Odhalené betóny a rovné čiary – hlavné súčasti brutalistickej architektúry

exponovaný betónový dom púšť brutálna architektúra

Púštny dom z pohľadového betónu

Tento mimoriadny púštny dom navrhli traja grécki architekti. „Casa Brutale“ bol postavený na rímse priamo nad morom. Ide predovšetkým o pohľadový betón a brutalistickú architektúru. Stavebná konštrukcia je hrubá, ale napriek tomu príjemná a luxusná. Panoráma je úchvatná a obrovská zároveň.

Architekti Laertis Antonios, Ando Vassiliou a Pantelis Kampouropoulos spoločne založili OPA Works a odvtedy spoločne pracovali na unikátnych projektoch. Jeden z jej obľúbených štýlov v architektúre je brutálny.

Táto betónová budova je poetickou poctou brutalizmu ako moderného architektonického štýlu

exponovaný betónový dom podzemná stavba brutálna architektúra

Tento štýl zažil rozkvet v rokoch 1953 až 1967. Samotný výraz pochádza z francúzštiny – béton brut sa v skutočnosti nazýva surový betón alebo lepšie povedané pohľadový betón. Ide o robustný stavebný materiál, ktorý fascinuje svojou jednoduchosťou, odolnosťou a nerovnosťami. V brutalizme sú línie rovné a minimalistický dizajn je dotlačený na svoje hranice.

V 50. rokoch 20. storočia bol tento architektonický štýl spojený s menom švédskeho architekta Hansa Asplunda. Architektúra Le Corbusiera je obzvlášť pozoruhodná. Známe stavby v brutalistickom štýle sú z. Napríklad kláštor Sainte-Marie de la Tourette v blízkosti Éveux-sur-l’Arbresle a Unité d’Habitation v Marseille. Ďalšími významnými brutalistickými budovami sú ruské veľvyslanectvo v Havane, Geomatikum Univerzity v Hamburgu, výšková budova Bredero v Hannoveri, Kráľovské národné divadlo, Londýn, farský kostol Saint-Nicolas v Hérémence, Sindlingenský dom na západe Predná časť a budova Rotaprint, Berlín -Skvelá studňa.

Nekonečná rozloha a modré azúrové

exponovaný betónový dom brutalizmus architektúra more

V prípade Casa Brutale bol brutálny architektonický profil vykreslený o niečo dramatickejšie a zároveň romantickejšie. Prvotné prírodné sily posilňujú účinok primárnej hrubosti tohto architektonického štýlu. Nekonečný oceán sa pred vami rozprestiera a obrovská púšť so všetkými výzvami sa rozprestiera za vami.

Impozantný a robustný vzhľad

exponovaný betónový dom vonkajší bazén suterén

Skutočná obytná časť sa rozprestiera v suteréne a nádherný vonkajší bazén na prízemí zaisťuje dokonalú tepelnú izoláciu a zároveň ponúka hodnotný, osviežujúci chlad na intenzívnom slnku.

Celý dom je úspešnou implementáciou brutalistickej architektúry jednoduchým a sofistikovaným spôsobom. Je to úkryt snov pre skutočných puristov s trochu primitívnym vkusom, ktorí sa usilujú o slobodu a bezpečnosť zároveň.

Puristický dizajn obývačky s nádherným výhľadom

exponovaný betónový dom brutalizmus spálňa minimalistická

Otvorený pôdorys a pohľadový betón

odkrytý betónový dom otvorený plán

Rovné čiary a robustná stabilita

exponovaný betónový dom panoramatické okno obývacia izba

Výnimočný strop, ktorý dodáva chlad

odhalený betónový dom bazénový strop

Nenápadná romantika v púšti

exponovaný betónový dom podzemná architektúra púšť