Pravda o jednoduchých moderných architektonických detailoch

moderné architektonické detaily plochá strecha veľká veranda

Pravda o jednoduchých moderných architektonických detailoch

 Možno nevyzerajú tak draho a ľahko sa navrhujú, ale dverný rám a panely vyžadujú presnú ruku.

Jeden z projektov, na ktorých som sa podieľal, bola domáca expanzia budovy z roku 1970 na North Shore, predmestie Chicaga.

Tento dom má všetky moderné stavebné prvky: široké presklené steny, zárubňu, plochú šikmú strechu s vnútornými strešnými vpustmi. Všetky tieto detailné stavby boli atypické pre architektonický štýl projektov, na ktorých som väčšinou pracoval.

Výsledkom bolo, že pretože sme chceli bezproblémové rozšírenie do veľkej budovy, veľmi som si užil stavbu tohto moderného domu.

Je zrejmé, že skutočnosť, že moderný dom tejto veľkosti stojí stavbu viac ako porovnateľný tradičný dom. Môžete si myslieť, že zjavný nedostatok podrobností robí projekt nákladovo efektívnejším. V tom sa mýliš.

Tu je niekoľko moderných architektonických detailov a spôsob, akým boli vykonané.

Odhalenie

Odhalenie je klasický moderný prvok. Príkladom toho je, keď je podstavec nastavený na rovnakú úroveň ako horná sadrokartónová doska, ale je oddelený vzduchovou medzerou alebo medzipriestorom. Tento detail je klasicky moderný. Hoci sa každá časť môže voľne pohybovať, je v jednej rovine. A je to funkčné, pretože základňa je odolná voči stopám.

Aj keď je to skutočne roztomilý malý detail, vyžaduje si to veľa práce

odhalenie moderných architektonických detailov

Po prvé, spravidla existujú dve vrstvy panelov Rigips, ako je obvyklé, čo samozrejme zdvojnásobuje náklady na tieto steny. Spodná vrstva sadrokartónu bola nanesená od podlahy po strop, rovnako ako mnohé ďalšie práce súvisiace so sadrokartónom.

Po prvé, vonkajšia alebo horná vrstva sadrokartónu je dekoratívny obklad špeciálneho tvaru. Ide o to, aby bol prierez vonkajšieho odhalenia dokonale rovný a rovnomerný.

Kryt je možné použiť aj na vyvedenie dverných a okenných otvorov

moderné architektonické detaily ergonomické kreslo s pohovkou

Konštrukcia odhalenia okolo zárubne je oveľa zložitejšia ako základňa. A rovnako ako pri podstavci, ani pri výrobe rovného, ​​rovnomerného dielu nie je ľahké zlúčiť sa do úrovne rámu..

Aby bol prvok dokončený, musí byť najskôr vložená zárubňa, až potom sa môže začať inštalácia sadrokartónu. Nezodpovedá to bežnému technickému postupu a môže neskúseného staviteľa vyviesť z miery.

Extra materiál a práca sa samozrejme sčítajú. V závislosti od materiálu zvoleného na obkladanie stien môže takýto prvok zvýšiť náklady na projekt až o približne 40 eur za meter štvorcový.

A je tu! Toto je omietka, ktorá sa vykonáva medzi krokmi a stúpačkami. Práve to vytvára ilúziu, že schody zmiznú za stenou.

Ako pri ostatných odhaleniach, aj tu je potrebná ďalšia vrstva sadrokartónu a precízne spracovanie

moderné architektonické detaily úzke minimalistické schodisko

Dvere vyrobené z panelov

Ďalším moderným prvkom sú dvere vyrobené z panelov s hornými a dolnými ložiskami a typickými motýľovými závesmi. Otočné ložiská sú pripevnené k podlahe aj k hornému rámu dverí.

Táto technológia umožňuje umiestniť dvere a stenu na rovnakú úroveň

moderné architektonické detaily nástenná skriňa z dreva s hrubým zrnom

Keď sú dvere zatvorené, stena má jednotný vzhľad a určite modernistický charakterový znak. A keď sú dvere otvorené …

… je to, ako keby tam bol veľký panel, jeden z mnohých, z ktorých je stena vyrobená, ktorú otvárate. Na rozdiel od tradičného dizajnu sa dvere architektonicky javia ako súčasť steny.

Dvere sa zdajú byť úplne oddelené od dverí John Lum Architecture, Inc..

moderné architektonické detaily ľahké drevené panely

V tradičnej architektúre skutočne dvere stoja skôr než majstrovské dielo, ktoré oznamuje spojenie medzi miestnosťami. V modernej estetike sú dvere podriadené povrchu steny.

Tieto pánty a ich inštalácia stoja v zásade viac, ako sú bežné výdavky. Pre sadu vysoko kvalitných motýľových pántov

 zaplatíte cca 37,00 eur a za kyvné ložiská si zrejme priplatíte 147,00 eur.

Fasáda okna

Ďalšou črtou modernej architektúry je sklenená fasáda. V porovnaní s dreveným rámovým systémom vám hliníkový rámový systém umožňuje zaskliť oveľa väčšiu plochu menšími profilmi a nosnými časťami.

Výsledkom by bolo „od podlahy k stropu“ a „od steny k stene“ – zasklenie.

Sklenený systém dematerializuje tri steny a tým aj celú plochu domu

moderné architektonické detaily okná od podlahy až k stropu na chodbe

Ako sa očakávalo, názov pochádza zo skutočnosti, že väčšina týchto systémov sa používa vo fasádnych stavbách s cieľom maximalizovať zasklenú plochu.

Pri výrobe skleneného suda nie sú náklady na meter štvorcový v porovnaní s bežnými oknami príliš vysoké. Nadmerná veľkosť okennej steny v modernom dome však znamená, že sa zvyšuje percento nákladov na sklo a zasklenie.

Nízke stropy

Čo by to bol za moderný dom bez rovných nízkych stropov? Takéto stropy vyžadujú osobitnú pozornosť, pretože ak nie je správna konštrukcia a plánovanie, môžu tiež unikať.

Grafitovo sivé a svetlé, teplé nuansy dreva

moderné architektonické detaily elegantná polokrytá terasa

A pretože odkvapy a zvody zničia celú vonkajšiu architektúru, väčšina moderných dizajnérov používa vnútorné strešné vpusty na odvádzanie vody zo strechy..

Aby bola voda nasmerovaná k odtokom a mimo prepadu na vonkajších stenách, majú strechy spravidla parapet alebo veľmi nízku stenu pozdĺž celej strechy. Parapet nielen odvádza vodu zo strechy, ale skryje aj okraj a sklon strechy. Vonkajší parapet dodáva streche tento úplne rovnomerný a rovný tvar, ktorý inak nemá.

Obdĺžnikový tvar

 Nakoniec je modernistický dom postavený v tvare, ktorý je v zásade obdĺžnikový a v tvare škatule. Vonkajšia časť týchto škatúľ je zabalená do materiálov, ktoré dodávajú jednotný vzhľad a nevypadávajú z celkového tvaru. Typickým panelovým systémom je horizontálny, hladký, takmer bezškárový obklad stien. Vláknitý cement sa spravidla používa na vytvorenie celkového vonkajšieho vzhľadu. Všimnite si použitia techniky odhalenia medzi panelmi. Odhalením vnútorných a vonkajších strán dosiahnete súlad prvkov – charakteristický znak moderného domu.

moderné architektonické detaily stenové panely v grafitových farbách