Vždy môžete žiť krajšie – nastavte akcenty pri stavbe domu so štýlom, šarmom a dizajnom

Každý, kto sa rozhodol postaviť si vlastný dom podľa vlastného vkusu a predstavivosti, by sa o to mal tiež snažiť a pokiaľ to priestorové možnosti a vonkajšie rámcové podmienky dovoľujú, popustiť uzdu svojej fantázii. Pretože konečný výsledok je zvyčajne viditeľný a je zaručený, že bude jedinečný a individuálny.

Či už v nápaditej architektúre v interiéri alebo v exteriéri. Neexistuje nič, čo by ste nemohli skutočne presadiť a dosiahnuť a nikdy by ste nemali hovoriť nikdy predtým, ako ste vyskúšali jedno alebo druhé. Úplne zvláštny domov nemusí byť charakteristický len veľmi neobvyklým dizajnom alebo úchvatnou architektúrou, a tak vyčnievať z davu. Sú to skôr maličkosti pri rozširovaní a renovácii, ktoré môžu urobiť veľký rozdiel.

žiť, aby si vybral, aký druh architektúry

Aké veľké by malo byť?

Každý domáci majster domu by si mal položiť túto otázku veľmi skoro a na úplnom začiatku. Pretože v závislosti od veľkosti nehnuteľnosti existuje niekedy aj veľká "hracia plocha" za odhalenie dizajnu a predstavivosti v mimoriadnom prevedení. Čím neobyčajnejšia je samotná architektúra, tým hodnotnejšou a vyhľadávanejšou nehnuteľnosťou môže byť a môže sa stať. Tento aspekt je obzvlášť dôležitý, pokiaľ ide o to, že sa má predávať. Potom sa odlišuje od všetkých bežných stavebných metód rôznych domov svojim vonkajším vzhľadom a v neposlednom rade mimoriadnym interiérovým riešením. A túto výhodu by ste určite mali vziať na vedomie a nestratiť zo zreteľa, koniec koncov, v zásade nikdy neviete, čo bude budúci život zahŕňať.

Plánujte iba so správnym financovaním

Každý, kto neinvestuje dostatok času a nemá dostatok času na to, aby si mohol nastaviť solídne financovanie, riskuje veľmi vysoké riziko. Napokon, práve dobre naplánované financovanie je skutočným základom a piliermi, na ktorých je a vlastne je dom postavený. Môžete napríklad financovanie jeho domu s interhyp.de z tejto strany naplánujte a získajte kompetentné rady a férové ​​podmienky. Pretože nielen krytie v prípade choroby alebo práceneschopnosti hrá zásadnú úlohu pri financovaní vyššej sumy pre váš vlastný domov, ale určite treba vziať do úvahy a brať vážne aj ďalšie aspekty.

žiť modernou architektúrou a krásnou fasádou domu

Stavajte s plochou strechou a na jednej úrovni

Tieto domy, ktorých výstavba pred niekoľkými desaťročiami bola viac ako diskutabilná a odsuzovalo sa jej, v súčasnosti opäť zažívajú dobrý boom. Niet divu, pretože bungalov, ktorý v konečnom dôsledku ponúka celý obytný priestor na jednej úrovni a navyše má veľmi plochú strechu, je nielen mimoriadne praktický, ale môže prísť aj na tromfy s veľmi dôležitým aspektom neskoršieho odchodu do dôchodku: dostupnosť. Žiadne schody nevedú do vyšších poschodí a žiadne schody nevedú do spálne alebo suterénu. Pri takýchto stavebných metódach je všetko na jednej úrovni a nie je rozložené na niekoľkých poschodiach. Pretože najmä pre staršie generácie je len pár krokov často obrovskou prekážkou, ktorú už nedokážu prekonať kvôli chorobe alebo dokonca miernej nehybnosti kvôli veku. Samotná plochá strecha má tú výhodu, že honosne zariadené podkrovie so škridlami nie je potrebné.

aký typ domu preferujete?

Pretože špicaté podkrovie by malo tú výhodu, že za určitých okolností by sa dal rozšíriť ďalší byt alebo aspoň niektoré miestnosti v podkroví. Pokiaľ to ale neplánujete od začiatku, mali by ste sa už od začiatku vzdať drahého a časovo náročného variantu rozšírenia. Plochá strecha má výhodu v tom, že napríklad opravy je možné vykonať rýchlo a príslušnú strešnú krytinu je možné opraviť a na druhej strane každý prenajímateľ môže určiť, v akom časovom rámci môže a musí byť strecha obnovená. V závislosti od vlhkosti a stavu strechy to môže byť potrebné po niekoľkých rokoch, ak vôbec. V porovnaní so šikmou strechou však ploché strechy skrývajú malú nevýhodu, na ktorú by sa nemalo zabúdať ani ju ignorovať. Zamokrenie nie je dobré na takýchto strechách a môže viesť k tvorbe vlhkosti a plesní v oblasti strechy a stropu. Odvod vody napríklad počas silných lejakov musí byť vždy voľný a kontrolovaný.

bývajúci v bugalow majú postavený dom

Čistá príroda na streche

Už nejaký čas stále viac staviteľov domov sleduje cieľ, ktorým je schopnosť stavať v súlade s prírodou a tiež využívať výhody prírodného charakteru. V trende nie sú iba solárne články na výrobu energie. Odôvodnenie môže tiež pôsobiť a zabezpečiť dobrú a úplne prirodzenú izoláciu v zime a vynikajúce chladenie v lete, najmä pri plochých strechách. Okrem toho sú rôzne bylinky a kvety na streche sú ideálnymi zdrojmi potravy pre hmyz a vtáky. A ak chcete, môžete si dokonca vytvoriť vlastnú bylinkovú záhradu alebo záhradu s ovocím a zeleninou a v prípade potreby ju zberať podľa vlastného želania..

obytný moderný bungalov so záhradou na streche