Dajte kvetináče na výslnie

Ak vám ide o návrh vlastného balkóna alebo záhrady, myslíte v prvom rade na samotné kvety. Hodiny listujete v časopisoch, hľadáte obrázky a vhodné súhvezdia na internete alebo sa prechádzate po záhradnom centre. Dávate pozor na tvary, veľkosti a harmonické farebné prechody a dávate dohromady malé umelecké diela posteľ za posteľou a hrniec za hrncom. A až na úplnom konci sa pozriete na to posledné: kvetináč. Často sa volí buď najjednoduchší, alebo najlacnejší, pretože na kvety sa už vynaložilo dosť. Je to škoda, pretože pekný hrniec nemusí byť drahý. A aj keď to nie je prvá vec, ktorá vás napadne, keď sa pozriete do svojej vlastnej zelenej idyly, hrnce a ich pripevnenie výrazne prispievajú k celkovému pocitu krásy.

Dekorácia hrnca

V prvom rade by ste sa mali zamyslieť nad tým, ako by mal samotný kvetináč vyzerať. Okrúhle alebo hranaté, stojace alebo zavesené, môžete vyrobiť čokoľvek akéhokoľvek druhu. Farba by samozrejme nemala narážať na kvety, ale podčiarknuť ich a zdôrazniť. Môžete sa spoľahnúť na klasiku a zvoliť jednoduchý, ale ušľachtilý neutrálny tón, ako je sivá, tmavozelená alebo terakotová, a radšej sa spoľahnúť na kvalitné materiály alebo experimentovať a podať si vlastnú ruku. Najmä terakotové hrnce môžu byť potiahnuté akrylovou farbou alebo ozdobené papierom a tkaninou. Každý, kto je oboznámený s technikou decoupage, tu bude mať ľahkú prácu, ale trúfať by si mali aj neskúsení ľudia. Nie je to nič ťažké, takže už na prvý pokus môžete dosiahnuť skvelé výsledky. Papier sa nastrihá na požadovanú veľkosť, prilepí sa k hrncu a potom sa namaľuje. úplné!

Kvetináč_deko

Tu môžete popustiť uzdu svojej fantázii. Je možné použiť baliaci papier s divokým vzorom, obrúsky v pokojných pastelových tónoch alebo noviny. Ak nie ste až takí drotári, môžete sa samozrejme vrhnúť aj na hotové hrnce, ktoré vyzerajú skvele. Predovšetkým treba myslieť napríklad na ratanové kvetináče. Sotva existuje iný materiál, ktorý by sme spájali s teplom, čerstvým vzduchom a relaxáciou, rovnako ako ratan. Už len ten pohľad vás núti po namáhavom dni dýchať hlbšie a myslieť na zvuk mora na juhu Francúzska.

Ak už máte záhradný nábytok z tohto materiálu, vhodným doplnkom sú vhodné hrnce. A ak nie, tieto vytvárajú stredomorský prízvuk, ako je ten Ratanové kvetináče od TecTake. Pri kúpe by ste mali dbať na kvalitu. Predovšetkým je dôležité mať na pamäti, že prírodný ratan nie je určený na vonkajšie použitie, pretože v počasí, vetre a slnku rýchlo ustupuje a už sa nedá zachrániť. Riešením je umelý polyratan. Ale aj pri tomto by ste mali v obchode skontrolovať pevnosť opletenia a absenciu klincov, ktoré môžu hrdzavieť a hádzať nevzhľadné škvrny.

TecTake_Pot

 Zasaďte schody a ružový oblúk

Ak ste skrášlili samotný hrniec, musíte premýšľať o tom, ako ho pripevniť. Ak ide o veľký kvetináč, odpoveď je jasná, ale pre všetky ostatné existujú zaujímavé alternatívy. Rozhodujúcim faktorom je priestor, ktorý máte k dispozícii. Na malom balkóne je vždy dobré ísť radšej hore, ako do šírky.

Kvetináče_kov

Okrem zábradlia by ste nemali zabudnúť ani na steny, na ktoré je možné pripevniť závesné zariadenia, a predovšetkým na pekné rastlinné schody. Sú vyrobené z dreva, z ktorého okamžite srší teplo a útulnosť, alebo z ocele, ktorá má spravidla elegantné, romanticky pôsobiace detaily. Môžete tak šikovne riadiť náladu, ktorú chcete vytvoriť. Ak máte, naopak, veľkú záhradu a tým aj veľký priestor na voľno, niekedy sa môžete od hrncov úplne vzdialiť a vrátiť sa k extravagantným variantom, ako je ružový oblúk. Aj keď nejaký čas trvá, kým je celý pokrytý kvetmi, je ťažké ho z hľadiska účinku poraziť.

Vstup do záhrady

Kvetináče na stenu

Kvetináče_lilac