Balkónové rastliny – ľahko udržiavateľné balkónové rastliny

rastliny balkón terasa farebné kvetináče pop

Výsadba balkóna so semenami

Hlavná zimná sezóna je už tu. Všetko je biele a v chlade to vyzerá trochu zničene. Teraz je teda presne ten správny čas na zváženie, akú výsadbu balkónov chcete na budúcu sezónu.

Teraz, keď si to všetko premyslíte, budete mať nádherné balkónové rastliny na všetky tri sezóny.

V skutočnosti je na niektoré odrody najvyšší čas. Pretože musia byť vysadené v januári. Takže poďme do práce.

Potrebujete to na výsadbu balkónov

balkónové kvetinové boxy rastlinné farby

Najprv musíte triediť semená, ktoré potrebujete. Najlepšie je vybrať odrody, ktoré sú miestneho pôvodu alebo u ktorých bolo dokázané, že neničia váš ekosystém. Najlepšie sú tie, ktoré predstavujú konkrétnu miestnu odrodu.

Potom by ste museli nájsť také nádoby na rastliny, ktoré na výsadbu dobre využijete. Odporúčame vám, aby ste použili aj zaváracie poháre. Týmto spôsobom by ste znova použili užitočné objekty.

Bude to skutočne udržateľná výsadba

modul balkónových kvetináčov biely

Po tretie, získajte pôdnu pôdu. Ak je dobrej kvality, potom z dlhodobého hľadiska ušetríte všetky alebo väčšinu odstraňovania buriny. Takže po počiatočnom úsilí s balkónovou výsadbou sa budete môcť tešiť iba zo skvelých výsledkov. Stojí to za to, nie??

Fungicíd nie je v žiadnom prípade povinný pre kvalitatívnu výsadbu, ale môže byť celkom užitočný. Ak ho použijete, ochránite svoje rastliny pred nepríjemnými útokmi plesní.

Rozprašovače vody sú tiež úplne nevyhnutné pre balkónové rastliny

ľahko udržiavateľné balkónové rastliny sukulenty

 To vám uľahčí zalievanie kvetov a ošetrovanie rôznych chorôb. Ďalej by mohla byť malá hliníková fólia veľmi užitočná pri výsadbe balkónov. Zakryjete semená v zemi a ochránite ich pred rôznymi vonkajšími vplyvmi.

Semená

kvetinový box výsadba rebrík kvetináč izbové rastliny

Teraz pristúpime k uloženiu semien do zeme. Pozorne si prečítajte pokyny na obale. Predtým než to urobíte, musíte starostlivo skontrolovať, či vami vybrané semená potrebujú na rast slnko, alebo nie. Po zasiatí by ste mali pôdu a semená opäť zalievať.

Nápadné fialové kvety

ľahko udržiavateľné balkónové rastliny fialové kvety

Nádoby prikryte priehľadnou fóliou. Takýmto spôsobom dosiahnete určitý skleníkový efekt. Práve v tomto štádiu sú fungicídy veľmi dôležité. Rozvinutím ich účinku v tejto fáze výsadby balkónov sú rastliny chránené pred akýmkoľvek škodlivým vývojom a zničením. V tomto mieste by ste mohli fóliu zlomiť klincom. Ak to neurobíte, najlepšie urobíte, ak fóliu otvoríte každých pár dní, aby semená a pôda mohli nasávať vzduch. Semená mohli byť vystavené priamemu slnku, kým nevyklíčia. Potom sa to už neodporúča, pretože môže dôjsť k popáleniu.

Kedy semená klíčia

balkónové kvetinové boxy rustikálna vonkajšia podlaha drevo

Klíčenie semien je veľmi netrpezlivo očakávanou fázou výsadby balkónov. Je tam skutočne nejaký druh mágie. Na obale si už môžete prečítať, koľko času to bude trvať. Obdobie sa však môže líšiť v závislosti od teploty, vlhkosti a ďalších faktorov.

Štádium balkónovej výsadby po vyklíčení

balkónové kvetinové boxy okolo skladacieho konferenčného stolíka

V tomto mieste je možné film odstrániť. Postupujte však opatrne, najmä ak sú semená dlho prikryté. Musí sa to robiť veľmi jemne a pomaly. Malo by sa to robiť na svetle, ale stále na lúčoch priameho slnečného svetla.

Polievanie musí byť tiež veľmi opatrné. Buď to musí urobiť atomizér, alebo iba na okraji nádoby s kvetmi. V tejto fáze buďte veľmi opatrní, aby ste nezničili všetko, čo ste doteraz robili s výsadbou balkónov.

Distribúcia semien

kvetinový box kvet rastliny

V tejto fáze výsadby balkóna potrebujete veľkú trpezlivosť. Nádobu jemne stlačte a oddeľte substrát. Pomôcť si môžete aj príborom. Ak chcete semená rozložiť na väčšiu plochu, postupujte takto:

Zalejte zeminu na papier alebo iný povrch, nakrájajte a mierne zalejte.

O semená sa starajte veľmi dobre

ľahko udržiavateľná dekorácia steny zábradlia na balkónové rastliny

Teraz sme sa už dostali do poslednej fázy výsadby balkónov. Zalievať musíte pravidelne, ale nie príliš výdatne. Postrek fungicídom každých niekoľko dní.

Vychutnajte si výsledky vo všetkých ročných obdobiach!

    kvetinová truhlíková rastlina balkón talianska

Pestovanie exotického ovocia v kvetináči   kvetinový box rastlina oranžový lesk

  Útulné posedenie pred balkónom

rastliny balkón terasa okrúhle konferenčné stolíky

  Veselé, pletené obaly na kvetináčeĽahko udržiavateľné balkónové rastliny pletené poťahy, farebné

Ozdobte kvetinové boxy riečnymi kamienkami

ľahko udržiavateľné balkónové rastliny zelená tráva

Domáce závesné drevené panely ako police

balkónové rastliny ľahko udržiavateľné visiace z drevených panelov

Rustikálne kvetináče a boxy na balkóne

balkónové rastliny ľahko udržiavateľné rustikálne drevo