueena v Metropolitnom múzeu umenia (Met) v New Yorku. Je zaradený do zoznamu najpopulárnejších muzeálnych výstav 141 rokov. Patria sem aj „Mona Lisa“, „Tutanchamonov poklad“ a exponáty Picassa.

Módny gigant Louis Vuitton udáva tón, ako často 

Summit architekta luisa vuitona

Tieto luxusné značky sa spoliehajú na väčšie projekty. Najímajú známych architektov, najímajú ich na navrhovanie nových domov podľa historických tradícií a koncepcií spoločnosti. Vytvárate tak architektonické prostredie, ktoré zodpovedá vysokej kvalite ohňa.

Tento trend začal vystavovaním luxusných automobilových značiek v pôsobivých budovách múzeí. Získava si stále väčšiu obľubu.

Talianska módna spoločnosť „Max Mara“ je partnerom stavebného projektu „Whitney Museum of American Art“ v New Yorku. Navrhol ho architekt Renzo Piano.

V Bois de Boulogne bolo vybudované rovnomenné múzeum

Architekt v oblasti dizajnu

Značka robí v okolí múzea tematickú zbierku s názvom „architektonické oblečenie“.

Architekt dokonca pre spoločnosť navrhuje tašku. Inšpirovaný budovou ako stelesnením „čistého dizajnu a dokonalých materiálov“ reprodukuje fasádu na koži.

Všetky zisky z predaja limitovanej série (250 vriec) budú venované Pianovej nadácii. Podporuje to jeho kultúrne a vzdelávacie projekty.

Francúzsky módny dom “LOUIS VUITTON” nedávno postavil svoje vlastné múzeum v oblasti Paríža. Navrhol ho Frank O. Gehry. Jeho známe, takmer sochársky vyzerajúce formy sa stali vodítkom pre značkovú výrobu.

Súčasná architektúra je projektom Franka Gehryho 

Architekt na základni luis daemmerung

Sú rovnako pôsobivé ako architektúra samotnej budovy.

Plánuje sa, že múzeum nadácie LOUIS VUITTON sa stane najnovšou atrakciou v Paríži. Otvorenie je naplánované na október 2015. Budova by mala spĺňať tvrdenie nadácie, že bude umiestnená v „základnom architektonickom diele“. Má symbolizovať poslanie „propagovať umenie a vzdelávanie“. Gehry bol vybraný ako najlepší architekt pre túto misiu.

Sklenené a oceľové platne chcú reprezentovať plachty veľkej jachty

Múzeum architekta Luisa Vuitna

Múzeum LOUIS VUITTON

Paríž bol popredným kultúrnym centrom, centrom moderného umenia v prvej polovici 20. storočia. Mesto už nemá tento status. New York a ďalšie mestá teraz získali túto povesť.

Doteraz však také výrazné súkromné ​​investície do kultúrnych inštitúcií neboli.

Súkromných múzeí vo Francúzsku je relatívne málo.

A takto vyzerajú plány Múzea Louisa Vuittona

Architekt luis vuiton

Múzeu LOUIS VUITTON sa podarilo naďalej existovať bez vážnych zásahov francúzskej byrokracie.

Projekt predstavuje syntézu medzi čistým úsilím o kultúru a súkromným podnikaním. Je to múzeum moderného umenia a kultúrne centrum. Mesto nikdy predtým nepreukázalo také silné prepojenie medzi kultúrnymi nárokmi a súkromnou spoločnosťou.

Budova sa nachádza na severnom konci mesta Bois de Boulogne. Budova rozprestiera svoje „plachty“ zo skla medzi stromami tohto veľkého parížskeho parku. Dizajn fasády je úplne v Gehryho štýle.

Niektoré z exponátov módneho domu

Šaty architekta vuittona

Plášť je vyrobený z 3600 unikátne zakrivených panelov. Dvíhajú sa vo forme jachtárskych plachiet.

Na opis budovy boli použité rôzne termíny, vrátane „lode“, „oblaku“ a „ľadovca pokrytého mrakom“. Podľa architektov sú všetky termíny vhodné. Budovu možno kvôli veľkému objemu vo vnútri označiť za ľadovec. Vzhľadom na vonkajší dizajn, ktorý pripomína rozložené plachty, vyzerá ako obláčik.

V tomto projekte dominuje sklo ako materiál. To výrazne prispelo k schváleniu stavby primátorom Paríža. Materiál bol samozrejme dôležitý, pretože budova je v parku.

Sklenené krídla múzea v letnom súmraku

Architekt na základni luis vuiton

Samotné exponáty nie je možné zavesiť na sklenené steny.

Architekt Frank O. Gehry projektuje pod priehľadnými sochárskymi formami rôzne zväzky s rovnými tvarmi. “Mohol by som vytvoriť neutrálne galérie, ale zároveň by som mohol vykresliť sám seba” – hovorí. Pri navrhovaní stavby pracuje zvnútra von. Budova predstavuje tri „nahromadené“ boxy. Sú v nich galérie, 3 obehové veže, schodiská a výťahy..

Auditórium múzea Louis Vuitton

Architekt cez vchod nadácie luis vuiton zvnútra

Farebné, ale diskrétne. Tak by ste mohli opísať interiérový dizajn budovy

Architect vuitton yellow

Tento prístup zvnútra von je pre Gehryho charakteristický. Stále je stotožňovaný so svojimi pôsobivými sochárskymi postavami. Keď niečo navrhne, nikdy nezačne projekt hneď. Chce mať istotu, že budova môže plniť aj svoje funkcie. Potom voľne pracuje na objeme.

Sklenené tvary sa javia ako prvky fasádneho dizajnu aj ako strop. Tieto sú umiestnené nad foyer. Slúžia tiež ako strešné terasy.

Múzeum nadácie Vuitton je najnovšou senzáciou v Paríži

Architekt na vchode nadácie luis vuiton blízko

V budove sú galérie, hľadisko a obvyklé verejné priestory, ako je kaviareň, knižnica a veľká centrálne umiestnená vstupná hala.

Hľadisko stojí pred viacúrovňovým vodopádom.

Zasklenie poskytuje prirodzené svetlo v miestnosti, ktorá slúži na módne výstavy značky.

Koncept veľa svetla je na módnych prehliadkach značky vítaný 

Architekt cez vchod nadácie luis vuiton

„Whitney Museum“ ponúka rozsiahle výstavy od unikátnych umeleckých diel až po exkluzívne tašky známych značiek. Patria sem výrobky od spoločností „Max Mara“, „Audi“ a „Tiffany“. Vystavené sú v múzeu, ktoré sa presúva na nové miesto v New Yorku.

Tieto značky sa stanú súčasťou jeho histórie, pretože sa sem prídu záujemcovia a záujemcovia o kúpu novej budovy.

V „Whitney Museum“ v New Yorku na nás čaká viac luxusných značiek 

Architekt vo Whitney Museum NY

„Whitney Museum“ v New Yorku

Architekt Renzo Piano, ktorý múzeum navrhol, navrhol desiatky ďalších budov. Jedným z najsilnejších znakov jeho projektov je zlepšenie kvality života návštevníkov prostredníctvom rozsiahlych verejných priestorov.

Rovnako ako vo svojom projekte „Centre Pompidou“ v Paríži si tu predstavuje veľký priestor. Toto sa nazýva Piazza. Tu sa ľudia stretávajú, stretávajú sa, rozprávajú sa a vymieňajú si nápady. To obohacuje život v meste.

Celé mladé múzeum už navštívilo množstvo návštevníkov

Večer architekt vo Whitney Museum NY

Múzeum Whitney bolo oficiálne otvorené 1. mája 2015. V rozhovore Renzo Piano hovorí, čo je podľa jeho názoru hlavná výhoda nového umiestnenia „Whitney Museum“ v porovnaní so starým (Upper East Side) v New Yorku. V novej lokalite je dostatok miesta pre chodcov. Tam si môžete pokojne užívať priestor. Vytvárate cit pre urbanizmus a otvorenosť.

Moderná architektúra, ktorá ponúka dostatok priestoru a svetla

Architekt na Whitney Museum NY plán

Hovorí: „Mám pocit, že verejná budova, všeobecne, najmä v prípade kultúrnych budov, ale aj vo všetkých verejných budovách, ako sú knižnice, školy a univerzity, by mala mať túto vlastnosť otvorenosti. Pretože to je to, čo robí mesto krajším. Mestá na tom dokonca sídlia. Mestá nie sú mestami, ak sú založené na budovách, ktoré úplne vládnu pôde. Ľudia nehovoria na ulici. Keď sú budovy postavené pre verejné použitie, stane sa presný opak. Je potrebné vytvoriť niečo, čo hovorí do ulice a čo prináša pocit komunikácie a spolupatričnosti s komunitou “

Medziľudská komunikácia je súčasťou konceptu architektúry 

Architekt budovy Whitney Museum NY plánuje

Budova má osem poschodí. Je odetý do svetlo modro-hnedých oceľových plechov. Tvar je veľmi asymetrický, má terasy a zasklené cesty vedúce nadol. Múzeum je prístupné z verejného priestoru „Largo“, ktorý slúži ako akýsi prechod medzi ulicou a samotným múzeom. Toto je verejný priestor s výhľadom na rieku Hudson a vchod do High Line. Prístup je cez foyer pri hlavnom vchode, ktorý slúži aj ako výstavná miestnosť. Je to voľne prístupná galéria.

Architekt Renzo Piano navrhuje budovy, ktoré zvyšujú kvalitu verejného života

Architekt o múzeu whitney v New Yorku ráno

Tretia úroveň má tvar „divadla“ s výhľadom na rieku Hudson v dvojnásobnej výške. Piata úroveň ponúka 1 670 metrov štvorcových priestoru bez stĺpikov. To z neho robí najväčšie otvorené múzeum v New Yorku. Budova je voľne prístupná pre dočasné výstavy a prezentáciu pomerne veľkých diel.

Stála zbierka je vystavená na dvoch poschodiach. V západnej časti ustúpite. Spájajú sa s otvorenými terasami širokými 1200 metrov štvorcových. Sú určené na vystavovanie sôch.

Napriek svojej veľkosti by múzeum malo pôsobiť otvorene a prístupne návštevníkom

Architekt o Whitney Museum NY veterno

Na sever od hlavnej časti budovy, na úrovniach „tri“ až „sedem“, boli umiestnené kancelárske budovy. K dispozícii je tiež vzdelávacie centrum, laboratóriá a knižnica s čitárňami. K dispozícii je tiež multifunkčné divadlo pre živé predstavenia, filmové a video prezentácie. Na najvyššom poschodí je „ateliérová“ galéria (vzdelávacia miestnosť) a kaviareň, kde máte prirodzenú konštrukciu strešného okna. Experti na manažment sa zhodujú, že spolupráca medzi luxusnými značkami a kultúrnymi inštitúciami posilňuje a zlepšuje ich imidž. Združenia s umeleckými dielami a múzejným prostredím potvrdzujú dobrú povesť kultúrnych ikon.

Na 8 poschodiach nájdete spoločenské, kultúrne a zábavné veci

Architekt v múzeu Whitney Museum v New Yorku

Nové partnerstvo s vhodnými spoločnosťami malo pozitívny vplyv aj na múzeum ako inštitúciu. Takže všetci zúčastnení môžu mať z toho prospech. Miesto, kde sú vystavené diela luxusných značiek, má zásadný význam. Dnešné múzeá robia pozoruhodnými nielen výstavou vo vnútri, ale aj architektúrou samotných budov.

Spôsob, akým architekti interpretujú potreby módy, je veľmi dojemný

Projekt architekta vuittona

Bibliografia:

 www.wikiarquitectura.com

www.greatbuildings.com

www.e-architect.co.uk

www.dezeen.com

www.archdaily.com

www.architizer.com

www.luxurydaily.com

www.vanityfair.com

www.independent.co.uk

www. cornichewatches.com

Kontakt:  Violeta Shatova

mail:         [chránené e -mailom]

web:          http://arch-shatova.weebly.com/