Solídny futuristický dizajn domu sa nachádza v Austrálii

solídny futuristický dizajn domu austrálska architektúra

Solídny futuristický dizajn domu sa nachádza v Austrálii

Austrálska firma Charles Wright Architects používa zmes prefabrikátov a liateho betónu na stavbu domu, ktorý odolá najsilnejším cyklónom v severnom Queenslande.

Dvojpodlažná rezidencia visí na okraji jazera v oblasti dažďového pralesa na pláži

solídna futuristická rezidencia domáceho dizajnu v Austrálii

Oblasť dažďového pralesa je náchylná na tropické cyklóny na hornom konci meteorologických váh. Objemné konzolové objemy sú nielen dostatočne silné, aby odolali týmto cyklónom, ale tiež zadržiavajú vodu počas sprievodných záplav.

Budova vydrží najsilnejšie cyklóny v severnom Queenslande

stabilný masívny futuristický dizajn domu Austrália odolný voči poveternostným vplyvom

Architekti Charlesa Wrighta navrhli budovu tak, aby bola sebestačná a fungovala úplne mimo siete. Solárne panely na streche vyrábajú elektrickú energiu a vodný systém s objemom 250 000 litrov umožňuje obyvateľom využívať technológie recyklácie dažďovej a šedej vody..

solídny futuristický dizajn domu austrálska štruktúra

„Cieľom nebolo len dosiahnuť technický výsledok,“ vysvetlili architekti, „ale skôr vytvoriť budovu, ktorá z väčšej časti využíva prírodné bohatstvo a obnovuje okolité pôvodné mokraďové prostredie.“

Dom poskytuje klimaticky neutrálne riešenie pre ekologicky citlivé miesto na okraji plážového dažďového pralesa FNQ

solídny futuristický dizajn domu v Austrálii, cyklóny odolné voči poveternostným vplyvom

Budova nesie názov Stamp House a jej exteriér je ozdobený mriežkou kruhových priehlbín, ktoré prechádzajú cez steny a strechu.

Vstup do budovy je na najvyššom poschodí

solídny futuristický dizajn domu austrálsky interiér

Do vchodu do budovy sa dostanete prechodom – dlhým mostom cez vodu. Vnútri je veľká hlavná obývacia izba s rôznym posedením, kuchyňou, jedálňou a posilňovňou. Spálne sú umiestnené v krídlach.

Betón je upravený a izoluje vstavanú obloženú slnečnú striešku, aby poskytoval stabilnejšie chladenie a príjemnejšiu ročnú teplotu okolia

solídny futuristický dizajn domu Austrália prízemie

Tu je viac informácií od Charles Wright Architects:

Dom pečiatok

CWA bol oslovený zákazníkom projektu, aby poskytol klimaticky neutrálne riešenie pre ekologicky citlivé miesto na okraji dažďového pralesa FNQ. Cieľom nebolo len dosiahnuť technický výsledok, ale postaviť budovu, ktorá vo veľkej miere využíva prírodné vybavenie. Budova má inžiniersky vodný ekosystém, ktorý je výsledkom dlhodobej spolupráce s národnými parkmi, environmentálnymi agentúrami, štátnymi a miestnymi vládami.

 Návrh využíva masívne konzoly na zmiernenie účinkov potenciálnych záplav a záplav „kráľovského prílivu“ s cyklónovou aktivitou. Projekt je navrhnutý tak, aby vydržal pevné a intenzívne cyklóny.

Dizajn je vytvorený v inovatívnej kombinácii montovaného betónu na námestí     solídny futuristický dizajn domu austrálske osvetlenie