Moderné bazény – užitočné informácie a praktické tipy pre vás

Ako by ste mali postupovať pri výbere bazéna?

Prvá zásadná otázka, keď príde na Bazény je: Prečo vlastne potrebujem bazén? Potom nasleduje všetko ostatné. Napríklad dôvodov pre záhradný bazén je mnoho. Elegantný a priestranný bazén môže z vašej záhrady urobiť nádherné letovisko.

V lete by sa to mohlo stať miestom stretávania vašej rodiny

bazény-rodina-radosť-voľný čas-bazén

Okolo bazéna si môžete urobiť dokonalú párty. Po dlhom dni v práci alebo pravidelnom tréningu môžete úplne vypnúť. Dokonca môžete do svojho vnútorného priestoru pridať aj bazén pridaním veľkej terasy a útulnej vonkajšej kuchyne.

Predtým, ako sa pustíte do akcie, je však potrebné zvážiť niekoľko vecí.

Výška bočných stien bazéna by bola veľmi dôležitá. Aby bola zaistená stabilita kúpaliska, malo by sa pre vyššie varianty naplánovať podstatné prehĺbenie. V tomto bode prichádza do úvahy verejný sektor. Pri kopaní, dokonca aj vo vlastnej záhrade, by ste o svojom stavebnom projekte mali rozhodne informovať miestny stavebný úrad.

Vzácna vlhkosť na horúcom slnku

bazény čistota bazén bazén

Okrem toho môžete popustiť uzdu svojej fantázii a objednať si špeciálny bazén. Skúsení výrobcovia vám tiež ponúknu mnohostrannú škálu tvarov a prevedení. Okrúhle, oválne, obdĺžnikové, v tvare ôsmich alebo dokonca úplne neobvyklé – je to úplne na vás.

Klasika medzi Bazény je ten z kameňov. Je pokrytá špeciálnou izolačnou a poťahovou penou a jej umývadlo je zvyčajne pokryté dlaždicami alebo silnou fóliou. Jeho výhody sú veľmi zrejmé: trvanlivosť, sloboda dizajnu a stabilita. Ako nevýhody je potrebné spomenúť obstarávacie náklady a náklady na údržbu.

Kúrenie

Tu sú niektoré z najbežnejších spôsobov vykurovania záhradného bazéna:

  • úplne konvenčné – s plynom, tuhým palivom alebo olejom
  • s elektrickým ohrievačom vody
  • s čoraz obľúbenejším tepelným čerpadlom
  • s výmenníkom tepla cez dom ústredné kúrenie
  • prostredníctvom špeciálneho solárneho systému pre bazén
  • s kombinovaným systémom so slnečnou sústavou domu

Relaxujte s čistým svedomím!

bazény ohrev vody solárny systém

čistenie

Všetko to začína skutočným zakrytím alebo zastrešením bazéna. Týmto spôsobom sa po prvýkrát znížia padajúce kvety, listy, odrezky trávnikov a vtáčí trus.

Dvojitá ochrana pre váš bazén

bazény zastrešenie bazéna

Čo však absolútne potrebujete, je filtračný systém. Môžete sa rozhodnúť pre systém s ručným alebo elektrickým ovládaním alebo si objednať elektronický ovládací program priamo.

Ďalším krokom k čistote vo vašom vlastnom bazéne budú čistiace prostriedky. Veľmi často sa používajú chlórové prípravky. Tým sa odstránia baktérie vo vode. Od 80. rokov sa však čoraz viac používa stále viac prípravkov neobsahujúcich chlór, ktoré sú šetrné k prírode.

Ozón sa v poslednom čase používa aj ako alternatívna metóda čistenia. Je to silné oxidačné činidlo a vždy sa vyrába na mieste v generátore ozónu. Tento typ čistenia je nielen šetrný k životnému prostrediu, ale aj úplne neškodný pre ľudské zdravie. Odporúča sa vyčistiť každý bazén najmenej raz za rok.

Automatický čistič bazéna je vždy dobrý nápad

bazény čistota bazéna čistič bazénov

PH

Ďalšou vecou, ​​ktorú je potrebné mať na pamäti, je pH vody. Zmerajte to vždy po naplnení. Ideálne hodnoty sú medzi 7,0 a 7,4. Vyššia hodnota pH môže spôsobiť nepríjemné podráždenie pokožky a byť dôvodom usadenín vodného kameňa na bazénovej vložke. Príliš nízka hodnota pH je potom opäť problematická, pretože môže byť príčinou poškodenia koróziou. Na udržanie pH v normálnych medziach použite reduktor pH.

Tí z vás, ktorí sú skôr vyznávačmi prírody a vôbec nemajú radi konvenčné bazény, odporúčame kúpacie jazierko v záhrade. Viac užitočných informácií o tom nájdete na www.schöner-Wohnen.de.

bazény rodina radosť voľný čas bazén