Konzolový dáždnik alebo čo? Nájdite perfektný tieň na horúce leto!

konzolová slnečná clona moderná látková ochrana pred slnkom

Potrebujete na svoj balkón konzolový slnečník?

Nádherné leto je konečne späť a s ním aj horúce dni a teplé večery. Potom začneme túžiť po bezpečnom zdroji tieňa. Vďaka bohu je v obchodoch k dispozícii široká škála slnečníkov pre každý vkus. Môžete si vybrať napríklad medzi klasickým slnečníkom a konzolovým slnečníkom.

Nájdete tu tiež široký sortiment tvarov a farieb a tiež použitých materiálov. V tejto sezóne zúri biela bielizeň. Ale samozrejme si môžete vybrať aj iné odtiene a prečo nie aj šik pruhy, ktoré vždy pôsobia módne.

Klasika v citrónovožltej

konzolový dáždnik slnečník pruhovaný žlto biely

Pre tých z vás, ktorým sa okrúhle dáždniky jednoducho zdajú nudné, existujú štýlové, obdĺžnikové verzie. Na trhu je k dispozícii aj veľa dizajnérskych slnečníkov, ale sú aj o niečo drahšie. V závislosti od svojho rozpočtu môžete nájsť správne riešenie.

Čo by ste určite mali zvážiť pri kúpe slnečníka?

Začnime stabilitou. V slnečníku nesie väčšinu hmotnosti stožiar, známy tiež ako stredný pól. Z tohto dôvodu by mal byť materiál pevný. Tu prichádza do úvahy kov a drevo. Váš dáždnik by však mal byť tiež odolný voči poveternostným vplyvom, pretože takmer vždy zostáva vonku. Perfektnou voľbou pre stožiar by bol eukalyptus a hliník. Takýto stredný stĺp tiež zabezpečí, aby bol dáždnik čo najľahší. Slnečník budete môcť rýchlo a jednoducho premiestniť inam.

Drevo odolné voči poveternostným vplyvom a tkanina ľahko udržiavateľná

konzolový slnečník slnečná clona drevená tyč na stojan

Látka, alebo skôr poťah, nie je menej dôležité. Najlepšou voľbou by bol polyakryl. Tento materiál je nielen odolný voči UV žiareniu, ale tiež odpudzuje vodu a nečistoty. Navyše takmer nevybledne. Samozrejme je možné použiť aj bavlnu a ľan. Ale máte tu nevýhodu, že o tieto prírodné vlákna nie je také ľahké sa starať a sú dosť citlivé, pokiaľ ide o nečistoty a vlhkosť. V neposlednom rade je tu samozrejme aj orientácia slnečníka. Tu sa konzolový dáždnik ukazuje ako obzvlášť praktický. Nemá klasický stožiar, ale stredový stĺp, ktorý stojí na boku a uvoľňuje tak vzácnejší, tienistý priestor. Tento typ dáždnikov sa odporúča predovšetkým na malé balkóny alebo terasy.

Trvalo udržateľné romantické riešenie so slnečnými svetlami pre nádherné letné noci

konzolový dáždnik slnečník slnečná tkanina látka

Tip:

Pri pevných slnečníkoch by ste určite mali mať na pamäti, že potrebujú sklopný mechanizmus. To znamená, že môžete vždy ponechať presné zarovnanie k slnku.

Teraz ste si istí, aký slnečník by ste si chceli kúpiť? Potom vám želáme krásne leto s dlhými teplými dňami a relaxačným tieňom!

Trendový konzolový dáždnik v bielej farbe

konzolový dáždnikový stojan na slnečník kovový biely ľan

Farebná elegancia

konzolový slnečník stojaci štýlovo

Elegantné pruhy na jazere

konzolový slnečník pruhovaná tkanina

Čistý prázdninový pocit

konzolový dáždnik slnečník látkový dáždnik pruhovaný

Netradičné v obdĺžnikovom tvare

Tkanina slnečníka Ampelschirm stojaca v červených bielych pruhoch

Južanské dojmy

konzolový slnečník látka slnečná clona biela

Nastavte svieži farebný prízvuk

konzolový slnečník citrónovožltý

Zdroj: www.decoist.com