Návrh mestskej galérie v Brazílii od Tacoa Arquitetos

mestská galéria dizajn architektúra Brazília geometrické línie fasáda

 Návrh mestskej galérie v Brazílii od Tacoa Arquitetos

Galériu Adriana Varejão, ktorá sa nachádza v meste Brumadinho, Minas Gerais, Brazília, navrhol Tacoa Arquitetos.

Galéria bola v rokoch 2004-2008 doplnená o Inhotim, Centrum súčasného umenia, ktorého účelom je predvádzať rodné umenie z Ria de Janeiro..

Vonkajší priestor galérie – vodný systém

mestská galéria dizajn architektúra Brazília rybník exteriér

„Centrum súčasného umenia Inhotim sa nachádza v meste Brumadinho, dedine blízko mesta Belo Horizonte, hlavného mesta provincie Minas Gerais. Múzeum predstavuje osobnú iniciatívu banského podnikateľa Bernarda Paza a má mimoriadny architektonický koncept. Namiesto toho, aby vystavoval všetky inštalácie v jednej budove, pozostáva z niekoľkých pavilónov rozprestierajúcich sa na ploche asi 35 hektárov.

Prízemie budovy

mestská galéria dizajn architektúra Brazília prízemie tieň

Galéria Adriana Varejão mala za úlohu zachovať dve diela získané múzeom a vystavené Cartierovou nadáciou: sochu Linda do Rosario a polypychon Celacanto Provoca Maremoto (ako sa projekt vyvíjal, umelci vytvorili ďalšie štyri diela pre túto budovu múzea).

Exotické prostredie – divoká príroda

mestská galéria dizajn architektúra Brazília prostredie príroda

Projekt sa nachádza na svahu (typickom pre topografiu Minas Gerais, ktorý tvoria starodávne a príjemné kopce) čiastočne obklopený lesom. Pôvodná topografia bola prevedená na nové použitie: veľké posuny Zeme prerušili túto oblasť a vytvorili veľkú horizontálnu rovinu pre nové použitie..

Minimalistický pútavý dizajn – veľké panely

mestská galéria dizajn architektúra brazílske panely

Orientácia projektu umožnila znovu zostaviť pôvodnú topografiu lokality a vložiť do nej umelý prvok: pravidelný železobetónový blok (výroba predpätého betónu nebola potrebná), ktorý je čiastočne integrovaný do povrchu kopca . Štruktúru budovy tvorí nepravidelný priehradný múr, ktorý získava priestor na prízemí a taktiež získava veľkú časť bloku. V hlbokých oblastiach to robia dva trámy a v strede štyri stĺpy, ktoré sú integrované do steny.

Stavebná konštrukcia pozostáva z priehrad

architektúra mestskej galérie architektúra brazília suterén

Budova bola koncipovaná ako skrutkovitá konštrukcia, ktorá spája dve rôzne úrovne parku a strieda momenty skrátenia / prechodu a predĺženia / výstavy: z prízemia (prvé skrátenie) uprostred vody do úzkej promenády, ďaleko od budovy, (Druhá prístavba: dielo Varejão Panacea Phantastica, kachľová lavička s obrazmi halucinačných rastlín) Malé námestie v prízemí; (Tretie skrátenie) Promenáda sa vracia do budovy; (Štvrtá prístavba: súsošie Linda do Rosário a obraz Zberateľ) Prízemie, v kopci, pod betónovým blokom; (Piate skrátenie) Schody; (Šieste rozšírenie, polyptych Celacanto provoca maremoto) Prvý chodník v betónovom bloku; (Siedme skrátenie) Rampa; (Ôsme rozšírenie: ďalšia kachľová lavička, teraz s obrazmi vtákov, Passarinhos-od Inhotima po Demini) Terasa, nad betónovým blokom; (Deviate skrátenie) Most. A naopak. “

 Rozmarná nástenná maľba nám pripomína vlny oceánu mestská galéria dizajn architektúra brazília dlaždice modré vlny

Zvláštny a atraktívny nápad pre dizajn galérie

mestská galéria dizajn architektúra brazílska dlažba

Štýlová biela priečka do kúpeľne

mestská galéria dizajn architektúra brazília obkladačka

Stropné osvetlenie osvetľuje umelecké diela

mestská galéria dizajn architektúra brazília dlaždice biela originálStropné sklenené steny  mestská galéria dizajn architektúra brazílske skloCity Gallery Design sa nachádza v Brazílii  mestská galéria dizajn architektúra Brazília minimalistický  Schodisko medzi prízemím a prvým poschodím mestská galéria dizajn architektúra brazílske schody  Obrovský vodný systém vytvára pocit nekonečnosti mestská galéria dizajn architektúra brazília vodný závod