Organická architektúra pre udržateľnú a zelenú budúcnosť

mrakodrap xerofytovej veže v organickej architektúre

Organická architektúra – Xerophyte Tower a ďalšie budúce projekty

Ak musíte prežiť v púšti, mali by ste sa dozvedieť viac o xerofytovej rastline. Ukazuje sa, že pomoc v podobe pomoci ľuďom v týchto regiónoch má dlhú históriu. Ľudia nejakým spôsobom stále nenašli alternatívy pre svoje jedinečné vlastnosti.

Teraz sa zdá, že sa k nej organická architektúra neuchýli.

Vidíme to na práci Allstair Lillystone, Shonn Mills, ktorá vyhrala architektonickú súťaž 2015 pre výškové projekty..

Úspešne napodobňuje prírodné procesy

organická architektúra futuristické púštne rastliny

Vydržte dlho

Organická architektúra v súčasnosti dosahuje z hľadiska udržateľnosti úplne novú úroveň. Pretože poznala význam foriem v prírode. Zdá sa, že takmer banálne tvrdenie, že tam všetko dáva zmysel, platí stále viac.

Ideálne pre ľudské potreby.

Veža Xerophyt je symbolom organickej architektúry, a to nielen preto, že napodobňuje prírodnú formu a vďaka technológii využíva mnoho výhod vo väčších rozmeroch. Architekti uznávajú ľudské potreby aj na duchovnej úrovni. Všetci máme základnú snahu o bezpečnosť a úkryt. Pre ľudí z púšte sú tiež spojení s obrazom xerofytnej rastliny. Cítite sa pokojnejšie a uvoľnenejšie nielen vo vnútri, ale aj v mestskej krajine, ktorou táto rastlina disponuje.

Organické formy a udržateľné funkcie

veže xerofytov organickej architektúry udržateľné

Znamenie veľkej zmeny v našom živote

Tento skvelý príklad organickej architektúry tiež ukazuje, ako veľmi sa zrýchlil technologický pokrok. Pretože taký výškový objekt sa dá reálne postaviť v priebehu niekoľkých nasledujúcich desaťročí. Vyzerá to ako ilustrácia z futuristickej fikcie. Forma je založená na výhodách, ktoré ľudia na sebe od prírody rozpoznali. Tento prístup je čím ďalej tým viac samozrejmosťou.

Konkrétnejšie o veži Xerophyte

Ako som práve povedal, veža Xerophyt symbolizuje mnohé súčasné trendy v organickej architektúre, ktoré je možné pozorovať na základe mnohých diel. Existujú však aj niektoré z jeho vlastných charakteristík a úspechov, ktoré si zaslúžia osobitnú pozornosť.

Zelené veže ako z inej planéty

organická architektúra zelená vegetácia

Jednoduchosť celkového konceptu je zarážajúca a prekvapujúca. Jeden predpokladá absolútne konvenčnú výstavbu výškových budov. Používajú sa však veľmi moderné materiály a technológie, ktoré poskytujú väčšiu voľnosť pri vytváraní tvarov.

„Vír“ tohto organicky vyzerajúceho objektu zaisťuje vertikálny pohyb a chod veže. Na „obežnú dráhu“ okolo tejto centrálnej časti sa potom vložia miestnosti vo forme modulov. Môžu sa nazývať sekundárne štruktúry. Vyrábajú sa oddelene v špeciálne vybavených dielňach. Budú sa používať iba udržateľné materiály, ako napríklad drevo z udržateľných zdrojov.

Obrovský most zvláštneho druhu

udržateľný most organickej architektúry

Môžete vymeniť izby

Táto sekundárna časť pozostáva z prvkov, ktoré je možné tiež úplne vymeniť. V tomto zmysle organická architektúra prevzala z prírody ďalšiu vlastnosť. Moduly môžete úžasne nahradiť. To má niečo spoločné s odrastom konárov a listov, nie??

Úplne autonómny architektonický systém  udržateľnosť organickej architektúry

Pyramídy budúcnosti

oválne pyramídy v organickej architektúre