Organická architektúra – príroda a sochárske prvky

Prostredie návrhára organickej architektúry

Na rozdiel od mnohých iných štýlov je organická architektúra takmer nezávislou filozofiou

Je to založené na dokonalej harmónii medzi prírodou a človekom.

Organická architektúra musí byť súčasťou vnútorného života človeka každý deň. Zároveň sa musí bez problémov zapísať do okolitej prírodnej krajiny.

Je ťažké definovať tento typ klasickej alebo modernej architektúry bez porovnania s biologickými organizmami. Každý prvok predstavuje svoj vlastný predmet so svojou životnou štruktúrou, riadi sa vlastnými zákonmi a zároveň plní mnoho funkcií.

Organická architektúra

Strom chodníkov v organickej architektúre

Frank Lloyd Wright je považovaný za zakladateľa tohto smeru v architektúre. Jeho prvým dielom tohto druhu je Robbie House, ktorý bol postavený v roku 1908. Nachádza sa v Chicagu.

Jednou z jeho ďalších fascinujúcich prác je Fallingwaterhaus v Pensylvánii

Chodník s kameňmi v organickej architektúre

 Tu vidíte, ako si v praxi uvedomuje nasledujúci princíp: Dom musí vyzerať, ako keby vyrastal zo zeme.

Človek sa predovšetkým snaží používať materiály, ktoré je možné použiť s malým dodatočným spracovaním. Človek sa snaží neskrývať svoj pôvodný vzhľad a štruktúru, ale naopak: nechať ich prísť na svoje. V tom, čo to je, nie je veľký rozdiel. Tento princíp platí rovnako pre liatinu, kameň, drevo a betón.

Right veľmi dôsledne dodržiava svoje niekoľko zásad v architektúre

Organická architektúra kamene skalné skaly

Prvým z nich je minimalizmus. Okrem toho sa človek usiluje o jednoduchosť v každom detaile. Počet izieb v dome je znížený na minimum. Miestnosť sa takmer nepozorovane a plynulo spája do druhej a vytvára harmonický celok. Právo za myšlienku kuchyne vďačíme mnohým bezplatným plánom.

Autentický vzhľad

Organická architektúra prostredie príroda

Človek vníma výzdobu budovy ako technické zariadenie. Platí to najmä o použitých odtieňoch, ako aj o množstve materiálov a doplnkov použitých v tejto architektúre. Zmenšíte to, ako len môžete, a necháte viac miesta na sklenené povrchy a priestor vo vnútri.

Veľký baldachýn ako súčasť architektúry

Fasádny architekt v organickej architektúre

V neposlednom rade treba spomenúť, že Right trvá na tom, aby bol dom postavený úplne nad zemou. To zahŕňa aj jeho základy.

My v Freshideen považujeme históriu štýlu za fascinujúcu

Organická architektúra betónová konštrukcia

Veríme tiež, že porozumenie zásadám ešte viac pomôže pri vytváraní harmonického domova. Cítite to rovnako? Spoznajte prínos pre svoj domáci dizajn a pre modernú architektúru ako takú vďaka lepšej znalosti princípov Franka Llorda Rightho?

Niekoľko dobre osvetlených schodov

Organická architektúra svetlé stromy príroda

Vlnitá fasáda

Komplexný komplex návrhárov organickej architektúry

Abstraktné tvary a výrazný vzhľad

moderná inovatívna organická architektúra stavajúca stromy