Moderný interiérový dizajn na príklade čierneho domu Screen House

V tomto článku predstavujeme koncept moderného interiérového dizajnu, jedno z najlepších diel ateliéru dizajnu a architektúry Architekti Carter Williamson je. Tento koncept pochádza z roku 2014 a nesie rovnako výrazný názov ako Screen House. Názov pochádza z použitia panelov vyrobených z čierneho kovu na navrhovanie stien, na ktorých sú pripevnené fotografické znázornenia. Tento typ dizajnu sa ukázal byť veľmi obľúbený u mnohých rôznych domácich obyvateľov. K praktickým výhodám tohto konceptu interiéru patrí aj ochrana súkromia a možnosť prispôsobiť ho potrebám rozrastajúcej sa rodiny.

Z úzkeho pôdorysu ste mohli vyťažiť maximum

moderný interiérový dizajn predĺžené usporiadanie kuchyne

Neobjavený potenciál

Moderná architektúra a interiérový dizajn sa do značnej miery vyznačujú tým, že rozvíjajú veľký potenciál z malých a na prvý pohľad neobývateľných oblastí. Východiskovým bodom pre tento projekt táborového ohňa je vysoký, ale zároveň úzky prízemný dom s veľmi nepriaznivým vnútorným usporiadaním a slabým napojením na ulicu.

To všetko fungovalo proti potenciálu tejto nehnuteľnosti, ktorá inak nie je ani zďaleka malá.

Závesné svetlá vyrobené z prírodných materiálov – vrchol tohto interiérového dizajnu

jedálenský set moderný interiér

Moderný interiér s otvoreným priestorom

O otvorenom pláne z hľadiska moderného interiérového dizajnu hovoríme tak často, že sa niekedy obávame, že sa stane všedným. Projekty, ako sú tieto komplikované, však ukazujú svoj potenciál a prečo sú stále také relevantné. Rovnako ako mnoho iných moderných bytov má veľmi nepravidelné usporiadanie. Dostupný priestor je dosť úzky, ale aj dlhý. Otvorený plán umožňuje v mnohých ohľadoch túto nezrovnalosť vizuálne skryť. To vo všeobecnosti vytvára oveľa príjemnejšiu a útulnejšiu atmosféru.

Dizajn schodiska je moderný a rafinovaný

moderná interiérová kombinácia dreva a čiernych stien

Rozdelenie priestoru

Moderný interiérový dizajn na jednej strane žije z vytvorenia vizuálne príjemného obrazu. Ako sme práve napísali, človek by chcel v prvom rade skryť nepriaznivé vlastnosti a opraviť ich čisto na základe vnemu. Interiéroví dizajnéri sa tiež zaoberajú logickým rozložením rôznych funkčných zón. V tomto prípade je kuchyňa srdcom moderného interiéru. Ide o tradičný prístup, ktorý vytvára pocit harmónie a bezpečia.

Kuchyňa sa otvára do všetkých ostatných miestností a tiež do zelene, ktorá je medzi touto a ďalšou budovou. Prostredníctvom veľkých okien sa táto vysadená plocha javí ako malá predzáhradka. Odtiaľto začínajú aj schody do miestností na prvom poschodí. To bolo do nového konceptu pridané vďaka zvislému členeniu priestoru. Vďaka svojmu ultramodernému plávajúcemu charakteru sa schodisková konštrukcia zdá byť súčasťou dekorácie miestnosti. Prináša teda pridanú hodnotu do interiéru, aj keď zaberá značnú časť priestoru.

Prirodzené svetlo a ochrana súkromia sú tu v dokonalej rovnováhe

drevené schody a moderný interiér

Moderná kovová konštrukcia schodiska – zblízka

skvelý dizajn schodiska moderný interiér

Čo iné nám tento byt ukazuje?

Aspekty súkromnej ochrany a zabezpečenia tu boli vyriešené výrazným spôsobom modernej architektúry. Široké využitie otvorených priestorov zaisťuje transparentnosť, ako aj dostatočný prehľad a dobré prepojenie medzi všetkými miestnosťami. Chytré rozloženie rôznych zón zaisťuje dostatočnú ochranu súkromného priestoru obyvateľov.

Ako je typické pre architektúru orientovanú na budúcnosť, používajú sa tu aj tmavé farby. Čierna sa používa veľmi často a nádherne harmonizuje so svetlými drevenými povrchmi. Toto je veľmi typický prístup, najmä pre koncepty menších domov. Farby a zrkadlové povrchy použili dizajnéri takým spôsobom, že zdôrazňujú určité perspektívy miestnosti a dodávajú tak pocit širokej miestnosti..

Moderný interiérový dizajn, ktorý maximálne využíva spojenie s ulicou

moderný interiérový dizajn skvelý kuchynský ostrov a výhľad do záhrady

Detailný pohľad na ozdobné dizajnové svetlá

skvelé svetlá vyrobené z dreva, moderný interiérový dizajn

Hnedá a čierna sú tu vo výbornej vizuálnej rovnováhe

originálny dizajn obývačky moderný dizajn interiéru

Otvorený plán je v tomto byte celkom vhodný

mnoho rôznych sedadiel moderný interiérový dizajn

Pri zariaďovaní kúpeľní bol použitý čiernobiely kontrast

nápady moderného interiéru na biele umývadlo

V niektorých zónach dominujú teplé nuansy dreva

moderný interiérový dizajn myšlienka otvoreného priestoru

Spojenie s mestom je vizuálne plynulé

moderný interiérový dizajn krásne okná od podlahy až k stropu

Jedna z kúpeľní má tiež nádherný výhľad na okolie

moderný interiérový dizajn biely dizajn kúpeľne

V tomto neutrálnom dizajne interiéru sa taká farebná kúpeľňa javí ako šperk

farebné dlaždice pásy moderný interiérový dizajn

Záhradný dizajn má tiež veľmi moderný charakter

žena v záhrade moderný interiér

Skvelé obrázky, ktoré ukazujú atmosféru v záhrade

moderný dizajn interiéru pohľad na záhradné nápady

moderný interiérový dizajn skvelý záhradný dizajn