Pokladanie umelého trávnika na balkón: čo je dôležité vedieť?

Umelá tráva je mimoriadne všestranný výrobok. Ak je správne nainštalovaný, môže byť použitý na všetkých možných miestach, od podláh na strešných terasách až po poťahovanie sedadiel. Dá sa z nej dokonca vyrobiť aj obuv. V tomto článku vám ukážeme, ako položiť umelú trávu na balkón.

71K496YORtL._AC_SL1000_

Umelý trávnik na balkónoch je v dnešnej dobe veľmi obľúbenou podlahou, a nie bez dobrého dôvodu. Pre ľudí, ktorí žijú v byte, je balkón alebo terasa jediným miestom, kde si môžu vychutnať čerstvý vzduch a slnko, priamo z domova. Pokládka podlahy z umelého trávnika teda môže poriadne rozjasniť inak bezútešnú oblasť. A niekoľko rastlín v kvetináčoch dokáže z každého balkóna urobiť útulnú oázu pohody.

Balkón-umelá tráva-1

Pokladanie umelého trávnika na balkón

Vo všeobecnosti je položenie umelého trávnika na balkóny a terasy pomerne jednoduchou úlohou. Väčšina balkónov má vhodnú betónovú podlahu, je relatívne plochá a má dobrú drenáž. Je to ideálny substrát na pokládku umelých trávnikov. Ale vždy existujú výnimky. V nasledujúcom texte zistíte, na čo by ste si mali dať na balkóne / terase pozor pred položením alebo položením nového umelého trávnika.

Balkón-umelá tráva-7-600x400

Požiadavky na pokládku umelého trávnika:

  1. Skontrolujte povrch, na ktorý chcete položiť umelý trávnik

Na aký povrch chcete položiť trávnik?

Umelá tráva na terasu je taký univerzálny, že môže byť položený na betón, dlažobné kocky, tehly, drevené palubovky alebo takmer na akýkoľvek iný tvrdý povrch. Ak ho inštalujete na drevenú terasu, dbajte na to, aby bol medzi doskami dostatok miesta, inak drevo zhnije.

  1. Je váš podpovrch rovnomerný??

Umelý trávnik by nemal byť inštalovaný na nerovnom povrchu, inak sa v tráve vytvoria vzduchové bubliny, ktoré vytvárajú nerovný vzhľad. Ak je váš povrch nerovný, odporúčame použiť penovú podložku s hrúbkou 6 mm. Ak máte rovný povrch, položenie umelého trávnika priamo na neho by nemalo byť problémom.

tráva

  1. Aký veľký je váš balkón?

Ak máte veľmi veľký balkón, odporúčame pokryť umelým trávnikom (vo forme štvorca alebo kruhu) iba časť balkóna. To jednému bráni "zelené preťaženie" a tiež vám dáva možnosť rozdeliť váš balkón na rôzne oblasti. Môžete napríklad vytvoriť priestor pre črepníkové rastliny, priestor na grilovanie a ihrisko.

  1. Má vaša podlaha dobrú drenáž??

Ak je váš odtok slabý, môže sa pri daždi vytvárať voda, čo je zlé pre povrch umelého trávnika. Jediným riešením je dať do poriadku drenáž pred položením trávnika.

maxresdefault

Ako sa položí umelý trávnik-návod krok za krokom

Ak chcete položiť umelý trávnik na tvrdý povrch (betón, keramická dlažba), pri kladení umelého trávnika postupujte podľa týchto jednoduchých pokynov:

  1. Odhadnite výšku a dĺžku

Pred položením umelého trávnika na zem určite šírku a dĺžku, v ktorej bude položený.

  1. Vyčistite oblasť

Pred inštaláciou umelého trávnika oblasť poriadne vyčistite, aby ste sa uistili, že povrch je úplne vyrovnaný a boli odstránené všetky nečistoty.

863922e5-3d85-4aee-a78a-c62d86295fce .__ CR0,137,1043,645_PT0_SX970_V1 ___

  1. Položenie umelého trávnika

Keďže je umelý trávnik k dispozícii v kotúčoch, stačí ho rozložiť na konkrétnu oblasť a umiestniť na správne miesto. Všimnite si toho, že orientácia trávnika by mala byť v rovnakom smere pre každý jednotlivý kotúč.

Nechajte umelý trávnik odležať asi 24-48 hodín, aby nedošlo k pokrčeniu. Po uplynutí prestávky koste trávnik ostrým nožom. Rolky by mali byť starostlivo zmerané, nakrájané a položené jeden po druhom.

Ak používate umelý trávnik na drevenom povrchu ako napr Ak ho položíte napríklad na drevenú terasu, trávnik ľahko zafixujete lepidlom alebo páskou alebo klincami.

Balkón-umelá tráva-16

Chcete iba dočasne položiť umelý trávnik??

Alebo, pre dekoratívnejší vzhľad, stačí položiť umelý trávnik a zaistiť konce tak, aby ho vietor nezdvíhal. Tento problém môžete vyriešiť tak, že naň položíte záhradný nábytok alebo kvetináče.

Premeňte svoj balkón alebo terasu na zelenú oázu pohody a užite si leto naplno!

sztuczna-trawa-na-balkón-trawa-tarasowa-sztuczna