Pocit dovolenky na vlastnom balkóne – najlepšie nápady pre zariadenie

Prvé lúče jarného slnka prebúdzajú potrebu čerstvého vzduchu a dovolenky! Možno ste na leto neplánovali výlet? Potom pre vás máme tip: Namiesto toho si užívajte teplé noci a slnečné víkendy na vlastnom balkóne! Krásny balkónový design a správny výber nábytku, kvetov a dekorácií dokáže aj ten najmenší balkón premeniť na zónu, v ktorej sa budete cítiť dobre.

Dáme vám tipy, ktoré vám dodajú ten prázdninový pocit na vlastnom balkóne!

dovolenkový pocit na balkóne a balkóne

Plánovanie dizajnu balkóna

Bez ohľadu na to, či máte veľký alebo o niečo menší balkón, je možné ho zariadiť prakticky a predovšetkým pohodlne. Hlavné je, aby ste si vybrali nábytok a dekorácie podľa svojho vkusu, aby ste sa cítili úplne v pohode.

Niekedy môže byť užitočné vymyslieť pred kúpou farebnú schému. Na jednej strane to uľahčuje výber a na druhej strane môžete cielene vyberať správne produkty. Na dosiahnutie harmonického celkového obrazu na konci je často dôležitý vopred určený smer.

nápady na balkónový nábytok balkónový balkón

Praktický a pohodlný nábytok

Ak váš balkón nie je príliš veľký, mali by ste staviť na multifunkčný nábytok. Skladacie stoličky a stoly sú dobrou voľbou. Sú k dispozícii v rôznych prevedeniach a hodia sa ku každému štýlu bývania. Praktická vec: dajú sa kedykoľvek odložiť. Aby vaše malé letné sídlo pôsobilo ešte priestrannejšie, odporúčame nábytok s úložným priestorom. Tieto ponúkajú dostatok miesta na sedenie a pod seba môžete skryť vankúše alebo iné pomôcky, ako sú kvetináče, pôdu alebo hnojivo, a bezpečne ich uložiť. Romantici medzi vami môžu na balkóne zariadiť malú hojdačku na verande. Tak dodáte svojmu vonkajšiemu priestoru rozprávkový nádych a navyše zaistíte útulnú spolupatričnosť.

Pocit z obývačky na balkóne

Podľa prieskumu agentúry Möbel24 sa majitelia balkónov spoliehajú na pohodlný vonkajší nábytok, ktorý premení balkón na obývaciu izbu pod holým nebom. Porovnávací portál uvádza: „Z takmer 1000 […] opýtaných majiteľov balkónov by viac ako polovica chcela investovať do kvalitného záhradného nábytku z polyratanu“. Dokonca aj jemný teak je s 31%vpredu. Vo všeobecnosti je v súčasnej dobe v móde nábytok vyrobený z dreva alebo s tkaným vzhľadom s mäkkými vonkajšími vankúšmi.

balkónové rastliny balkón dizajn ozdobiť balkón

Bližšie k prírode

Aby váš balkón vyzeral ešte útulnejšie a skutočne relaxačne, potrebujete krásne kvety a rastliny. Svieža zelená a príjemná vôňa vás priblížia k prírode. Pomocou zábradlia zaveste kvetináče s rozkvitnutými kvetmi alebo pripevnite na stenu domu závesné police. Obzvlášť kreatívne: položte na stenu drevený rebrík! Rebrík sa stane poličkou na rastliny, dekorácie alebo čerstvé bylinky a vždy upúta pozornosť. A ďalší tip na výber rastlín: Malé palmy dodávajú nádych exotiky a umocňujú pocit dovolenky.

Bytový textil a ochrana pred slnkom

Láskyplne umiestnené domáce textílie, ako sú vankúše, prikrývky a koberce, dodajú vášmu balkónu domácu atmosféru. Poskytujú tiež farebné akcenty a harmonický celkový obraz. Používajte svieže a svetlé farby, napríklad zmrzlinu – trend tohto roku. Patrí sem jemná modrá, pastelovožltá alebo jahodovo ružová. Dávajte si však pozor, aby ste nepoužívali príliš veľa rôznych farieb, všetko by predsa malo navzájom ladiť.

Aby ste sa mohli chrániť pred silným letným slnkom a užívať si svoj malý balkónový raj, mali by ste poskytnúť vhodnú ochranu pred slnkom. Elegantný slnečník vás ešte viac priblíži k dovolenkovému pocitu.

hojdacia sieť balkón dizajn prázdninový pocit na balkóne

Niekoľko ďalších tipov na uvoľnený dizajn balkóna

Ak si chcete večer vychutnať osviežujúci kokteil, praktický servírovací vozík je pre vás to pravé. Jednoducho ho umiestnite na balkón a vybavte ho obľúbenými nápojmi. Niekoľko ďalších koktailových pohárov, kocky ľadu z chladiaceho priestoru a mini bar sú pripravené.

Hojdacia sieť môže byť skutočným vrcholom na veľkom balkóne. Ak nemáte radi hojdačky, odporúčame vám útulný kútik. Mnoho modelov má mäkké vankúše, takmer ako gauč v obývačke. Tu si môžete prečítať ďalšie nápady pre tento prázdninový pocit na vašom balkóne.

nápady na dekoráciu balkóna, nápady na balkón, balkón;

balkónový dizajn, ktorý vytvára pocit dovolenky na vlastnom balkóne