Stavba moderných domov: rozmanitosť a harmónia v modernej architektúre

Stavba moderných domov: rozmanitosť textúr a udržateľné využívanie energie

Súčasná architektúra má elegantný a často očarujúci vzhľad. Aj hrubé materiály, ako napríklad tradičné drevo, je možné pomocou moderných techník spracovať hladko a dokonca brilantne. Výsledkom je, že niektorí ľudia veria, že zrkadlové povrchy sú skutočným znakom súčasnej architektúry.

To do istej miery platí. Sú jednou z najdôležitejších vlastností súčasnej a dokonca aj futuristickej architektúry. Lesklé a hladké povrchy z rôznych materiálov sú silnou ukážkou potenciálu moderných technológií spracovania. Z rôznych textúr môžete vytvárať zázraky a zvýrazniť to najkrajšie z ich prirodzeného žiarenia.

Stavba moderných domov – Casa Desnuda, Merida, Mexiko

Casa Desnuda Merida Mexiko Moderné domy stavajú architektonické domy Fasáda domu

Očarujúci efekt je jedným z mnohých spôsobov, ktorými môžete predviesť materiál v jeho krásnom, súčasnom svetle. Rôzne textúry – mnohé pod jednou strechou, sú najdôležitejším znakom modernej stavby.

Súčasná architektúra má elegantný a často očarujúci vzhľad

Casa Desnuda Merida Mexiko Moderné domy stavajú vonkajší bazén

V súlade s prírodou

Design Casa Desnuda Postavte moderné domy

Dnešnou výzvou je uniformita

S toľkými možnosťami spracovania rýchlo narazíte na nasledujúcu výzvu: Ako staviame tak, aby sme ukázali čo najviac z rozmanitosti textúr a stále vytvárali jednotný vzhľad?

Kľúčové slová: rozmanitosť a jednota

Casa Desnuda Merida Mexiko Moderné domy stavajú priestranné kuchyne

Najdôležitejšie pravidlo znie veľmi jednoducho: kombinácia rôznych materiálov by mala mať zmysel. Inými slovami, rôzne štrukturálne prvky by sa mali navzájom dopĺňať. Bez ohľadu na to, či sa spoliehate na podobnosť vzhľadu alebo kontrasty, materiály by mali byť vďaka týmto kombináciám zobrazené z ich výhodnej stránky..

Šikovne kombinovať stavebné materiály

Casa Desnuda Merida Mexiko Moderné domy stavajú obytný priestor

Zoberme si ako príklad fasády domov zo skleneného dreva. Sú bežným súčasným riešením. Takéto fasády ponúkajú svetlo a transparentnosť vďaka širokému použitiu skla. Úlohou dreva je poskytnúť pocit súkromia a domáceho tepla. Navyše, jeho ozdobný efekt je výhodný pred sklenenou fasádou.

Pohodlie je na prvom mieste

Casa Desnuda Merida Mexiko Moderné domy stavajú nepriame osvetlenie

Použitie rôznych materiálov na fasáde domu v masívnych domoch

Domy, ktoré majú veľký pôdorys a niekoľko poschodí, môžu tiež výrazne ťažiť z rozmanitosti rôznych materiálov. Ponúkajú rôzne úrovne izolácie a môžu vytvárať svetlo a teplo v rôznych stupňoch.

Podľa toho, ako rozložíte materiály na fasáde alebo v interiéri, môžete ušetriť na energiách na zahriatie alebo ochladenie.

Vytvorte si súkromnú oázu pohody

Casa Desnuda Merida Mexiko Moderné domy stavajú architektonické domy

Sklo je vhodné na boky, na ktoré slnko nikdy alebo len málo svieti. Vďaka tomuto materiálu môžete výrazne zvýšiť pocit pohody v tmavom prostredí. Drevo v kombinácii s betónom zaisťuje dobrú izoláciu v chladnejších klimatických podmienkach a v teplých dňoch udržuje chladný vzduch vo vnútri.

Pekné kontrasty: drevo v kombinácii s betónom

Casa Desnuda Merida Mexiko Moderné domy stavajú terasu

Návrh interiéru

Rozmanitosť textúr v interiérovej výzdobe nie je o nič menej prítomná v interiérovom dizajne. Tu je to tiež veľmi dôležité z estetických, ako aj konštrukčných dôvodov. Projektanti domov sú čoraz odvážnejší a nachádzajú si čoraz vhodnejšie páry. Veľmi obľúbené je napríklad kombinovanie dreva a dlaždíc. Prvý materiál je vhodný na izoláciu a navodzuje pocit tepla. Dlaždice rozširujú priestor a efekt ostatných materiálov, v tomto prípade – vzhľadu dreva.

Rozmanitosť textúr je prítomná aj v interiérovom dizajne 

Casa Desnuda Merida Mexiko Stavba moderných domov

Materiály v interiérovom dizajne, rovnako ako na fasáde, by mali byť distribuované v závislosti od umiestnenia miestností. Sklo je presne tam, kde chcete plynulý prechod medzi vnútorným a vonkajším priestorom. Drevo používate v miestnostiach, kde potrebujete dobrú izoláciu. Drevo a dlaždice sú dobrým vnútorným obkladom betónových stien, pretože tieto sa rýchlo zahrievajú a ochladzujú.

Rustikálny vkus poskytuje niečo navyše pohodlie

Casa Desnuda Merida Mexiko Moderné domy stavajú jedáleň

Bezproblémový prechod medzi vnútorným a vonkajším priestorom

Casa Desnuda Merida Mexiko Moderné domy majú okná od podlahy až k stropu

Ďalšou funkciou použitia rôznych materiálov v dizajne interiéru je rozdelenie zón na otvorený obytný priestor.V moderných viacpodlažných domoch, ktoré majú otvorený pôdorys, je možné vidieť až tri alebo štyri materiály. Betón je často ponechaný holý na vnútorných stenách, sklo môže na vonkajšej stene vystúpiť z dvoch alebo viacerých poschodí, často vidíme drevo a dlaždice na podlahách a vonkajších stenách.

Rozdelenie zón na otvorený obytný priestor

Casa Desnuda Merida Mexiko Moderné domy stavajú spálne na chodbe

Spálňa s terasou

Casa Desnuda Merida Mexiko Moderné domy stavajú spálne

záver

Rozmanitosť textúr je najdôležitejším znakom súčasnej architektúry. Inovácie umožňujú naďalej používať materiály, ktoré poznáme, a napriek tomu ich zažívať v stále novších formách. Vzhľadom na rôzne druhy spracovania je možné rovnaké materiály vidieť v interiéri aj exteriéri. Architekti zaisťujú hladký prechod medzi interiérom a exteriérom a tiež dbajú na to, aby boli súčasné domy harmonicky zapísané do ich okolia – bez ohľadu na to, či majú mestský alebo prírodný charakter..

Zelená strešná terasa

Casa Desnuda Merida Mexico Stavba moderných domov navrhujúcich strešné terasy

Kúpeľňa v priemyselnom štýle

Casa Desnuda Merida Mexiko Moderné domy stavajú kúpeľne

Nástenná dekorácia aj v suteréne

Casa Desnuda Merida Mexiko Moderné domy stavajú suterénnu betónovú optiku

Viac príkladov moderných architektonických domov

zelená architektúra domy budova architekt dom dom fasáda zazelenanie domy zelenej architektúry stavať architekt dom dom fasáda bazén Domy s modernou architektúrou stavajú záhradu architekta Domy modernej architektúry stavajú fasádu domu architekta domu Domy modernej architektúry stavajú fasády domov architekta z dreveného betónu Domy modernej architektúry stavajú architekty dom fasády domu interiérový dizajn bazéna Moderná architektúra Stavajte domy Inovatívny dizajn architektonického domu Domy modernej architektúry stavajú luxusné domy architektov Domy modernej architektúry stavajú architekt dom rustikálna fasáda domu Moderné domy stavajú architekty domy strecha terasa ozelenená strecha Moderné domy stavajú architektonické domy strešná terasa zazelenanie záhradného bazéna Moderné domy stavajú fasády domov architektov Moderné domy stavajú architekty domy fasády domu exteriér luxusný dom Moderné domy stavajú architekty domy fasáda domu nepriame osvetlenie domu Moderné domy stavajú architekty domy fasáda domu otvorený pôdorys Moderné domy stavajú domy architektov Moderné domy stavajú domy architektov luxusný letný dom Moderné domy stavajú architektonické domy so záhradnými bazénmi Moderné domy stavajú architektonické domy so záhradným bazénom a otvoreným obývacím priestorom Moderné domy stavajú architektonické domy moderný fasáda domu vonkajší bazén Moderné domy stavajú domy architektov letných domov Moderné domy stavajú architektonické domy letný dom inovatívna fasáda domu Moderné domy stavajú architektonické domy na celom svete Foto príklady Moderné domy stavajú architektonický dom so záhradným bazénom