Odvetrané moderné fasády: aktuálne inovácie

Priemysel dnes čelí mimoriadne vážnym bezpečnostným výzvam. Na úsporu energie stále existujú veľmi prísne predpisy. Musíte sa uistiť, že nové budovy sú dobre vybavené, aby odolali zemetraseniam, požiaru a iným nebezpečenstvám. Staršie sa však rekonštruujú a obnovujú, aby sa prispôsobili novým požiadavkám. Súčasťou týchto bezpečnostných a modernizačných opatrení je vetranie. Toto je dôležitý aspekt mnohých moderných fasád. Použité technológie sú však úplne odlišné.

V modernej vetranej fasáde vzduch cirkuluje ako v komíne

Vyobrazenie princípu odvetranej fasády

Čo sú to vlastne vetrané moderné fasády?

Fasáda je odvetrávaná medzerou medzi izolačným panelom a vonkajším obkladom fasády. Vytvára sa takzvaný komínový efekt. Vzduch voľne cirkuluje zdola nahor. To zaisťuje prirodzené vetranie. Vďaka tomu sú moderné fasády flexibilnejšie, pokiaľ ide o prispôsobenie sa špeciálnym potrebám.

Z čisto vizuálneho hľadiska existuje aj veľa nových možností dizajnu.

Moderná vetraná fasáda má často veľmi originálnu estetiku

vetraný pohľad na dlhú fasádu

Vetrané moderné fasády od spoločnosti Isopan

Na obrázku vyššie a na dvoch nižšie vidíte moderné návrhy fasád spoločnosti Isopan. Je dcérskou spoločnosťou Manni Group. Isopan je svetový výrobca izolačných panelov, ktorý je teraz aktívny aj v Mexiku a Rusku. Spoločnosť spolupracuje s Inpekom. To vyvinulo inovatívne moderné vetrané fasády. Predstavujú systémy, ktoré kombinujú izolačnú silu kompozitných panelov s estetickou hodnotou architektonických fasádnych panelov. Vaše moderné fasády sú vyrobené z HPL aj Minerálna vlna vyrobené.

Moderná fasádna ventilácia sa spolieha na jednoduché, ale inovatívne princípy

zaujímavá technológia pre odvetranú fasádu

Je to veľmi zaujímavé riešenie, ktoré je možné použiť pre rôzne typy budov. Existuje však mnoho aspektov, ktoré je potrebné vziať do úvahy. Pri výbere najlepšieho možného produktu je potrebné zvážiť mnoho faktorov. Dôležitý je čas inštalácie a požadovaná úroveň požiarnej a vodotesnosti. Dôležité sú aj estetické a dizajnové požiadavky klienta.

Tento moderný fasádny dizajn vyzerá veľmi atraktívne

perforované vetrané fasády

Na rozdiel od bežných techník vetraných fasád nie sú potrebné nosné steny. Kompozitné panely sa skladajú z dvoch vonkajších kovových vrstiev. Tieto sú umiestnené na oboch stranách izolačných častí z polyuretánu alebo minerálnej vlny. Vďaka tomu je konštrukcia úplne chránená pred nepriaznivým počasím a opotrebovaním.

Čas na inštaláciu takto vetraných fasád je pomerne krátky. Navyše dosiahnete veľmi vysokú úroveň zabezpečenia. K dispozícii je niekoľko rôznych farieb a povrchových úprav. Rozdiel v technológiách je už viditeľný zvonku.

Tento príklad ukazuje, že návrhy odvetraných fasád sú rozšíreným trendom. Existuje mnoho rozdielov v technikách, ktoré dodávajú kvalitu, inštaláciu a účinnosť.

Samozrejme, že sa vo vonkajšom vzhľade jeden od druhého odchýlia. Za textom predstavujeme niektoré alternatívy. Obrázky ich funkčných princípov a toho, ako môžu v praxi vyzerať, si môžete pozrieť v nasledujúcej fotogalérii. Môžete tak vidieť, aké rozmanité môžu byť moderné odvetrávané fasády.

Zdroj textu: https://www.archdaily.com

Možný stavebný princíp pre odvetrané moderné fasády

vetraná fasáda s prierezom

Fasádne prevedenie z kovu – odvetrávané

výšková vetraná fasáda

Táto technika integruje možnosť vertikálnej záhrady

vetrané fasády moderných domov

Na rozdiel od ostatných príkladov tu dominuje priemyselná estetika

kovová moderná fasáda

Umelecký a moderný dizajn – to je možné s modernými vetranými fasádami

farebná fasáda vetraná

Pohľad prevetrávanou fasádou býva veľmi zaujímavý

vetrané fasádne schodisko

Na fasáde môžete kombinovať niekoľko techník vetrania

Odvetraná fasáda zobrazuje rôzne techniky