Otvorený rodinný dom na Floride

Každý, kto chce moderný rodinný dom, v súčasnosti ho stavia alebo si ho chce kúpiť, si musí v prvom rade položiť nasledujúcu otázku: Ktoré usporiadanie miestnosti by najlepšie zodpovedalo môjmu životnému štýlu? Mladé rodiny sa často rozhodujú pre nový dom s konceptom otvoreného bývania. V zásade chcú otvorené a priestranné miestnosti, kde žijete bez stien a dverí. Koncept open space má bezpochyby mnoho výhod, ale aj nevýhodu. V ňom sa musíte vzdať svojho súkromia! Je to tak, alebo existujú moderné rozloženia miestností, kde sa môžete stiahnuť do miestnosti, chceme vidieť v nasledujúcom texte. Žiadané sú moderné rodinné domy, kde sa varenie, stravovanie a bývanie spájajú v jednu priestrannú izbu, ale spálňa a detská izba, kúpeľňa a domáca pracovňa sú oddelené. Vybrali sme pre vás dnes jeden taký príklad moderného rodinného domu s konceptom „rozloženého bývania“. Nachádza sa na Floride a zaujme svojou elegantnou architektúrou a štýlovým interiérovým dizajnom.

 Tento moderný rodinný dom na Floride je elegantný a prepracovaný.

Samostatne stojaci dom na Floride s konceptom otvoreného bývania Pohľad z ulice Veľa zelene okolo elegantnej fasády domu

Moderný rodinný dom na Floride upútal našu pozornosť

Aj keď sa poprední architekti a návrhári interiérov hádajú o tom, či sa trend smerom k konceptom otvoreného bývania blíži ku koncu alebo nie, existujú regióny, v ktorých nikdy nevyjde z módy. Na miestach, kde je počasie príjemne teplé po celý rok, ľudia radi stavajú domy s otvorenými priestormi v rámci svojich interiérových návrhov.

Takýto rodinný dom sme videli na Floride, kde je dobre známe, že je po celý rok vlhký a teplý. Luxusná nehnuteľnosť sa nachádza v obytnej štvrti pozdĺž vodného kanála v blízkosti jazera Maitland na strednej Floride. Dom je zasadený do stálezeleného prostredia a jeho ultramoderná fasáda je dokonale zapísaná do sviežej zelene. Majitelia domov sem prichádzajú iba cez prázdniny a na prázdniny. To znamená, že to nie je váš typický mestský dom, skôr štýlový súkromný prázdninový dom. Má 445 metrov štvorcových obytnej plochy, takže je tu dostatok miesta pre rôzne, otvorené i uzavreté miestnosti.

Vonkajší priestor slúži na relaxáciu. Záhradný bazén je kombinovaný s vírivkou a oba vás pozývajú na relaxáciu vonku.

Samostatne stojaci dom na Floride s konceptom otvoreného plánu. Vonkajší priestor v zadnej časti domu. Záhradný bazén. Vírivka. Vonkajšie posedenie

Tento moderný rodinný dom sa vyznačuje plynulým prechodom medzi interiérom a exteriérom

Prvý pohľad na dom odhaľuje jeho elegantný, moderný štýl, v ktorom bola pozornosť venovaná najmenším detailom (ako je napríklad číslo domu). Rastliny pred domom sú nenáročné na údržbu a dobre vydržia horúce floridské počasie. Vnútri má rodinný dom veľkoryso riešený otvorený pôdorys. Architekti zámerne poskytli veľké okná, aby bolo možné obdivovať zelené prostredie zo všetkých miestností zvnútra. Bujné vždyzelené rastliny obklopujú dom a výhľad z každej miestnosti je relaxačný a upokojujúci. Bezproblémový prechod z jedného obývacieho priestoru do druhého vytvára priestrannú izbu, ktorá je nielen otvorená a krásna, ale aj efektívna a veľmi funkčná.

 Obývacia časť je navrhnutá vo svetlých farbách, vďaka ktorým je ešte štýlovejšia a príjemnejšia.

Samostatne stojaci dom na Floride s konceptom otvoreného bývania, priestranným obývacím priestorom vo svetlých farbách, štýlovým nábytkom, dekoráciou na stenu, oknami od podlahy až k stropu

 Ako vyzerá tento rodinný dom vo vnútri?

Interiéry navrhnuté interiérovým dizajnérom Robom Turnerom majú neutrálnu farebnú paletu. Svetlé odtiene robia interiér tohto rodinného domu ešte priestrannejším. Navyše, nielenže sa zameriava vonkajšia časť, ale do centra pozornosti je aj farebná umelecká zbierka majiteľa. Nábytok je ultramoderný a má veľmi jasný dizajnový jazyk. Atmosféra v celom otvorenom priestore je uvoľnená. Okná od podlahy k stropu v obývacej izbe ponúkajú nádherný výhľad do záhrady a pôsobia ešte priestrannejšie a príjemnejšie. Tam vidíme aj vstavaný biokrb, skvelé farebné dekorácie na stenu a svetlo šedý koberec. V tomto štýlovom prostredí je hladko zapísaný ľahký sedací nábytok.

Jedálenský a obývací priestor je priestranný a otvorený a má priamy prechod na verandu.

Samostatne stojaci dom na Floride s konceptom otvoreného bývania, tmavým nábytkom, priateľskou atmosférou miestnosti, dvoma kvetináčmi a prechodom na verandu

V rámci konceptu otvoreného bývania sú jednotlivé oblasti od seba oddelené nízkymi kusmi nábytku. Presne to urobili interiéroví dizajnéri v jedálni. K verande prilieha tiež presvetlená a priestranná izba s oknami od podlahy až k stropu. Kreatívne usporiadaná stena zrkadiel slúži ako dekorácia. Na jednej strane to odráža prírodu a na druhej strane to vytvára ilúziu, že v miestnosti je viac okien. Nízke skrinky oddeľujú túto miestnosť od obývacej časti. Dve krásne rastliny v kvetináčoch tvoria spojenie s vonkajšou oblasťou, na ktorú sa človek neustále pozerá. V jedálni bol kladený dôraz na vizuálny kontrast medzi svetlými a tmavými farbami. Elegantné závesné žiarovky nad jedálenským stolom dotvárajú prvotriedny dizajn miestnosti.

Do ultramodernej kuchyne vedie elegantné schodisko.

Samostatne stojaci dom na Floride s konceptom otvoreného plánu, elegantné sklenené schodisko, najmodernejšia kuchyňa, kuchynská ostrovná stolička, kremencové kuchynské zrkadlo, vstavané osvetlenie

Do kuchyne, ktorá má minimalistický dizajn, vedie presklené schodisko. Tu nie je nič nadbytočné. Kuchynský ostrov s drezom je v strede miestnosti, aby ste si tam mohli pripraviť jedlo a nápoje. Za ním sú sporáky s kuchynským zrkadlom vyrobené z kvalitného kremeňa. Na kuchynskom ostrove je niekoľko stoličiek. Môžete si tam dať raňajky alebo si dať niečo rýchle medzi tým.

Teraz prejdite nadol a pozrite sa na ďalšie miestnosti v tomto rodinnom dome na Floride. Súčasný interiérový dizajn je dôkazom trendového konceptu „rozbitého bývania“, ktorý je stále obľúbenejším.

 Schodisko zdobia moderné umelecké diela a neobvyklé závesné svetlá.

Samostatne stojaci dom na Floride s otvoreným schodiskom

Druhá mini obývačka je zariadená elegantným nábytkom a farebnými, možno neobvyklými, umeleckými dielami na stene.

Samostatne stojaci dom na Floride s konceptom otvoreného bývania, druhou mini obývacou izbou a elegantným nábytkom

Hlavná spálňa je zariadená v neutrálnych farbách a ponúka elegantný nábytok, vstavané svetlá a veľa prirodzeného svetla.

Samostatne stojaci dom na Floride s konceptom otvoreného plánu obývacej spálne v neutrálnych farbách a elegantnom vstavanom nábytku so vstavaným osvetlením veľa prirodzeného svetla

 V tomto rodinnom dome má kúpeľňa otvorený koncept dizajnu.

Samostatne stojaci dom na Floride s konceptom otvoreného plánu bývania a priestrannou kúpeľňou

 Spálňa pre hostí tiež nenecháva nič vytúžené!

Samostatne stojaci dom na Floride s pohodlnou posteľou pre hostí v otvorenom priestore