Účinná premena energie – dokážete zachytiť vietor?

energetická premena veterná farma more efektívne

Moderný architektonický projekt integruje premenu energie

 Dnes sa veľa hovorí o premene energie. Ale nakoniec nežijeme udržateľne. Hlavné zdroje, z ktorých sa energia získava, stále nie sú k dispozícii v nekonečnom množstve. V určitom okamihu sa vyčerpáte a ako každý iný, skôr alebo neskôr sa dostanete do veľkých problémov.

Vojny o zdroje už dnes ničia mnoho chudobných krajín na svete. V určitom okamihu však bohatí budú musieť zaplatiť aj za presadzovanie krátkodobých záujmov namiesto udržateľného rozvoja.

Veterná energia a jej rastúci význam

Môžete chytiť vietor? Energetická premena v posledných rokoch získala na význame. Môžete s ním získať silu. Ak by bolo možné systémy tohto druhu integrovať do výstavby domov, automaticky by sa vytvorilo mnoho sebestačných predmetov.

Projekt veternej farmy Jiaqi Sun, Chang Liu, Mingxuan Qin z Číny

premena energie projekt evolo tropopauza

Lokalita

Takúto budovu, ktorá premieňa energiu z vetra, musíte postaviť na mieste, ktoré je na to vhodné. To je stanovené aj v dnešnom architektonickom projekte. Ale tu nemáme na mysli konkrétnu geografickú polohu. Ide o rozšírenie staníc na premenu energie v tropopauze. Pretože vo výške 8 000 až 10 000 metrov nad zemou máte väčšinu veternej energie. Tu by bola tiež najefektívnejšia účinnosť projektu „Veterná farma“.

Keďže môže byť umiestnený prakticky kdekoľvek na svete, prinesie to aj mnoho ďalších výhod. Najväčšou výhodou by určite bolo, že všetkým ľuďom je ponúkaný rovnaký prístup.

Púšte ponúkajú perfektné podmienky pre efektívnu veternú farmu

premena energie veterná farma púštna veterná energia

Vzhľad a distribúcia funkcií

Ďaleko od očí aspoň plánované veterné farmy vykazujú príťažlivý harmonický vzhľad, prostredníctvom ktorého sú harmonicky zapísané do okolia. Čo sa týka vzhľadu, môžete ich vidieť z dvoch pohľadov. V hornej časti sa generuje energia, energia sa premieňa a sú tu umiestnené aj skladovacie zariadenia. Akumulácia prebieha vo veľkom vertikálnom rotujúcom valci. Prietoková batéria je umiestnená v náprave.

Spodnú časť tvoria rotačné valce so štyrmi osami. Zahŕňajú tiež systém premeny laserovej energie. Energia zhromaždená laserom môže byť odtiaľ nasmerovaná na rôzne miesta. K dispozícii sú aj ďalšie funkcie a zodpovedajúce zariadenia, ako napríklad meteorologický monitor a stanica na prieskum vzduchu.

Údržbu vykonávajú špecialisti

údržba veže veternej turbíny na premenu energie

Robustné stĺpiky a dlhé listy rotora

premena energie veterná energia veterná turbína

Montáž je vykonaná profesionálne

energetická premena montáž veternej farmy