40 obrázkov dizajnu terasy: Obnovte svoju terasu alebo balkón

Obnovte svoj dizajn terasy včas pred novou sezónou

Zdá sa, že mnoho ľudí si nie je celkom istých, aký veľký potenciál je aj na tej najmenšej terase. Môže sa stať obľúbeným v rodine. Každý sa tam teda môže cítiť dobre napriek rôznym záujmom a formám relaxu. Aby terasa vyzerala takto, musíte dodržiavať určité pravidlá a neustále aktualizovať jej dizajn. Plánovali ste už v tejto súvislosti niečo na nadchádzajúcu letnú sezónu? Alebo už podniknuté?

Ak nie, porozprávajme sa o tom …

Dobre sa pozrite na rôzne varianty dizajnu terasy!

Návrh terasy musí byť zariadený ako každá moderná izba. To znamená, že by ste mali začať rozdelením rôznych oblastí. Tie musia byť podriadené funkciám, ktoré musí terasa plniť.

40 dizajn terasy Obrázky ako inšpirácia

moderný dizajn terasy obrázky balkónový nábytok ratan ochrana proti slnku

Inými slovami, platia tu rovnaké pravidlá, ktoré by ste dodržiavali v malej miestnosti alebo jednoizbovom byte. Na malom mieste môžete zariadiť priestor na posedenie, jedálenský a pracovný priestor. Okrem iného. Tieto sú od seba oddelené buď nábytkom, alebo rôznym dizajnom podlahy alebo steny.

A medzi tým musí byť dostatok bežeckej plochy, aby ste sa necítili stiesnene alebo nepríjemne. Ale skôr, ako to všetko zhromaždíte na malej terase, položte si otázku, či všetky tieto funkcie skutočne potrebujete. Možno vo vašom prípade stačí, že na kávu alebo do práce použijete jeden a ten istý stôl medzi nimi.

Bez ohľadu na to, čo si vyberiete, je plánovanie tejto distribúcie míľnikom pre úspešný dizajn terasy.

Vytvorte si na terase malú oázu pohody

moderný dizajn terasy obrázky balkónový nábytok balkónové rastliny paletový nábytok

Steny a podlaha

Steny a podlaha tvoria základ dizajnu terasy. Musíte mať v sebe niečo jednotné. Buď zvoľte rovnaký materiál alebo podobný odtieň. Na tomto základe potom môžete použiť dekoráciu alebo vysoko kontrastné prevedenie niektorých oblastí, aby ste zaistili rozdelenie na zóny.

Útulnosť je potrebná aj vo vonkajšom priestore

moderný dizajn terasy obrázky balkónový nábytok pokládka drevených obkladov

Pre elegantný vzhľad odporúčame položiť tam keramickú dlažbu. Sú veľmi moderné a prichádzajú v rôznych variáciách. Prírodný kameň a tehla sú ďalším skvelo vyzerajúcim a prirodzene vyzerajúcim riešením. Všetky tieto varianty sa používajú aj v záhrade, pretože sú veľmi udržateľné a odolné voči poveternostným vplyvom. Môžete ich teda používať, aj keď je terasa otvorená. Veľmi trendy je aj používanie organických materiálov, ako je bambus.

Všetky materiály uvedené v návrhu je možné použiť na podlahu aj na steny. Až na pár výnimiek sa dajú celkom jednoducho upraviť aj farebne.

Drevo vyzerá príjemne a útulne

moderný dizajn terasy obrázky balkónový nábytok drevený obklad steny

Vytvorte špeciálny stredomorský pocit s dizajnom pozadia

Kým sme pri dizajne podláh a stien, chceme poukázať na to, že prostredníctvom tejto atmosféry môžete šíriť krásnu stredomorskú atmosféru v atmosfére vašej terasy..

Za týmto účelom spustite steny v pastelových nuansách a zvýraznite vnútorné a vonkajšie rohy prírodnými alebo umelými kameňmi. Farebná schéma v modrej, zelenej a bielej je tiež nádherným riešením.

Nechajte sa inšpirovať rôznymi štýlmi nábytku!

moderný dizajn terasy obrázky stredomorský štýl

Orientálny a starožitný štýl

Pre orientálny štýl by ste sa mali rozhodnúť pre svetlé farby stien. Moderné je aj nastavenie klasických akcentov, ktoré je možné zaviesť starožitne vyzerajúcimi nástennými maľbami.

Výber nábytku

Pri výbere nábytku na vašu terasu by sme pokračovali v štýle, ktorý je typický pre dizajn podláh a stien. Aby sme dosiahli stredomorský štýl, rozhodli by sme sa pre nábytkové zostavy z tepaného železa, ktoré sú vybavené podsedákmi a inými mäkkými poťahmi v nádherných farbách.

Pokojný relaxačný kútik aj v centre mesta

moderný dizajn terasy obrázky balkónový nábytok sedacie vankúše ratanový koberec

V orientálnom a klasickom štýle nepoužívate veľa nábytku. Pre štýl Ďalekého východu používajte organické materiály, ako je bambus, a používajte ich na dekoráciu.

Osvetlenie

Osvetlenie je veľmi dôležitým prvkom pri navrhovaní terasy. Chce to veľa koncentrácie a správnych rozhodnutí, a preto sme to nechali na koniec. Ak je terasa otočená na západ alebo na juh, určite musíte myslieť na ochranu pred slnkom. Prístup k svetlu môžete kedykoľvek regulovať pomocou žalúzií a roliet.

 Svetlo sviečky na romantické letné večery 

moderný dizajn terasy obrázky nápady balkóna osvetlenie sviečkami

Ak však na terase nemáte dostatok svetla, je nevyhnutné ho zabezpečiť. Je však lepšie rozhodnúť sa pre rôzne vstavané prvky, ako sú LED pásy alebo vstavané svetlá.

Ak máte tmavé rohy alebo nastavujete oblasť určenú na prácu, môžete tam použiť osvetlenie úloh.

Svetlá drevená veranda v rustikálnom štýle

moderný dizajn terasy obrázky vidiecky balkónový nábytok nábytok z masívu

Toto sú základné princípy moderného dizajnu terasy. Nie sú až tak veľa, obzvlášť pri súčasných konceptoch, pretože tam máte radi veľkú voľnosť. Tieto však zaisťujú, že aj tie najmenšie oblasti sa dajú zmeniť na raj. Využite to!

Prajeme vám veľa úspechov a krásne leto!

obrázky moderného dizajnu terasy mimo záhradného nábytku, drevo

Ratanový a drevený nábytok sa perfektne hodí do exteriéru

Moderný dizajn terasy vytvára obrazy balkónového nábytku vonku

Malý stôl s 2 skladacími stoličkami je často najlepším riešením pre malý balkón

moderný dizajn terasy obrázky balkónový nábytok balkónové rastliny skladacie stoličky

Betónová lavička

moderný dizajn terasy obrázky balkónový nábytok betón a drevo

Hneď na poschodí: podlahové vankúše namiesto stoličiek

moderný dizajn terasy obrázky vankúše na balkónový nábytok

Palivové drevo skladujte na terase

moderný dizajn terasy obrázky balkónový nábytok palivové drevo

Inšpiratívne nápady z Ďalekého východu

moderný dizajn terasy obrázky balkónový nábytok farebné vankúše

Nábytok si môžete sami postaviť aj z paliet

moderný dizajn terasy obrázky balkónový nábytok DIY stavba stolu z paliet

Police na knihy a rastliny

moderný dizajn terasy obrázky balkónový nábytok svieže farby polička na knihy

Použite svieže farebné akcenty

moderný dizajn terasy obrázky balkónový nábytok používať čerstvé farby črepníkové rastliny

Črepníkové rastliny v rohu

moderný dizajn terasy obrázky balkónový nábytok záhradný nábytok a črepníkové rastliny

Hojdacia sieť na balkóne

moderný dizajn terasy obrázky balkónový nábytok hojdacia sieť balkónové rastliny moderný dizajn terasy obrázky balkónový nábytok používať drevené boxy moderný dizajn terasy obrázky balkónový nábytok skladací stôl drevené boxy vankúše moderný dizajn terasy obrázky balkónový nábytok rastliny dekoratívne predmety moderný dizajn terasy obrázky balkónový nábytok ratanový stôl okrúhly moderný dizajn terasy obrázky balkónový nábytok relaxovať nábytok hojdačka moderný dizajn terasy obrázky balkónový nábytok romantické svetlo sviečok moderný dizajn terasy obrázky hojdacia posteľ balkónový nábytok moderné obrázky dizajnu terás navrhujú príklady zariadenia na malý balkón moderný dizajn terasy obrázky príklady zariadenia bambusová súkromná obrazovka obrázky moderného dizajnu terasy, nápady na zariadenie, stolné kmene stromov obrázky moderného dizajnu terasy, nápady na zariadenie v škandinávskom štýle moderný dizajn terasy obrázky priestorný skladací vonkajší nábytok moderný dizajn terasy obrázky závesné koše stolička vertikálna záhrada moderný dizajn terasy obrázky domáce kancelárske štúdio moderný dizajn terasy obrázky lezenie rastlín drevené obklady moderný dizajn terasy obrázky kompaktný balkónový nábytok pestrý moderný dizajn terasy obrázky ratanový nábytok pohovka tlmí rozprávkové svetlá moderný dizajn terasy obrázky rustikálny ratanový nábytok drevený obklad steny moderný dizajn terasy obrázky svieži balkón rastliny vertikálna záhrada obrázky moderného dizajnu terasy vytvárajú zenovú atmosféru