Tri pozoruhodné príklady moderných drevených domov z troch kútov sveta

Drevené domy sú veľmi obľúbenou témou a sú už niekoľko rokov. Ich ekologický a zdravý charakter je hlavným argumentom. Navyše v ňom vytvárajú nádhernú, útulnú atmosféru. To tiež udržuje náklady v prijateľných medziach. Pri stavbe drevených domov existujú rôzne prístupy a metódy. Tri typické príklady predstavujú nasledujúce príklady.

Drevený dom od Moloney Architects

predzáhradka drevenice

Model pre drevené domčeky od Moloney Architects

Táto budova je modernou nadstavbou historickej budovy vo viktoriánskom štýle. To je typické pre mesto, v ktorom sa dom nachádza. Toto je Ballarat v Austrálii.

Existujúca obytná časť bola príliš úzka.

Preto bola „drevená krabica“ pripevnená k zadnej časti. Obe sú prepojené miestnosťou so zavesenými stropmi. Slúži tiež ako tieňová zóna medzi týmito dvoma budovami. Výsledkom je moderný otvorený pôdorys, v ktorom sú plne rešpektované historické súvislosti.

Drevenica sa otvára na severnej strane systémom zvislých okien. Vďaka tomu je miestnosť veľmi útulná, ale aj svetlá. Táto štruktúra má silný pozitívny psychologický účinok. Predovšetkým to robí dlhé zimy v Ballarati veľmi útulnými.

Drevo je tiež silne zastúpené ako materiál v interiérovom dizajne. Vďaka kombinácii čiernych povrchov a zelených exotických rastlín je miestnosť obzvlášť atraktívna a moderná.

Fúzia rôznych materiálov vytvára jednotný vzhľad. Môžete to dosiahnuť vďaka jasným čiaram. Okrem toho sú všetky použité materiály hrubé a získavajú sa z miestnych zdrojov.

Drevenica od štúdia PIKAPLUS

PIKAPLUS-vo voľnej prírode

Projekt v Slovinsku od štúdia PIKAPLUS

V roku 2016 bola táto budova vyhlásená za najlepšiu medzi drevenicami v Slovinsku. Ukazuje najlepšiu úroveň stierania hraníc medzi vnútorným a vonkajším. Táto budova navyše ukazuje rozmanité vlastnosti dreveného materiálu. Vonku sú obzvlášť silné a vo vnútri sú drevené povrchy veľmi mäkké. Takže máte pocit bezpečia a pohodlia zároveň.

Umiestnenie domu

Dom bol umiestnený vo veľkej prírode. Vôbec by to nemalo ovplyvniť prírodné krásy tejto oblasti. Preto sa ukázal ako najvhodnejší drevený materiál. Malá plocha bola využitá optimálnym spôsobom. Budova vyzerá jednoducho, ale napriek tomu je veľmi efektívna. Šikmá fasáda v metalickej farbe a široké zasklenie priniesli veľmi zaujímavé efekty.

Drevený dom zo štúdia Nolla

vonkajší pohľad na Studio Nolla

Drevený dom od Architecture Studio Nolla v Japonsku

Tretina z tu zobrazených drevených domov je v japonskej Kagošime. Bol postavený v roku 2015. Žije tam štvorčlenná rodina s dvoma deťmi. Vytvorilo sa spojenie s okolím a tradičnou architektúrou v tomto regióne.

Dom sa týči na štvorcovom obdĺžnikovom teréne. Široký strop spočíva na hybridnej štruktúre dreva. Vonkajšie steny sú vyrobené z lepených laminovaných drevených panelov. Štrukturálne a tepelné vlastnosti dreva sa používajú pre mnoho rôznych funkcií. Z tohto dôvodu si môžete dovoliť zlú štruktúru. To výrazne znižuje životné náklady.

Štruktúra masívnych stien je obzvlášť pevná. Toto je obzvlášť dôležité v Japonsku kvôli extrémne vysokému riziku zemetrasení. Rôzne strany domu držia spolu v rohoch konštrukčné prvky v tvare písmena L. Absorbuje akékoľvek posunutie dreva. Rovnako ako u mnohých drevených domov sa používajú aj iné materiály. Ich distribúcia na stavbe má za cieľ optimalizáciu a stabilitu celej konštrukcie.

Moloney Architects

vonku svetlé

svetlý interiérový dizajn

drevený dom austrália vchod

drevený dom austrália drsné materiály drevený dom-lavica-pohodlný

štúdio PIKAPLUS

picaplus v najvyššom poschodí

svetlé drevo kontrastuje s tmavými interiérovými prvkami

svetlá miestnosť

picaplus v noci

spálňový picaplus

schodisko pikaplus

Štúdio Nolla

nočný pohľad na exteriér Studio Nolla

pohľad zvnútra von

Pohľad do schodišťového štúdia Studio Nolla

atmosféra drevených domov v noci