Malé nápady na dekoráciu balkóna pre skvelú vonkajšiu oázu

Každý, kto má záhradu, má určite šťastie! Zvlášť v lete, keď túžite po dlhšom pobyte vonku. Ale aj majitelia balkóna majú to šťastie, že majú vonkajší priestor! To sa dá premeniť na pôsobivý vonkajší priestor a leto tam bude skvelým zážitkom! Navrhnúť malý balkón môže byť niekedy skutočná výzva. O to nám dnes ide: malý balkón a možnosti jeho dizajnu. Dáme vám niekoľko malých nápadov na dekoráciu balkóna a ukážeme vám, ako môžete úspešnú dekoráciu použiť na vytvorenie vysnívaného miesta, kde sa budete cítiť dobre..

Malé nápady na dekoráciu balkóna – myslite na priestorovo úsporné varianty dekorácie balkóna

nápady na malú dekoráciu balkóna subtílne dekoračné rastliny štýlové

Navrhnite malý balkón ako miesto na oddych

Malé balkóny sa často používajú ako skladovacie priestory. Namiesto ukladania nepotrebných vecí na balkón by ste ho mohli prerobiť na pekné miesto, kde môžete zostať dlhšie. Skúste to vyčistiť a vniesť tam poriadok.

Zistíte, že to stojí za námahu! Upravte si balkón šikovne, ale nenechajte si ujsť ani jeho ozdobenie. Pretože najmä v lete je to skvelá príležitosť, ako si navrhnúť vlastné stredisko.

Tí, ktorí dávajú prednosť dlhému pobytu na čerstvom vzduchu, môžu svoj balkón urobiť farebným a útulným

nápady na výzdobu malých balkónov si vyberajú svieže farby

Malý alebo veľký, prítomnosť balkóna je vždy prospešná. Veľký balkón prirodzene dáva väčšiu voľnosť pri realizácii kreatívnych nápadov. Ale aj malý mestský balkón môže ponúknuť veľa. Iba ak to urobíte správne!

Najdôležitejšie je naplno využiť vonkajší priestor. Skladací nábytok, palety a drevené dlaždice nachádzajú na malom balkóne svoje správne miesto. Mali by ste tiež zvážiť prirodzené obrazovky ochrany osobných údajov. Ale tiež vhodná dekorácia by nemala chýbať! Dokonca aj malý mestský balkón môže byť ozdobený množstvom. Dávajte si však pozor na jednu vec: pri zdobení svojho mini balkóna by ste sa mali obmedziť na jeden štýl.

Nápady na dekoráciu malého balkóna – Majte jasný koncept dekorácie balkóna

nápady na dekoráciu malých balkónov bohaté na výsadbu čerstvých farieb

Nápady na dekoráciu malého balkóna

Aj keď ste balkón navrhli ako obytný priestor, v žiadnom prípade to nestačí na to, aby ste sa tam cítili príjemne. Pretože bez vhodnej dekorácie nie je žiadna izba útulná. Ponúkame vám niekoľko tipov a nápadov, ako urobiť malý balkón príjemnejším.

Spoľahnite sa na veľa rastlín!

Balkónové rastliny sú obvyklou ozdobou tohto obmedzeného vonkajšieho priestoru. A správne balkónové rastliny. Pretože tu musíte vziať do úvahy nároky jednotlivých rastlín na slnečné svetlo. A pretože na mini balkóne nie je nikdy dosť miesta, kvetináče môžete pripevniť na balkónové zábradlie. Závesné koše Macrame sú tiež príjemnou alternatívou k šetreniu miesta. Takýmto spôsobom ozdobíte aj balkónové steny, čo skutočne dodá atmosfére svieži nádych. Alebo dávate prednosť napríklad bylinkovým rastlinám? A ak si ceníte aj skvelú clonu súkromia, mohli by ste si ju dopriať vhodnými popínavými rastlinami.

Aj ten najmenší balkón ponúka dostatok priestoru pre kvetináče

malé nápady na dekoráciu balkóna hojdačky rastliny okrúhleho stolíka

Využite zvislý priestor!

Použitím stien ako dodatočného dekoratívneho povrchu na jednej strane ušetríte miesto a na strane druhej vytvoríte originálne dekorácie na balkón. Ak je balkón príliš úzky, je vhodné pouvažovať nad poličkou, na ktorej môžete vystaviť rôzne kvetináče a bylinky alebo ozdobné doplnky. A nástenná záhrada určite pritiahne veľkú pozornosť!

Na malom balkóne nesmú chýbať ani krásne dekorácie

nápady na dekoráciu malých balkónov, farebný nábytok so zelenými stenami

V lete je obľúbený vonkajší koberec!

Balkón bez rastlín je samozrejme nemysliteľný. Existujú však aj ďalšie prvky dizajnu, ktoré majú veľký vizuálny vplyv. Takto vytvoríte základ pre svoj balkónový dizajn s krásnou podlahou. Či už je to betónová podlaha alebo drevené podlahové dosky, balkónovú podlahu môžete tiež ozdobiť vonkajším kobercom a dodať tak celému balkónu väčší charakter. Bosé nohy sa v lete na koberci cítia dobre a svieže vzory kobercov lahodia oku. S farebným vzorom vnesiete do balkónového nábytku rovnakú farbu ako do nádherných balkónových rastlín. Ak k tomu pridáte aj podlahové vankúše so zodpovedajúcim vzorom, získate harmonický celok.

Správne svetlo na balkóne navodí náladu!

Svietidlá a svetlá môžu tiež robiť zázraky na balkóne, keď je požadovaná určitá nálada. Moderné balkónové svetlá sú navyše tak dekoratívne, že často vytvárajú nádherné optické efekty! Ak nemáte miesto na vonkajšie osvetlenie, spoľahnite sa len na rozprávkové svetlá, sviečky a lampáše. Vďaka peknému akcentovanému osvetleniu vyzerá balkón oveľa útulnejšie a romantickejšie. Hlavne v noci!

Balkónová sezóna sa už dávno otvorila! 

nápady na malú dekoráciu balkóna lustrové reťaze rastliny romanticky útulné

Záver: Práve teraz, keď je leto, sme radšej vonku. A dokonca aj najmenší balkón nám dáva túto skvelú príležitosť! Strávte popoludnie relaxáciou alebo si užijete nočný spánok, balkón sa rýchlo stane vašim obľúbeným miestom v lete … Pri navrhovaní mini balkóna sa nemusíte zaobísť bez ničoho. Aspoň pekná dekorácia! Malý balkón v skutočnosti ponúka malý manévrovací priestor, ale môžete tu byť obzvlášť kreatívni! Presvedčte sa sami v nasledujúcej vzrušujúcej galérii obrázkov!

Malý balkón je vašou obývacou izbou vonku

nápady na dekoráciu malého balkóna útulné miesto na odpočinok

Vdýchnite viac života mini balkónu s dostatkom rastlín

nápady na malú dekoráciu balkóna zelené rastliny zodpovedajúce balkónovým rastlinám

Rastliny v rovnakej farebnej palete vytvárajú harmonický celkový obraz

malé nápady na dekoráciu balkónov, kvetináče, veterné svetlá

Ukážte svoje obľúbené rastliny

nápady na výzdobu malých balkónov aranžujú kaktusy

Zorganizujte romantický večer na malom balkóne

nápady na malú dekoráciu balkóna sviečky romantická nálada

nápady na dekoráciu malých balkónov nápady na elegantné dekorácie krásne miesto na odpočinok

nápady na dekoráciu malého balkóna malá plocha veľa rastlín

nápady na dekoráciu malého balkóna krásny výhľad

nápady na dekoráciu malých balkónov Nápady na štýlové dekorácie sa cítia dobre

nápady na výzdobu malých balkónov pruhované vzory osviežujú malé balkóny

nápady na výzdobu malých balkónov rastliny tráva zelená oáza relaxácie

nápady na výzdobu malých balkónov si vyberte vhodné rastliny

nápady na dekoráciu malého balkóna vytvárajú zelenú oázu

nápady na dekoráciu malého balkóna, útulný jedálenský kút, ktorý ladí s nábytkom