Užsikrėtęs ausų auskarų vėrimas: priežastys ir gydymas

Tikriausiai ankstyvame amžiuje patyrėte tradicinį skilčių pradūrimą ir net neprisimenate, koks tai buvo jausmas. Ar jūsų ausis buvo užkrėsta, ar ne? Ir kiek laiko prireikė visiškai pasveikti? Kas pirmiausia sukėlė infekciją?

Kadangi tai įvyko seniai, jums nereikia gilintis į detales. Bet jei dabar planuojate pradurti ausis ir ieškote informacijos apie auskarų tipus ir jų išdėstymo vietas, taip pat įsitikinkite, kad žinote, kokią riziką kelia auskarų vėrimas.

Kadangi jūs susiduriate su kūnu, krauju ir kremzlėmis, niekada negalite būti pernelyg atsargūs. Be to, jūs turite žinoti, kaip auskaras dedamas ant ausies, ir skausmo, kurį patirsite, kai padarysite auskarą.

Ne visi auskarų auskarai yra patogūs skilvelių auskarų vėrimas ir išgydyti prireiks skirtingo laiko. Tai taip pat priklauso nuo to, ar jūsų auskarų vėžys užsikrėtė, o tai labai sulėtins gijimo laiką.

Auskarų vėrimas per daugelį metų įgijo didelį populiarumą kaip mados pareiškimas, o pasitelkę technologijas galite išbandyti įvairius stilius. Papuošalai taip pat siūlo įvairius pasirinkimus ir priklauso nuo jūsų turimų auskarų.

Galite išbandyti nuostabius gabalus, skirtus auskarų vėrimui, ir eiti į lanko auskarus. Yra iš ko rinktis. Kaip žmogus, norintis puikuotis naujausiu auskaru, nėra smagu susidoroti su užkrėsta ausimi. Be to, infekcijos gali būti gana sunkios ir net visam laikui pažeisti ausies struktūrą.

Auskarų vėrimas laikomas gana saugiu, ir dauguma žmonių nesitiki, kad auskarų vėrimas suklysta, tačiau ausų auskarų uždegimas iš tikrųjų yra realybė. Jei esate gerai informuotas ir laikotės tinkamų auskarų auskarų patarimų, galite gauti visiškai išgydytą auskarą be iškilimų kelyje į gijimą.Auskarų auskarų infekcija

Pradurta ausų infekcija

Po auskarų vėrimo procedūros specialistas suteiks jums tam tikrą gijimo laikotarpį. Bet jei jaučiate švelnumą, patinimą, išskyras ar paraudimą, gali būti, kad ausies auskaras yra užkrėstas.

Yra keletas priežasčių, kodėl jūsų ausis gali užsikrėsti. Infekciją dažniausiai sukelia bakterijos, patekusios į pradurtą žaizdą ir plintančios. Kuo ilgiau užgyja jūsų žaizda, tuo didesnė tikimybė užsikrėsti. Nebūtina, kad lengvas patinimas būtų infekcijos požymis, tačiau niekada negalite būti tikri, kai tik pajusite bent menkiausius auskarų pakitimus, nedelsdami pradėkite gydymą.

Auskarų infekcijos simptomai yra gana panašūs į bet kurią kitą odos infekciją. Bakterijų, patekusių į atvirą žaizdą, poveikis gali būti reikšmingas ir pakenkti visai ausies struktūrai. Ypač jei pasirinkote vieną iš probleminių vietų, susidoroti su infekcija gali būti nelengva.

Auskarų infekcijos priežastys

Geriausias būdas pradurti ausis yra tuščiavidurė adata. Įsitikinkite, kad auskarų vėrimo vieta yra adata, o ne ginklas. Nepaisant to, kad ginklai yra kruopščiai išvalyti, jie linkę nešti bakterijas ir odos likučius. Tai gali labai padidinti infekcijos tikimybę. Be to, ginklai taip pat labai kenkia audiniams ir sukels daug skausmo.

Adatos yra higieniškiausias auskarų vėrimo būdas. Dauguma auskarų užtruks keletą minučių, ir jūs pajusite tik aštrų skausmą, o tada – pulsavimą. Tačiau skausmas priklauso nuo auskarų vietos. Infekcijos gali labai sumažinti skausmą ir padaryti didelę žalą auskarui.

Adata įkišama tiesiai per odą, o papuošalas pritvirtinamas prie ausies tuščiavidurės adatos dalies pagalba. Tačiau mikrobai ir bakterijos gali patekti į auskarą, jei papuošalas ar adata nėra sterilizuojami iš anksto.

Net po sterilizavimo nėra jokios garantijos, kad bakterijos nepateks į žaizdą. Tačiau valymas žymiai sumažina infekcijos tikimybę.

Infekciją gali sukelti ir padarytas auskarų vėrimo ID. Tai gali atsitikti, jei nesilaikysite auskarų darytojo nurodymų ir laikysitės auskarų valymo režimo. Tinkamo ausų auskarų valymo ir priežiūros nepaisymas gali būti viena iš pagrindinių infekcijos priežasčių.

Nesvarbu, kur atliksite auskarų vėrimą, jūsų auskarų vėrėjas pateiks instrukcijų ir produktų sąrašą, kad auskaras būtų švarus ir skatintų gijimą. Jei neatsargiai pasirūpinsite vėlesne priežiūra, yra labai maža tikimybė, kad neužsikrėsite.

Infekcijos taip pat gali būti reakcijos rezultatas. Tai gali būti sunki reakcija į papuošaluose naudojamą medžiagą. Dauguma papuošalų pirmą kartą gaminami naudojant metalus. Tačiau prieš pradurdami ausis įsivaizduokite, kokios metalo rūšys jums netinka ir ar esate alergiškas kokiai nors konkrečiai metalo rūšiai. Taip pat galite nunešti papuošalus į saloną ir įdėti juos, kad išvengtumėte reakcijos.

Jei ausų auskarų uždegimas nebus nedelsiant gydomas, yra didelė tikimybė, kad taip bus bakterijos dauginsis ir pablogins situaciją. Štai kodėl, kai tik pamatysite net menkiausius infekcijos simptomus, pradėkite rūpintis juo atsikratyti. Jei ausų auskarų infekcijos nebus nedelsiant gydomos, jos gali virsti sunkiomis problemomis, kai jums reikės gydyti naudojant galingą antibiotiką.ausų auskarų vėrimas

Prevencija:

Sergant bet kokia infekcija, svarbiausia yra prevencija. Kai žinote apie atvirą žaizdą, būtina tinkamai pasirūpinti, kad bakterijos nepatektų į ją. Turite būti labai atsargūs, nes bakterijos gali užsikrėsti bet kur ir netgi yra ore aplink žaizdą.

Keletas patarimų, padėsiančių išvengti šios infekcijos

  1. Atlikite auskarų vėrimą gerai žinomoje ir higieniškoje salone
  2. Įsitikinkite, kad auskarų gamybai naudojamos adatos ir visi jų įrankiai yra sterilizuoti, patikrinkite, ar nėra vienkartinių adatų ir sterilizavimo mašinų.
  3. Atkreipkite dėmesį į auskarų priežiūros patarimus, prireikus užsirašykite
  4. Auskarą valykite bent du kartus per dieną rekomenduojamu produktu.
  5. Nelieskite ir nežaiskite su papuošalu šviežia auskaru.
  6. Įsitikinkite, kad galite atsiremti į plotą neišimdami pradinio papuošalo
  7. Jei auskarų skausmas išlieka stiprus ir atsiranda kraujavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, nes tai nėra normalu.

Infekcijos gydymas

1. Nelieskite užkrėstos vietos

Jei matote bet kokius infekcijos požymius, nelieskite tos vietos rankomis, kad ją apžiūrėtumėte, nes tai gali išplisti bakterijas ir ilgainiui žaizdą erzinti.

2. Išvalykite vietą

Naudokite medvilninius tamponus ir nuvalykite sritį viskuo, ką patarė valyti auskarų vėrėjas. Jei nesate tikri, galite valyti karšto vandens ir druskos santykiu 1: 3. Atlikite tai bent du kartus per dieną.

3. Eteriniai aliejai

Žaizdą galite išvalyti į druskos ir karšto vandens mišinį įlašinę kelis lašus levandų ar eukalipto aliejaus. Eteriniai aliejai pasižymi puikiomis antibakterinėmis savybėmis, kurios padeda išlaikyti žaizdą švarią ir neleidžia plisti bakterijoms.

4. Suspaudimas

Kruopščiai nuvalydami žaizdą, turite uždėti šiltą kompresą. Laikykite jį bent 20 minučių, tai padės kraujotakai aplink auskarą ir pastebėsite, kad gijimas pagreitėja.

5. Sprendimai

Benzalkonio chlorido tirpalas yra puikus antiseptikas, kuriuo galima fiziškai gydyti infekciją. Kruopščiai nuvalydami ir išdžiovinę vietą, užpilkite tirpalą ant medvilnės tampono ir bent du kartus per dieną patrinkite ausį, kad pagreitintumėte gijimo procesą. Venkite jo naudoti, jei jūsų oda yra pūslelinė ar yra bėrimų. Šį sprendimą galite lengvai rasti „Amazon“.

6. Antibiotinis kremas

Antibiotikai yra puikus būdas gydyti infekciją, kai iš žaizdos atsiranda geltonos išskyros. Neosporinas yra kremas su antibiotikais, kuris gali būti naudojamas infekcijai gydyti ir išdžiovinti. Tai taip pat turėtų būti taikoma medvilniniu tamponu po to, kai žaizda yra kruopščiai išvalyta ir išdžiovinta. Rekomenduojama naudoti du kartus per dieną. Naudokite šį kremą mažiausiai savaitę.

7. Gydytojas

Jei skausmas ir infekcija išlieka, turite nedelsdami kreiptis į gydytoją. Kai kuriais infekcijos atvejais reikia išgerti antibiotiko. Geriausia kreiptis į gydytoją, nes auskarų sukelta infekcija gali išeiti iš rankų.