Moderný dom zo skla a betónu v dažďovom pralese je novým útočiskom pre filozofa

Dnes pokračujeme v sérii článkov o neobvyklých a jedinečných návrhoch domov. Tu vám ukážeme nový príklad, že ľudské myslenie nepozná hranice. Jedná sa o moderný dom zo skla a betónu. Bol postavený v dažďovom pralese a ukazuje, že človek by sa mal neustále prispôsobovať novým výzvam z architektonického hľadiska. Navyše je tento dom určite zaujímavý aj pre našich početných čitateľov, pretože rozhodne prináša nové spôsoby myslenia a života s ním. Nechajte sa prekvapiť svojou jedinečnou architektúrou!

 Moderný dom zo skla a betónu uprostred brazílskeho dažďového pralesa.

Moderný dom zo skla a betónu v dažďovom pralese vytvára dokonalé útočisko uprostred prírody

  • Prečo bol moderný dom zo skla a betónu uprostred dažďového pralesa??

Brazílsky Atelier Branco postavil v dažďovom pralese neďaleko São Paula moderný dom zo skla a betónu s názvom Casa Bibliotheca. Bol špeciálne navrhnutý pre filozofa ako jeho útočisko uprostred prírody.

Dom má v skutočnosti širokú strešnú terasu, na ktorej mohol obyvateľ hodiny čítať, bez rušenia. Alebo pri fajčení cigarety sa môže pozerať na hviezdy. Ideálne pre filozofa, ktorý chcel súkromný priestor na čítanie a premýšľanie.

 Dažďový prales môžete vo dne i v noci sledovať z každého rohu priestrannej obývačky.

Moderný dom zo skla a betónu v dažďovom pralese, priestranná obývacia izba, vysoké sklenené steny, výhľad von

Tento moderný dom sa nachádza na svahu v Atlantickom dažďovom pralese – lese pozdĺž atlantického pobrežia Južnej Ameriky. Ak sa na to pozriete z diaľky, všetci budú milo prekvapení. Vysoké sklenené steny umožňujú priamy výhľad na dažďový prales. Vnútri je veľmi romanticky, keď prší! Moderný dom má navyše hrubú betónovú strechu, ktorá tvorí základ veľkej terasy s rozlohou 200 metrov štvorcových. Ako už bolo povedané, môžete tu relaxovať uprostred prírody a obdivovať zelené prostredie Atlantického dažďového pralesa. Strešná terasa je položená na dreve. Na dosiahnutie cieľa boli použité drevené dosky odolné voči poveternostným vplyvom, ktoré boli položené šikmo, takže vznikol zaujímavý vzor.

Strešná terasa, obložená drevom, vás pozýva na dlhšie zdržanie sa vonku.

Moderný dom zo skla a betónu v dažďovom pralese, široká strešná terasa pokrytá drevenými doskami odolnými voči poveternostným vplyvom

Na stavbu tohto moderného domu v brazílskom pralese bolo použitých dostatok skla a betónu. Hlavná konštrukcia domu vrátane strechy, schodiskového základu a stĺpikov je betónová. Na strešnú terasu vedú aj betónové schody z oboch strán domu. Obrovské sklenené steny s tenkými oceľovými rámami ponúkajú nádherný výhľad na les z každého rohu domu.

 Jednoduchý dizajn a tak chytré prevedenie – to je moderný dom zo skla a betónu v brazílskom pralese.

Moderný dom zo skla a betónu v dažďovom pralese, jednoduchého dizajnu a šikovného prevedenia

 Harmonicky sa zapisuje do prostredia.

Moderný sklenený a betónový dom postavený v dažďovom pralese je harmonicky integrovaný do okolia

  • Moderný sklenený a betónový dom s názvom Casa Bibliotheca

Tento moderný sklenený a betónový dom je vytvorený ako útulné útočisko pre filozofa. Tu môže nerušene uvažovať o globálnych otázkach filozofie a byť kreatívny. Z tohto dôvodu bolo v dome vyhradené špeciálne miesto pre veľkú knižnicu. V tomto ohľade sa dom nazýva aj Casa Bibliotheca. Ako je to postavené vo vnútri? Po prvé, rozprestiera sa na troch úrovniach, ktoré harmonicky zapadajú do terénu. Navyše je betónová konštrukcia vo vnútri priebežne dopĺňaná drevenými podlahami, aby sa vytvorila kontinuita medzi rôznymi oblasťami. Na spodnom poschodí sa nachádza otvorená kuchyňa, obývacia izba a jedáleň. Na prednej stene sú sklenené dvere, ktoré sa otvárajú von.

Moderný dom zo skla a betónu – nesie názov Casa Bibliotheca.

Moderný dom zo skla a betónu v dažďovom pralese postavil knižnicu s názvom Casa Bibliotheca

Môžete sa tu cítiť pohodlne a útulne, užiť si plný relax a kreatívne pracovať.

Moderný dom zo skla a betónu v dažďovom pralese, vychutnajte si plný relax, kreatívne pracujte

Na strednom poschodí je čitateľský kút a pracovňa s veľkou knižnicou na zadnej stene. Dvere v sklenených stenách na oboch stranách vedú k vonkajším schodiskám. Na tretej úrovni sú dve spálne s vlastnými kúpeľňami s odhalenými betónovými povrchmi. Kúpeľne sú kompletne in Priemyselný štýl, navrhnuté bez romantiky.

Pripojené kúpeľne v priemyselnom štýle dotvárajú vzhľad dvoch spální na najvyššom poschodí.

Moderný dom zo skla a betónu v dažďovom pralese stavia kúpeľne na povrchoch v priemyselnom štýle z pohľadového betónu

 Nábytok je kombináciou súčasných, moderných a historických predmetov z polovice minulého storočia, ktoré sú o modernom šiku a pohodlí.

Moderný dom zo skla a betónu v dažďovom pralese vytvára elegantné hojdacie kreslo s kombináciou moderného a retro dizajnu.

 Strešná terasa pri pohľade zhora!

Moderný dom zo skla a betónu v dažďovom pralese postavil strešnú terasu pri pohľade zhora