Renovácia starého domu – inšpiratívny príklad zo amerického Seattlu

renovovať starý projekt domu fasáda domu pri stenách domu farba zelená

Renovácia starého domu – Ako integrovať lego tehly do skutočného života

Patrili ste k tým deťom, ktoré milujú hru Lego? Ak je to tak, potom ste možno architekt alebo iný druh výtvarníka … možno len životný umelec. Podobný je aj prípad Jeffreyho Pelletiera.

Je architektom.

Jeho fascinácia farebnými stavebnými kameňmi sa v tínedžerskom veku neskončila. Áno, s týmito kúskami pracoval aj v dospelosti. V určitom okamihu ich bude mať obrovský počet a v tomto ohľade oveľa väčšiu plochu na ich uvedenie do prevádzky.

S partnerom Christopherom Pascom kúpili dom z roku 1902 v Seattli. Charakteristické pre to bolo veľkorysé zariadenie, skromné ​​rozmery a výhodná poloha vo štvrti Capitoll Hill. Počas rekonštrukcie bolo rozhodnuté zachovať základnú štruktúru, ale prispôsobiť byt modernému štýlu. Takže máte výhody oboch vecí. Máte pôdorys moderného bytu, ale zároveň pocit starobylého domu. Farebný štítok, ktorý v takom prípade použijete, je skutočne nápadný … ako pri Legu …

Prehľad domu:

Kto tu žije: Jeffrey Pelletier, Christopher Pasco, ich syn Kellen (vek 1) a Cavalier King Charles Spaniele Helo a Athena.

Poloha: susedstvo Capitol Hill v Seattli

Veľkosť: 306 metrov štvorcových, 5 spální a 4 kúpeľne

Rok stavby: 1902, rok rekonštrukcie 2013

Zaujímavosti: Pri renovácii bola objavená časová kapsula z roku 1980. V tom čase slúžila budova ako penzión

projekt obnovy starého domu

Pelletier a Pasco (živnostenskí správcovia) žili v byte šesť rokov, než začali s jeho rekonštrukciou. Starý dom bol veľmi tmavý, mal zlý prístup na nádvorie a mnohé z pôvodného zariadenia bolo zničené. Chýbali mnohé detaily, vďaka ktorým je starý dom taký očarujúci. Môžete to vidieť na vyhláseniach samotných majiteľov.

Po renovácii vyzeralo všetko inak. Chceli a podarilo sa im urobiť oblasť skutočne výnimočnou. Jedným z nových prvkov boli knižnice od podlahy po strop. Sú ergonomickým riešením, ktoré rozšírilo obytný a úložný priestor.

Úplne nový vzhľad po renovácii

projekt obnovy starého domu obývacia izba po prestavbe

Bujná farebná paleta bola inšpirovaná miestnou klímou. V Seattli to možno opísať ako trvalo šedé. Preto sa rozhodli pre jasné nuansy. Môžete ich ľahko zmeniť, ak sa vám už v určitom bode prestanú páčiť.

Steny v obývačke boli natreté špeciálnou farbou s názvom Ohňostroj. Dom nemá stropné lišty, a preto sa ho Pelletier rozhodol vložiť všade. Vzali sa tvary okrajov políc. Rebrík knižnice uľahčil prístup k rôznym poličkám. Môžete ich použiť v rôznych miestnostiach.

Bujná farebná paleta bola inšpirovaná miestnou klímou

projekt obnovy starého domu po renovácii farebný dizajn nástenná farba červená

Komín rodinného domu sa zrútil v roku 2001. Keď sa tam pár presťahoval, miestnosť bola plná kúskov a kúskov obloženia.

Spolu s N. & R Konštrukcia prerobili oblasť. Jeden mal vysokú a zároveň úzku miestnosť. Izba sa teda cítila ako veža. Vyvýšený krb poskytuje ďalšie posedenie, kde si môžete vychutnať drink.

Útulnosť v obývačke

zrekonštruovať prestavbu domu po konverzii farebný dizajn farba steny zelená

Po červenej obývačke a zelenej rodinnej izbe sa sivá jedáleň javí ako akési sedatívum. Do tejto miestnosti bola zámerne vybraná pokojná farebná paleta. Hľadali niečo, čo je staršie a klasickejšie.

Neutrálna paleta farieb v jedálni na kompenzáciu

starý dom zrekonštruovať projekt jedáleň po prestavbe sivej farby na stenu

Jednotný tvar obloženia a jeho súvislá biela farba spájajú miestnosti, ktoré sú inak v rôznych farbách, dohromady. K jednotnému vzhľadu prispieva aj podlaha z brazílskeho čerešňového dreva.

Drevená podlaha zaisťuje mimoriadnu harmóniu

rekonštrukcia domu zrekonštruovať jedáleň po rekonštrukcii sivá farba na stenu

Pelletier vzal všetko z kuchyne. Vytvoril nový priestor, ktorý pozostával z častí starej kuchyne, komory a kúpeľne. Na prácu rozdelil miestnosť na samostatné oblasti. Svietiace skrinky neboli vytvorené na žiadny konkrétny účel. Páčil sa vám spôsob, akým vnášajú do miestnosti viac svetla.

Kuchárske knihy a každodenné jedlá, veci, ktoré chcete mať poruke, máte uložené v otvorených policiach

projekt rekonštrukcie starého domu po prestavbe nápadov na kuchynskú kuchyňu

Definujte oddelené pracovné oblasti

zrekonštruovať dom po prestavbe kuchyne nápady na kuchynskú linku

Prechod z domu do vonkajšej oblasti bol v starom dome veľmi nemotorný. Pribudla preto sada výklopných záhradných dverí. Tieto prišli na miesto bývalej komory a kúpeľne.

Priamy prechod do vonkajšej oblasti

projekt obnovy domu po prestavbe kuchyne drevené dvere na verande

Keď sú dvere otvorené, takmer máte pocit, že vonku varíte. Priľahlá terasa a schody umožňujú ľahký prechod na nižšie uvedené nádvorie.

V úložnom priestore, ktorý oddeľuje kuchyňu od vstupného priestoru, je umiestnený box pre psa. Jedna strana je vždy otvorená a mriežky na oboch stranách poskytujú ventiláciu. Zvieratá môžu mať tiež výhľady úplne inými smermi.

S myšlienkami na domáce zvieratá

starý dom renovovať projekt domáce zvieratá pes

Krabice sú spravidla veľmi ťažkým predmetom, pretože je ťažké nainštalovať okolo nich ďalšie kusy nábytku. Ak ich však môžete niekde integrovať, stanú sa prominentným miestom v domácnosti.

Helo a Athina sa môžu počas dňa voľne pohybovať po dome. Často sú však radšej v škatuli. Pravdepodobne sa tam cítia bezpečne. Odtok na zemi zabráni nehodám.

Dvere Amgenta sa otvárajú do vstupného priestoru. Kuchyňu je možné vidieť zadným vchodom. Starý dom nemal hlavnú spálňu, a tak sa Pelletier rozhodol jednu pridať. Za týmto účelom spojil dve menšie miestnosti. Predtým to boli menšie spálne. Skrinky vyplňujú stenu v jednej z týchto miestností. Slúžia tiež ako šatne a šatne, podľa toho, v ktorej časti sa nachádzate.

Vstupné dvere používajú svieži farebný akcent

starý dom renovovať projekt farebná schéma ružovo biele lego tehly

Architekt tiež prerobil izbu nad predným čiernym schodiskom. Táto oblasť teraz slúži ako široká terasa, do ktorej sa vstupuje zo šatne.

Hlavná spálňa má po rekonštrukcii samostatnú kúpeľňu

starý dom renovovať projekt spálňa posteľ drevená podlaha čierna biela

Pôvodne bola na druhom poschodí iba jedna spoločná kúpeľňa. Pelletier pridal ďalšiu vedľa hlavnej spálne. Sprchové hlavice sú umiestnené na oboch koncoch sprchy. Inteligentné lekárničky majú otvorené police, ktoré sú integrované pod nimi. Vyhnete sa tak naplneniu drezu drobnosťami z každodenného života.

Luxus v kúpeľni

starý dom renovovať projekt kúpeľňa drevené sklo

Pracovný priestor svieti v tejto modrej farbe

starý dom renovovať projekt štúdia domáca kancelária stena farba modrá

Dom bol kedysi úplne podpivničený, ale nebol ničím príjemným. Do značnej miery za to mohli relatívne nízke stropy (vysoké 1,9 metra). K tomu ste museli prejsť aj šatňou.

Renovácia starého domu – suterén pred rekonštrukciou

starý dom zrekonštruovať projekt suterén pred

Po renovácii boli stropy vysoké 2,7 metra. Vytvorila sa veľmi príjemná atmosféra, ktorá bola ideálna pre zábavu syna Kellena a jeho priateľov. Mohli by ste tam veľa urobiť bez toho, aby ste rušili ostatných obyvateľov alebo susedov.

Suterén po rekonštrukcii

zrekonštruovať starý projekt domu suterén potom úložný priestor barbar

Táto časť sa nazýva Lego Lounge a ponúka bar, mediálnu miestnosť, práčovňu, sklad a izbu pre hostí. Pelletierovo rozhodnutie ísť o krok nižšie bolo veľmi odvážne. Výsledkom je, že máte ďalší obývací priestor a nemuseli ste rozširovať štruktúru domu.

Pelletierove lego kúsky sú úžasne uložené v regáloch. Zdá sa, že jeho syn zdedil túto vášeň.

Nájdite tiež zaujímavé Lego kocky?

projekt obnovy starého domu po rekonštrukcii bar domu v suteréne

Spoločnosť Pelletier odstránila šatňu v hornej časti schodiska. Cesta dole je teda oveľa voľnejšia a príjemnejšia

projekt obnovy starého domu po rekonštrukcii bar domu v suteréne barový pult

Nižšie bol hľadaný rozhodne moderný dizajn. Projekčný televízor visí zo stropu a transformuje miestnosť na modernú mediálnu miestnosť.

Hosťovská izba v suteréne sa rozhodne necíti pod zemou, a to vďaka vysokým stropom. Biele steny a výrazné farby za posteľou tiež prispievajú k otvorenému vzhľadu.

Hosťovská izba v suteréne po rekonštrukcii domu

starý dom renovovať projekt spálňa hosťovská izba oranžová biela farba na stenu

Vonkajšia oblasť bola na vkus majiteľa príliš krehká. V skutočnosti si zamilovali žiarivé farby susedného domu. Vnímali to ako príležitosť premeniť svoj vlastný domov v Seattli na verziu Painted Ladies v San Franciscu.

Renovácia starého domu – fasáda pred renováciou

starý dom renovovať projekt fasáda domu budova predtým

Po rekonštrukcii: Dom susedí s obchodnou zónou, čo motivovalo majiteľov k vytvoreniu niečoho bujarejšieho. Majú farby Benjamin Moore červenajúca sa červená a Douglasová jedľa použité. Atmosféra je veselá a jasná, aj keď je deň veľmi tmavý.

Renovácia starého domu – fasáda domu po renovácii

renovovať starý projekt domu fasáda domu pri stenách domu farba zelená

Každý deň ho fotografujú okoloidúci. U niektorých to vyvoláva obdiv, u iných šok. Toto dizajnové riešenie nie je pre každého, ale je to dobrá vec!

Rekonštrukcia starého domu – 1. poschodie

starý dom renovovať projekt náčrt plán prvé poschodie

Rekonštrukcia starého domu – 2. poschodie

starý dom renovovať projekt náčrt plán druhé poschodie