Redizajn vašej terasy – Osviežte svoju drevenú terasu vymaľovaním terasy

Znovu navrhnite terasu. Vymaľujte palubu

Redizajn terasy – farebné nápady na drevenú verandu

Existuje toľko dôvodov, prečo by ste si mali vyfarbiť terasu. Teraz by som chcel ísť do niektorých z nich s vami a dať vám o nich niekoľko rád. Myslíte si, že by niečo také mohlo prísť vhod? Potom dúfam, že vás to bude baviť.

Oživte starú terasu

Znovu navrhnite vonkajší nábytok na drevenú verandu a vymaľujte drevené podlahové dosky

Máte starú terasu, ktorá už nevyzerá tak príťažlivo alebo dokonca vyzerá skutočne zubato? S trochou farby dokážete zázraky.

Skús to

Chcete mať istotu, že ste vybrali správnu farbu? Potom najskôr namaľte menšiu plochu a až potom sa rozhodnete vymaľovať celú plochu. Ak sa vám to nepáči, odstráňte ho stierkou. To je oveľa lepšie ako brúsenie, pretože by sa zabránilo nerovnomernému vzhľadu.

Základné pravidlo pri používaní farieb

Redizajnujte terasu s drevenou verandou na maľovanie

Pamätáte si hodiny zo školy? Nájdite dominantnú, nemennú farbu, ktorá bude dobre ladiť s vašim dvorkom. Vyfarbite stopy chvosta a vytvorte dymovo modrý kontrapunkt.

Drevo je dôležité

Každý druh dreva má svoj nezameniteľný charakter. Na terasách sa často používa borovica a ak jej nie je daná vrchná vrstva, ukazuje zelený odtieň. Ak vám prekáža prirodzená farba, môžete to doplniť vrchným náterom podľa vlastného výberu. Prípadne môžete nechať prirodzenú farbu, aby si prišla na svoje. Obnovenie farby raz za dva alebo tri roky pomáha zachovať atraktívny charakter terasy.

Vyberte správnu farbu

Redizajn terasy Palubové dosky maľujú nápady na farby

Chcel by som uviesť niekoľko typických farebných možností a pomôcť vám rozhodnúť sa.

Sivá

Tieto nuansy môžete použiť na dosiahnutie efektu „vedľa jazera“. Tento odtieň sa odporúča najmä na veľkých plochách.

Modrá

Chcete modernejší vzhľad a nádhernú lavičku v záhrade? Potom by som vám odporučil túto farbu.

Červená

Je obzvlášť účinný pred tehlovou stenou. Skúste to v menších dávkach, aby to nepôsobilo príliš dominantne.

Tmavohnedá

drevené verandy paluby farba nápady prírodný vzhľad

Tento skromný odtieň by ste mohli spárovať s nábytkom v odvážnych nuansách. Myslím sýtu červenú, tmavomodrú a tyrkysovú. Pretože sa dá dobre kombinovať s inými odtieňmi, je možné ho aplikovať na veľké plochy.

zelená

Prepracovať vonkajší záhradný nábytok na drevenú verandu

Šalvia zelená má v sebe dostatok sivej a bude dopĺňať vzhľad listov a nesúťažiť s nimi. Funguje tiež veľmi dobre vo veľkom množstve.

kryt

Prepracovať terasu

Hľadaj farby, ktoré sú vhodné na terasu. Niektoré odtiene na báze oleja alebo vody chránia drevo pred vlhkosťou a inými škodlivými vplyvmi. Obvykle máte štyri úrovne nepriehľadnosti a mali by ste sa rozhodnúť podľa svojho vkusu.

Blízko k prírode

Prepracujte terasu, vymaľujte palubu a vysaďte záhradný nábytok

To sotva zmení farbu dreva. To je obzvlášť vhodné pre ľudí, ktorí chcú vidieť zrno.

Tónované

Dosiahne sa znateľné, ale mierne zafarbenie. Aj v tomto prípade bude prírodný charakter prítomný a citeľný. Toto je obzvlášť vhodné pre začiatočníkov.

Polopriehľadný

Stále môžete vidieť zrno dreva, ale uvidíte aj krajšiu pigmentáciu. Keďže terasa je staršia, zvýši to jej uniformitu. Trvanie je tiež skvelé – od 3 do 5 rokov.

Pevný

Redizajn terasy Palubové dosky vymaľujú nápady na farebné farby

Úplne skryjete zrno dreva. Ak sa na vašej terase prejavujú škvrny alebo iné problémy so starnutím, je to voľba pre vás! Zakryje mnoho nevýhod a poskytne lepšiu ochranu pred UV žiarením.

Kedy začať s farebným prevedením terasy??

Osviežte vonkajší priestor, prerobte terasu, vymaľujte palubovku