Jednoduché navrhovanie balkóna: informácie a praktické tipy

Ako by ste chceli tento rok navrhnúť svoj balkón?

Včera sme mnohí pocítili prvé známky jari. Konečne nejaké úsmevné slniečko! Príroda sa pomaly začína prebúdzať k novému životu a s tým máte väčšiu chuť ísť von a užívať si čerstvý vzduch. Samozrejme, dlhá prechádzka v lese alebo aspoň v parku je pre našu pohodu optimálna, ale v stresujúcom každodennom živote nie je vždy dostatok času alebo je človek niekedy viac pripravený chcieť nájsť doma viac pokoja. Strešná terasa alebo balkón ponúka nepostrádateľnú pomoc. Aj ten najmenší balkón vám umožní nabrať potrebnú porciu kyslíka a osviežiť sa. A potom sa pýtate: Ako by som chcel tento rok navrhnúť svoj balkón?

Pri navrhovaní balkóna, rovnako ako pri každom návrhu miestnosti, máte veľa variantov, nielen čo sa týka farieb a nábytku, ale aj štýlu zariaďovania. Podľa toho, ako sa vám to páči, môžete balkón navrhnúť vo veľmi modernom industriálnom štýle alebo minimalistickom, alebo skôr romantickom v ošarpanom šiku s jemnou vintage poznámkou. Môžete sa skutočne spoľahnúť na svoj vlastný pocit v črevách. Pri navrhovaní balkóna je potrebné zvážiť niekoľko dôležitých aspektov, najmä ak máte menší balkón. Začnime zdola nahor!

Navrhnite malý balkón s láskou

navrhnúť tipy na balkón skladací balkónový nábytok stolička stôl citrónovník bylinky

Nájdite správnu podlahu

Od úsvitu ľudstva sme mali vždy silné spojenie so Zemou. Stáť pevne na zemi alebo ležať uvoľnene na lúke je preto jednou z najprirodzenejších vecí v našom živote bez ohľadu na to, či si to vedome uvedomujeme alebo nie. Takmer každý z nás viackrát pocítil blahodarné účinky chôdze naboso, najmä keď sú nohy unavené.

Znamená to teda, že podlaha by mala byť správna, najmä vo vašich vlastných štyroch stenách. Pretože to hrá dôležitú úlohu pri vytváraní útulného prostredia. Balkón nie je výnimkou. So správnou podlahovou krytinou môžete svoj balkón aj veľmi zútulniť. Nemusí to byť nutne žulové dlaždice alebo kamenné dosky. Napriek tomu, že tieto materiály sú odolné, pôsobia dosť striktne a buď sú ráno chladné, alebo v lete príliš teplé. Na druhej strane odporúčame použiť drevenú palubu alebo klikateľné drevené dlaždice, ktoré sú k dispozícii v špecializovaných predajniach a dajú sa položiť veľmi rýchlo a jednoducho. Klasikou je tu teakové drevo, akáciové drevo a bambus, ale aj vysoko kvalitné inovatívne materiály, akými sú Resysta® a Duro od iDecking Revolution, vám ponúkajú perfektný vzhľad podobný drevu a príjemný pocit. Navyše sú tieto stavebné materiály nielen optimálne odolné voči poveternostným vplyvom a trvanlivé, ale sú aj 100% ekologické. Takzvané vonkajšie koberce, ktoré nájdete v rôznych farbách a vzoroch, sú vítanou alternatívou. Sú vyrobené z vhodných materiálov odolných voči poveternostným vplyvom a môžu zostať vonku aj v daždi a snehu.

Navrhovanie balkóna je jednoduché

tipy na dizajn balkóna skladací balkónový nábytok kovový stôl bylinky balkónové rastliny vida lusida

Priestorovo úsporný a funkčný balkónový nábytok

Na menších plochách musíte myslieť racionálne a prakticky. Ak teda chcete navrhnúť malý balkón, mali by ste sa radšej zamerať na skladací balkónový nábytok. Sú k dispozícii u mnohých špecializovaných predajcov, ako je napríklad Kettler. Najnovšia kolekcia PS 2017 od Ikea vám ponúka aj dostatok kusov nábytku, ktoré sú perfektné na balkón a do záhrady, ako aj do interiéru. Závesné stolíky, pripevnené priamo na balkónové zábradlie, sú tiež sofistikovaným riešením pre malý balkón, rovnako ako polkruhové stoly, taburetky alebo pufy. Kľúčovým slovom v dizajne balkóna je v tomto prípade: úložný priestor. Ten by mal byť dostatočne prítomný, aby váš balkón nemal kúzlo skladovacej miestnosti. Úzke lavice so zásuvkami alebo staré drevené truhly sú ideálne ako plochy na sedenie a odkladanie. Rovnako je možné využiť každý roh balkóna, napríklad s rohovými policami. Tieto slúžia nielen ako úložný priestor pre drobnosti, ale aj pre menšie balkónové rastliny. Na to, aby ste vyzerali ako doma, môžete použiť staré dobré europalety. Dá sa z toho vyrobiť originálny a odolný balkónový nábytok, ktorý sa stane okamžite pútačom pozornosti. Bez ohľadu na to, ktorý variant si vyberiete, jednu vec by ste určite mali dodržať: Vonkajší nábytok by mal byť optimálne odolný voči UV žiareniu a odolný voči plesniam a počasiu.

Ľahký, skladací nábytok na malý balkón

dizajnový balkónový balkónový nábytok skladací nábytok vonkajšie koberce drevené boxy skladacie podsedáky

Vyberte ochranu súkromia pred slnkom a balkónom

V závislosti od orientácie má každý balkón počas dňa inú intenzitu slnečného svetla. Zvlášť ak máte južný a západný balkón, určite potrebujete správnu ochranu pred slnkom. Na menšie balkóny sú ideálne slnečníky, ktoré sú pripevnené k parapetu. Obvykle sú vybavené držiakom slnečníka a ich montáž je veľmi jednoduchá. Ďalšími šikovnými riešeniami by boli polkruhové dáždniky s polkruhovými stojanmi na slnečníky, slnečné plachty alebo markízy, ktoré sú pripevnené k stene.

Na druhej strane, ochrana súkromia balkóna zaisťuje viac súkromia vo vašej oáze balkónov. Platí samozrejme aj pravidlo odolnosti voči poveternostným vplyvom. Tip od nás: Nechráňte balkón úplne. Je lepšie nechať malé voľné miesta, aby mali väčšiu vzdušnosť a slobodu.

Ochranné obrazovky zo slamy alebo bambusu pôsobia obzvlášť domácky a rustikálne

tipy na dizajn balkóna balkónový dizajn balkónová podlaha drevená paluba drevená dlažba

Nádherný svet balkónových rastlín

Orientácia balkóna tiež zohráva rozhodujúcu úlohu pri rastlinách, pretože to je samozrejme pre živé bytosti. S balkónom otočeným na juh sú vhodné všetky kvety a rastliny smädné po slnku, ako sú levanduľa, olivovníky, rozmarín alebo ibištek, ale aj sedmokrásky a modré sedmokrásky. Náš obľúbený – nádherný oleander – prináša relaxačný, stredomorský nádych s bohatými kvetmi ružovej, bielej a žltej farby a jemnou, južnou vôňou. A samozrejme, klasiky ako petúnie a muškáty sú na vašom balkóne veľmi vítané, a to nielen preto, že vyzerajú krásne, ale aj preto, že je mimoriadne ľahké sa o ne starať a sú robustné..

Drevo a keramika vytvárajú na balkóne väčšiu útulnosť

dizajn balkón balkónový nábytok skladacia stolička skladací stôl balkón rastliny bylinky

Ak ste mimo domu dlhšie ako jeden alebo dva dni, nezabudnite na boxy na skladovanie vody, najmä v teplých dňoch! Môžete dokonca zvážiť automatické zavlažovanie.

Na balkón východ-západ odporúčame: sedmokrásky, zimostráz, okrasný javor alebo žeriav. Samozrejme môžete zasadiť aj kvety snehových vločiek alebo hľuznaté begónie. Na balkóne s takouto orientáciou sa darí rastlinám rovnako dobre ako Männertreu, Laurentie alebo pečeňový balzam. Všetky tieto a niekoľko ďalších vhodných balkónových rastlín môžete ľubovoľne kombinovať a usporiadať ich na balkóne.

Máte iba jeden balkón orientovaný na sever? Neboj sa! Aj tu môže vzniknúť útulný raj rastlín. Čo hovoríte napríklad na trávu a papradie? Alebo máte radšej kvety? Potom sú nádherné hortenzie, lobelie a fuksie ideálne. Môžete tiež pozvať krvácajúce srdcia a zvončeky, aby prišli k sebe na balkón. Na balkóne orientovanom na sever sa budú cítiť perfektne.

Vymaľujte si balkónový nábytok sviežimi, sýtymi farbami

balkónová skladacia stolička skladací stôl skladací stojan na kvety balkónové rastliny

Ak máte trochu viac priestoru alebo sa jednoducho postavíte na vyššie rastliny, môžete do väčších kvetináčov zasadiť olivovníky, citrónovníky alebo anjelské trúbky..

Mnoho bylín, ako aj ovocia a zeleniny, ako sú paradajky a jahody, sa pestuje a dokonca zbiera na balkóne. Radosť z návrhu balkóna je teda ešte väčšia a vy si môžete svoju prácu doslova užívať.

Extra rady:

  • Pri aranžovaní balkónových rastlín nepoužívajte iba klasické kvetináče, ale aj osvedčené rohové police, odrezky, zvislé záhony alebo veľké nástenné žľaby.
  • Skombinujte zelené rastliny ako papraď, bambus alebo zimostráz s kvitnúcimi balkónovými rastlinami.
  • Keď sa noci ochladia, zabaľte rastliny do novín.
  • Ak je to možné, namaľujte vonkajšie steny na balkóne svetlými farbami odrážajúcimi svetlo.

Minimalistický môže znamenať aj domácky

Vytvorte balkónový balkónový nábytok ratanový nábytok pohovka lavica stolička bočný stôl víla svetlá boxwood podlahové dosky

S balkónovým osvetlením dodať konečný, romantický nádych

A samozrejme, v neposlednom rade prichádza aj poleva na balkóne: správne osvetlenie balkóna! Čo by to bolo za zariadenie bez svetla? Aj keď je to len otázka veľmi malých svetelných zdrojov, tieto transformujú naše okolie na o niečo bezpečnejšie miesto, ktoré nám dáva pocit rustikálneho bezpečia. A vďaka bohu existuje množstvo variantov svetelných zdrojov na osvetlenie balkónov – lampáše, olejové žiarovky, LED svetlá, solárne žiarovky, rozprávkové svetlá, kovové lampáše, požiarne misy, požiarne koše alebo záhradné fakle. Podľa vlastného vkusu a preferencií si môžete vybrať ten správny zdroj svetla alebo ich skombinovať niekoľko. Veľmi romantické – rozprávkové svetlá! Tieto musia byť samozrejme odolné voči poveternostným vplyvom a zaistené.

Záver:

Predovšetkým, ak chcete navrhnúť svoj balkón, potrebujete veľa taktu a pozornosti k detailu. K tomu patrí aj trocha trpezlivosti a štipka predbežného plánovania. Naše aktuálne tipy na dizajn sú vhodné ako doplnok. Dúfame, že vám budú veľkou pomocou.

Redakčný tím vám želá veľa zábavy pri premýšľaní, plánovaní a nastavovaní!

Zdroje obrázkov:

www.lavidalucida.com

www.dicoro.com

www.laescueladedecoracion.es

www.blogmujer.org

Myslite vertikálne!

Vytvorte tipy na balkón balkónové rastliny balkónový nábytok poličky na kvetinové stojany

tipy na dizajn balkóna balkónové rastliny vertikálne záhradné europalety

Staré drevené schodisko dokáže pri aranžovaní balkónových rastlín zázraky

Vytvorte tipy na balkón balkónové rastliny drevené schody kutilstvo sukulenty kaktusy

Upcyklácia je nielen populárna, ale aj udržateľná

tipy na dizajn balkóna nápady na recykláciu rastlín na balkóne

Na to sú ideálne aj europalety a drevené boxy

balkónový dizajn-balkónový nábytok-nápady na kutilstvo-europalety-lavice-stolík-balkónové rastliny

Chytré riešenie pre skutočných fanúšikov grilovania

Vytvorte tipy na dizajn balkóna na grilovanie a grilovanie

Niečo o tom dodáva niekoľko orientálnych lampášov a mäkkých vankúšov

Vytvorte balkónový balkónový nábytok vankúše na sedenie lavice veterné svetlá balkónové rastliny

Letná bezstarostnosť s lahodnou šálkou kávy

dizajnový balkónový balkónový nábytok prútené kreslo skladací stôl balkónové rastliny

S moderným závesným stolíkom sa dá samozrejme tiež urobiť jednoduchším a praktickejším

dizajnový balkónový balkónový nábytok skladacia stolička závesný stôl parapetný balkón tipy na dizajn

Drevené podlahové dosky a ratanový nábytok poskytujú dodatočnú dávku útulnosti na balkóne

tipy na dizajn balkóna drevené podlahové dosky ratanové sedacie lampy balkónové rastliny

dizajn balkóna balkónový nábytok stoličky teakový hliníkový ratanový nábytok

Vytvorte balkón balkónový nábytok ratanové stoličky ležadlo tlmí drevené podlahové dosky

Vytvorte si vlastnú balkónovú oázu s trpezlivosťou a láskou!

Vytvorte balkónový balkónový nábytok skladací nábytok balkónové rastliny hortenzie