Moderná architektúra – skutočne potrebujete chodbu?

moderná architektúra chodba drevené zariadenie chodba okno

Moderná architektúra – Skvelý dizajn vám poskytne všetko, čo potrebujete, v najmenších priestoroch

Čo by ste vlastne definovali ako skvelý dizajn? Podľa mňa je to menej o vzhľade ako o pocite života. Kto potrebuje architektov, ktorí navrhujú krásne vyzerajúce škatule, v ktorých by nikdy sami nežili?

Skvelý dizajn vám poskytne všetko, čo potrebujete, na najmenšom priestore. Takže, samozrejme, musíte minúť aj menej peňazí. Prvou fázou je optimalizácia pôdorysu. Môžete zmenšiť obehový priestor a integrovať hrubé steny a nepotrebné podlahové dosky do použiteľnej oblasti.

Moderná architektúra – čo by ste vlastne definovali ako skvelý dizajn?

1. Architektúra a dizajn

2. Úloha dosky

3. Otvorené obytné priestory

4. Optimálny plán bytu

Premeňte halu na obytný priestor, ktorý je pre vás špeciálny

moderná architektúra chodba chodba drevený nábytok ikona nástenná dekorácia

Teraz poďme hovoriť konkrétnejšie o podlahovej doske. Podľa mňa by nikdy nemala byť úzka, tmavá cesta medzi dvoma rôznymi miestnosťami. Chodba musí využiť to najlepšie z dostupného priestoru a byť navrhnutá tak, aby bola veľmi praktická.

Existujú dva účinné prístupy, o ktorých viem: Priechod môžete úplne odstrániť alebo ho vybaviť funkciami obývačky.

 Ak nemôžete dosku odstrániť, urobte ju použiteľnou a praktickou

polička na modernú architektúru, drevený nábytok

Miestnosť môžete zahrnúť do cirkulačnej oblasti zvyšných miestností. Ak ich navzájom otvoríte, doska ako taká je nadbytočná. V príklade uvedenom vyššie je obývacia izba a jedáleň kombinovaná. Týmto spôsobom bola potreba haly teraz prekonaná.

Vďaka veľkému otvorenému priestoru sa dom zdá byť väčší

moderná architektúra chodba drevený nábytok obývacia izba

Otvorený priestor nefunguje všade. Mnoho ľudí uprednostňuje formálne oddelenie hlavných miestností vo svojich domovoch. To je samozrejme v poriadku. Nakoniec, váš domov je VÁŠ!

Možno by ste však mohli stráviť nejaký čas premýšľaním nad príjemnejším dizajnom.

Tu vidíme príklad pôdorysu s veľkou voľnosťou obehu. Prišiel zákazník a chcel svoj dom zväčšiť za málo peňazí. Isté problémy má aj so stavebným povolením.

Pôdorys bytu s veľkým obehovým priestorom

moderná architektúra chodba návrh dreveného zariadenia

Odstránenie podlahových dosiek z vášho domu mu ušetrilo veľa starostí a peňazí. Na tomto diagrame vidíte cirkulačný priestor oranžovou farbou a obytný priestor modrou farbou. Celková plocha bytu je 261 metrov štvorcových a približne 85 z nich bolo pridelených podlahovým doskám. 32% je zjavne veľa!

Tu vidíme ďalší koncepčný pôdorys. Jedná sa o dom so štyrmi kúpeľňami a štyrmi spálňami. Celková rozloha je 233 metrov štvorcových, z ktorých je priechodom pridelených 11 metrov štvorcových. Iba 4%! Tomu hovorím optimálny plán bytu!

Takto vyzerá optimálny plán bytu

moderná architektúra chodba chodba drevený nábytok skica modrotlač

Položme si teda znova otázku: prečo máme dosky? Niekedy jednoducho nemáte na výber. Potrebujete len priechod medzi rôznymi miestnosťami. Nie je však aj v tomto prípade možné priradiť chodbe inú funkciu? Existuje snáď priestor pre malý čitateľský kútik alebo praktickú poličku s knihami??

Existuje mnoho inteligentných a kreatívnych možností, ktoré môžu váš obytný priestor zväčšiť

moderná architektúra chodba drevená spálňa