Berber Okulu: Nasıl Berber Olunur

Bir berber olmak istiyorsanız, berber okullarını, sınıflarını, eyalet lisans gerekliliklerini, farklı programların maliyetini ve süresini araştırmanız gerekir. Berberlik her zaman talep görecek olduğundan, berber olmak harika bir kariyer sunabilir. Ancak başlamadan önce bir berber lisansı almanız gerekecek. Yeni başlayanlardan usta berberlere dönüşmenize yardımcı olabilecek birçok geleneksel ve çevrimiçi berber okulu, kursu ve eğitim programı vardır..

Size ilham vermek için işte tam bir berber olma rehberi. Berber okulunun ne kadar uzun olduğundan, berber lisansınızı almak ve sonunda kendi berber dükkanınızı açmak için bilmeniz gereken her şeyi ele alacağız.!

Nasıl Berber Olunur?

Nasıl Berber Olunur?

Bir berber olmak için gereken lisans gereksinimleri eyaletten eyalete farklılık gösterse de, çoğu berberin birden fazla berberlik kursu alması ve berber okulunda 1.500 saatlik eğitim alması gerekir. Berber olmak isteyen bazı öğrenciler, meslekte başarılı olmak için gerekli saç kesme becerilerine derslere katılmadan önce bile sahip olsalar da, profesyonel berber dükkanlarının yasal olarak yalnızca ehliyeti olan kişileri işe alması gerekir..

Berber Ol

Saç kesme, soldurma ve sakal şekillendirme yeteneğimize güveniyorsanız, süreci hızlandırmak için her zaman çevrimiçi bir berber okulu düşünebilirsiniz. Sertifikanızı almak için yine de yüz yüze eğitime ihtiyacınız olsa da, çevrimiçi dersler ucuz ve kullanışlı olabilir. Berber olmak, peşinden gitmekte ciddi olduğunuz bir şeyse, kariyerinize başlayabilmeniz için nasıl berber lisansı alacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin..

Berber Lisansı Nasıl Alınır

Bir berber lisansı almak istiyorsanız, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç adım vardır. Yeni başlayanlar için, bir berber ruhsatı almak ve yerel berber dükkanınızda çalışmak için sertifika almak eyaletten eyalete değişebilir..

Her eyaletin bağımsız bir Berberlik ve Kozmetoloji Kurulu vardır. Gereksinimlerin çoğu çok benzer olsa da, California’da berber olmak, Texas, New York, Florida, Massachusetts, Illinois, Washington, New Jersey, Georgia veya Colorado’da lisans almaktan farklı kurallara sahip olabilir..

Çeşitli yasalar, düzenlemeler ve kurslar farklı olacağından, eyaletinizin taleplerini kontrol etmeniz gerekecek, ancak tüm eyaletler ücretli bir profesyonel olarak çalışmak için lisans almak için berber okuluna gitmenizi şart koşuyor. Ancak, bir berber lisansı almak için en yaygın gereksinimleri gözden geçireceğiz..

Berber Lisansı Nasıl Alınır

Lise Diploması veya GED

Tüm eyaletlerde, lise diplomanıza veya GED’e ihtiyacınız olacak. Hala lisedeyken berber okuluna, geceleri topluluk kolej dersleri aracılığıyla katılabilirsiniz, ancak sonunda lisansınızı almak için liseden mezun olmanız gerekecektir..

Onaylı Bir Berber Eğitim Programını Bitirin

Ehliyetinize başvurmak ve berber olmak için onaylanmış bir eğitim programını tamamlamanız gerekir. Berber okulları saç yıkama, kesme, şekillendirme, hijyen ve sanitasyon, boyama ve tıraş gibi kurslar sunar. Programların diğer yönleri, en iyi iş uygulamalarını, bir berber dükkanının nasıl açılacağını ve berberlik için eyalet yasaları, kuralları ve düzenlemelerini kapsayabilir..

Bazı kurullar ayrıca lisansınızı almadan önce çırak olarak çalışmanıza veya deneyim kazanmak için belirli miktarda çalışma yapmanıza ihtiyaç duyacaktır. Ayrıca, birçok berberlik kursu için, çok fazla pratik çalışma yapacağınız için kampüste çalışmak zorunda kalacaksınız. Bu, berber sınavına girmeye hak kazanmak için ders saatlerine ihtiyacınız olacağı anlamına gelir..

Berber Eğitim Programı

Örneğin, California, Illinois ve Texas’ta berber lisansı almak için eyalet kurulu tarafından onaylanmış bir okulda bir program bulmanız gerekir. Sertifika için eyalet kurulu sınavına girmek için toplam 1.500 saatlik sınıf eğitimi ve eğitimine ihtiyacınız olacak. Bu kursların dağılımı şu şekilde olabilir:

  • Saç şekillendirme için 1100 saat teknik eğitim ve uygulamalı eğitim
  • Sağlık ve güvenlik için 200 saatlik teknik eğitim ve uygulamalı eğitim
  • 200 saatlik teknik eğitim ve tıraş için pratik eğitim

Eyalet Kurulu Berber Sınavına Girin

Gerekli saatleri tamamladıktan sonra, bir başvuru göndermeniz gerekir. Başvurunuzun işleme koyulması ve onaylanması için 8 hafta beklemeniz gerekebileceğinden hızlı bir şekilde kaydolun. Saygın bir okuldan iyi bir program tamamladıysanız, dersleriniz sınav için bilmeniz gereken her şeyi zaten kapsıyor olacaktır..

Eyalet Kurulu Berber Sınavına Girin

Aslında, en iyi berber okulları, mevcut hazırlığınızı ve nerede geliştirmeniz gerekebileceğini ölçmek için muhtemelen sizi bir deneme sınavına sokacaktır..

Son olarak, resmi sınava girmeniz gerekecek: bilgisayar tabanlı yazılı bir bölüm ve pratik bir bölüm içeren iki bölümlü bir test. İlk yarı, 90 dakikada tamamlamanız gereken yaklaşık 100 soru içerir ve öğrendiğiniz her şeyi kapsar. İkinci kısım, aslında saç kesmenizi gerektirir. Geçersen resmi olarak lisanslı bir berber olacaksın.

Berber Lisansı Çevrimiçi

Eyalet sınavını geçmek için gerekli berberlik becerilerine sahipseniz, çevrimiçi bir berber lisansı almak kolay ve basittir. Saatlerinizi almak için hala berber okuluna kaydolmanız gerekecek olsa da, tüm derslerinizi çevrimiçi olarak alabilir ve süreci hızlandırabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı karşılamak için doğru çevrimiçi berber okulunu bulmanız yeterli..

Berber Lisansı Çevrimiçi

Çevrimiçi olarak nasıl berber lisansı alacağınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için eyaletinizin lisans gerekliliklerini, yasalarını ve düzenlemelerini inceleyin. Ayrıca yakınınızdaki onaylı berberlik kurslarının ve programlarının bir listesini de bulacaksınız. Hatta katılabileceğiniz ücretsiz berber okulları ve eğitim programları bile olabilir. En azından, yakınınızdaki çoğu topluluk koleji geceleri ucuz dersler sunacaktır..

En İyi Çevrimiçi Berber Okulları

En İyi Çevrimiçi Berber Okulları

Programın Kullanılabilirliği

Berber olmayı öğrenmek, saç kesmek gibi çok sayıda pratik, uygulamalı eğitim gerektirir, bu nedenle giriş seviyesi programlar yalnızca çevrimiçi biçimde mevcut değildir. Genel olarak, berberlik tekniklerini öğrenmenize yardımcı olabilecek yüz yüze eğitmenlerle uygun bir eğitim programına sahip bir berber kolejine kaydolmanız gerekecektir..

Ancak, öğrenciler bazı kursları çevrimiçi olarak tamamlayabilirler. Sanitasyon, hijyen, iyi iş uygulamaları, yasalar ve yönetmelikleri öğreten sınıflar çevrimiçi olarak sunulabilir..

Berber Sınıfları

Lisans Gereksinimleri

Tüm eyaletlerde, berberler ve kozmetikçiler için lisans gereklilikleri vardır. Profesyonellerin genellikle hem bir testi geçmesi hem de genellikle eyaletinizin lisans kurulu tarafından sunulan bir eğitim programını bitirmesi gerekir..

Gerekli eğitimi tamamlar ve profesyonel sertifikanızı alırsanız, bu, eğitmen veya yönetici gibi daha yüksek pozisyonlara geçmek isteyen berberler için daha fazla kapı açacaktır..

Çevrimiçi Berber Kursları

İşe yerleştirme

Bir berber okulu iş bulmanıza ve işe alınmanıza yardımcı olmaya istekliyse, öğrencilerine yatırım yaptıkları ve programlarına güvendikleri anlamına gelir. Bir okulun mezunları, bağlantıları ve destek sistemi gelecekteki başarınız için çok önemlidir.

Saygın Bir Okul Seçin

Tıpkı geleneksel bir kolejde veya üniversitede okumak istiyormuşsunuz gibi, yüksek kaliteli eğitim verecek saygın bir okul seçmeniz önemlidir. Hem erkek güzellik sektöründe hem de dijital dünyada yaşanan büyümeyle birlikte, elemek için birçok seçeneğiniz olacak – kötü olanları ayıklamak size kalmış.

berber okulu

Kursun endüstri profesyonelleri tarafından planlandığından ve size sadece saç kesme ve şekillendirmenin yanı sıra bilmeniz gereken her şeyi öğreteceğinden emin olun. Kendi işinizi açmak, kendi başınıza eğitmen olmak ve iş bulmak, saygın okullar tarafından yürütülen kurslara dahil edilebilecek becerilerdir..

Öğrenim Maliyeti

Bir berber okuluna gitmeyi düşünen herkes şimdiden “berber okulu bana ne kadara mal olacak?” diye merak ediyor. Aldığınız eğitim en önemli faktör olsa da, eğitim maliyeti paraya değip değmeyebilir bir program yapabilir. Bir okulun itibarı ve konumu, programın ne kadar ücret alacağını etkileyecektir..

Berber Okulu Maliyeti

Ancak, geçmiş öğrencilerin dersler ve eğitmenler hakkında neler söylediğini görmek için mezunlarla konuşmalı ve çevrimiçi incelemeleri okumalısınız. Ayrıca, mali yardım, öğrenci kredileri ve burslar hakkında soru sormaktan korkmayın..

Tam Zamanlı veya Yarı Zamanlı Program

Çoğu geleneksel ve çevrimiçi berber sınıfı, tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak alınabilir. Destekleyecek bir aileniz varsa veya hayattaki diğer taahhütleriniz varsa, bir akşam berber okulu programına ihtiyacınız olabilir. Berber okulunun maliyeti göz önüne alındığında, kendinize karşı dürüst olun ve belirli bir programı yapıp yapamayacağınıza karar verin..

Tam Zamanlı ve Yarı Zamanlı Berber Programları

Çevrimiçi Berber Kursları

Saç Nasıl Kesilir

Bu ders temel bilgiler etrafında döner. Öğrenciler, makas, makas, detaylandırıcı, tarak ve tıraş bıçağı gibi ekipmanların kullanımı dahil olmak üzere berberliğin temellerini öğreneceklerdir. Ayrıca nasıl iyi saç kesimi yapacağınızı ve en popüler saç stillerini nasıl şekillendireceğinizi öğreneceksiniz. Çevrimiçi berber kursları almayı planlıyorsanız, bununla başlamanız gereken şey budur..

berberlik

Berberlik ve Kozmetoloji Yasaları

Bir berber olarak sorumluluklarınızla ilgili yasaların yanı sıra teftişler, cezalar ve sağlık standartlarıyla ilgili düzenlemeleri bilmek çok önemlidir. Elbette her eyaletteki yasalar farklı olabilir, bu nedenle bu ders çevrimiçi olarak alınabilse de genellikle okul kampüsünün fiziksel olarak bulunduğu eyaletin statülerini ve kodlarını yansıtacaktır..

Gördüğümüz gibi, lisansınızı istiyorsanız bunu doğru yapmanız önemlidir, bu nedenle bu, kalifiye olmak için almanız gereken bir kurstur..

Güvenlik ve Sıhhi Uygulamalar

Berber olmayı planlıyorsanız, güvenli ve hijyenik bir hizmeti nasıl sunacağınızı bilmeniz gerekir. Bu kurs, kaliteli hizmet sunarken nasıl güvenli ve temiz olunacağını gösterir. Enfeksiyon gibi kötü hijyen riskleri hakkında da bilgi edineceksiniz..

Kursun öğrencileri, müşterilerle ilgilenirken çalışma ortamını temiz tutmak için hangi önlemlerin ve adımların atılması gerektiğini öğreneceklerdir..

Çevrimiçi Berber Okulu

berber eğitmeni

Kendiniz bir berber eğitmeni olmak istiyorsanız, bu kurs geleceğin berberlerine berberlik, saç kesme ve şekillendirme öğretmenize yardımcı olabilir. Genellikle çevrimiçi çalışma ve sınıfta ilk elden deneyimin bir kombinasyonundan oluşur. Kursun bir parçası olarak, dersleri ve etkinlikleri planlamaktan öğrencilere not vermeye ve hatta basit ilk yardıma kadar her şeyi öğrenebilirsiniz..

Bir berber veya kozmetik okulunda başkalarını eğitme yeteneği başlı başına bir kariyer olabilir..

Berber Dükkanı Nasıl Açılır

İşlerin ticari tarafı hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, bir berber dükkanı açmanın ve çalıştırmanın temellerini anlamanız gerekir. Pazarlama, finans ve istihdama odaklanarak, kendi işini kurmak ve işletmek isteyen berberlere yöneliktir..

Risk yönetiminden sizin için çalışacak çalışanları seçmeye kadar, bu tür çevrimiçi kurslar uzun vadede değerli olabilir.

Berber Dükkanı Nasıl Açılır

berber okulu ne kadar?

Berber okulunun tamamlanması, kısmi veya tam zamanlı olmanıza bağlı olarak 6 ay ila 2 yıl sürebilir. Okuldan mezun olduktan ve başarılı olmak için ihtiyacınız olan tüm berberliği öğrendikten sonra bile, berber ruhsatınızı alma süreci haftalar alabilir..

Basitçe söylemek gerekirse, berber kursları, saatlerce sıkı çalışmanız gerektiğinden, kariyere hızlı bir yol değildir. Örneğin, Kaliforniya’da çoğu program, eyalet sınavına girip lisansınızı almadan önce 1.000 ila 1.500 saat arasında eğitim, öğretim ve uygulama yapmanızı gerektirir..

Program üzerinde tam zamanlı çalışıyorsanız, muhtemelen yaklaşık 6 ila 12 ay boyunca okulda olacaksınız. Ancak, okulu iş veya aile gibi diğer taahhütlerle dengede tutuyorsanız, mezun olmanız ve bir berber olarak işe başlamanız 12 ila 24 ay veya daha uzun sürebilir..

berber okulu ne kadar

Berber Okuluna Gitmek Zorunda mısınız??

Berber ehliyetinizi alırken okula gitmekten kaçınmanın bir yolu olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Ancak bazı eyaletlerde teorik olarak mümkün olsa da tavsiye edilmiyor. Kendi ekipmanınızı kullanmanız ve gerekli becerileri kendiniz öğrenmeniz gerekecek..

Yardımcı olacak çevrimiçi eğitim kitleri ve YouTube videoları var, ancak en iyi eğitici videolar bile berber okulundaki bir programla karşılaştırılamaz. Bitirme sertifikası almak için bir berber okuluna da kaydolmanız gerekir. Berber olmanın diğer yolu çıraklığa başlamaktır, ancak süreç çok daha uzun ve daha karmaşıktır..

Bu nedenle, deneyimi bağımsız olarak elde etmeye çalışmak yerine, geleneksel yoldan gitmek ve derslere gitmek çok daha pratik..

Berber Okuluna Gitmek Zorunda mısınız?

Çevrimiçi Berber Okulları ve Geleneksel Okullar

Diğer bir husus, geleneksel bir okula mı kayıt olunacağı yoksa çevrimiçi bir berber kursuna mı gidileceğidir. Her ikisinin de avantajları vardır ve bugün sunulan birçok kurs bu ikisinin bir karışımıdır. Ancak mesafe endişe vericiyse, her zaman çevrimiçi bir berber okulu seçebilirsiniz..

Bir dizi iyi meslek okulu ve 2 yıllık kolej berberlik dersleri sunar, ancak lisansınızı almadan önce yine de belirli bir saati tamamlamanız gerektiğini unutmayın. Daha da önemlisi, yalnızca çevrimiçi bir kurs almayı planlıyorsanız, başarılı bir berber olmak için ihtiyaç duyduğunuz ilk elden deneyimi alamadığınız için doğru okulu seçmek daha zor olabilir..

Çevrimiçi Berber Sınıfları

Sonuç olarak, en kapsamlı çevrimiçi kurslar bile size Paul Mitchell Barber School’da veya başka bir yerel kolejde geleneksel bir programa katılacağınız gerçek dünya deneyimini sağlamayacaktır. Bu nedenle, geleneksel bir berber kolejine gitmek neredeyse her zaman en iyi seçenektir..

Lisansınızı almakla ilgili eğitimlerin çoğu, yüz yüze eğitim ve deneyim gerektirir ve öğreniminizin çoğunu yalnızca çevrimiçi yapmak zordur. Kariyerinizi tam anlamıyla benimseyebilir ve tekniğinize yardımcı olabilecek ve eleştirebilecek eğitmenlerle saç kesmenin ve şekillendirmenin pratik tarafının tadını çıkarabilirsiniz..

Berber Okulu Maliyeti Ne Kadardır??

Berber okulunun maliyeti, konuma, programın uzunluğuna, okulun itibarına ve çevrimiçi ders alıp almadığınıza bağlı olarak çılgınca değişebilir. Berber okulu 1.000 ila 20.000 ABD Doları arasında mal olabilir. Genellikle, çevrimiçi berber okulları daha ucuzdur.

Ancak, paradan tasarruf etmek için sadece ucuz bir berber okulu seçmemelisiniz. Bir okulun daha yüksek fiyat vermesinin birçok nedeni olabilir ve kendinize, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun olanı seçmelisiniz. Spesifik olarak, deneyiminiz yoksa ve saç kesmeyi ve solmayı öğrenmeniz gerekiyorsa, uygulamalı eğitim ve eğitimden yararlanabilirsiniz..

Berber Okulu Maliyeti Ne Kadardır?

Ayrıca, bazı okullar diğerlerinden daha iyi yerlerde olabilir veya daha iyi tesislere ve daha uzun, daha ayrıntılı bir programa sahip olabilir. Araştırmanızı yaptığınızdan emin olun ve gözünüze çarpan ilk okula kaydolmayın..

Diğer her şey gibi, eğitiminiz için ödediğiniz para, sonunda geri aldığınız şeyi yansıtacaktır. Berber okulu incelemelerine göz atın ve iyi bir programa daha fazla para harcamayı göze alabiliyorsanız, uzun vadede buna fazlasıyla değecektir. Bu, umarım önümüzdeki yıllarda kariyeriniz olur, bu nedenle şimdi bir yatırım, önümüzdeki on yıllar boyunca gerçekten karşılığını verebilir..

berber okulu ne kadar

Ücretsiz Berberlik Kursları

Hibeler ve Burslar

İlk başta düşündüğünüzün aksine, berberlik kurslarını tamamlamak isteyen öğrencilere açık bir dizi hibe ve burs vardır. Son yıllarda meslek programları için verilen burs miktarında bir artış var ve berber adayları faydasını hissedenler arasında..

Ücretsiz Berberlik Kursları

Sizin için işe yarayan hibe veya burs için etrafa bir göz atmaya değer. Özellikle maddi sıkıntılar yaşayan öğrenciler için, saç ve güzellik sektöründeki işletmeler çeşitli burslara sponsor oluyor. Başvurunuzu erkenden aldığınızdan ve tüm liyakat şartlarını karşıladığınızdan emin olun..

Örneğin, Joe Francis Saç Bakımı Burs Vakfı, bir berberlik veya kozmetoloji okuluna kayıtlı öğrencilere her yıl 1,000 $ burs vermektedir. Benzer şekilde, Alice Madden Barton Burs Programı Great Clips tarafından desteklenmektedir ve kariyerleri için berberlik veya kozmetoloji okumak isteyen lise mezunlarına Ocak ve Temmuz aylarında ödüller vermektedir..

Videolu Çevrimiçi Kurslar

Diğer bir düşük maliyetli seçenek ise videolu çevrimiçi kurslar almaktır. Diğer programlardan çok daha ucuzdur, profesyonel berberlerden bir dizi video içerirler. Genellikle her kurs, kapsamlı eğitim ve ayrıntılı talimatlar içeren birkaç video eğitiminden oluşur. Videolar, becerilerinizi geliştirmenizi desteklemek için belgeler ve diyagramlarla birlikte gelecek.

Tabii ki, kişiselleştirilmiş öğretim ve fiziksel deneyim almadığınız için bunlar bir berber okulunda bir kursa kaydolmakla aynı şey değildir. Bu nedenle, çevrimiçi video eğitimleri bir seçenek olsa da kesinlikle ilk tercihiniz olmamalıdır..

Yerel Berberler

Yerel berberleri tanıyor musunuz? Yetenekli bir berber ustası olan çıraklık, ücretsiz deneyim kazanmanın harika bir yolu olabilir. Mümkünse, yerel berber dükkanları ve sahipleri ile ilişkiler kurun. Karşılığında ne gibi faydalar elde edebileceğinizi asla bilemezsiniz. Tabii ki, bu yöntemin dezavantajları var.

Yerel Berberler

Profesyonel berberlerin kendilerinin mükemmel olmadığını ve kötü alışkanlıklar edinme riskini taşıdığınızı unutmayın. Ayrıca, bir berber kolejine gitmekten bekleyebileceğiniz çok yönlü deneyimi elde edemezsiniz. Benzer şekilde, sadece bir berberlik stili öğrenebilirsiniz..

Saygın bir programı tamamlarken bir profesyonelden gerçek dünya tavsiyesi almanızı öneririz..

Berber İşleri

Çoğu berber oldukça mutlu ve kariyerlerinden memnun. Ellerinizle çalışmanın, yaratıcı olmanın ve para kazanmanın yanı sıra, berberler için asla sıkıcı bir an yoktur. Doğal olarak dışa dönük ve sosyalseniz, müşterilerinizle ilişkiler kurarsınız ve her zaman konuşacak yeni birileri olur..

Berber İşleri ve Kariyerleri

Bir berberde sandalye kiralayarak deneyim kazanabilir ve başlayabilirsiniz. Sonuç olarak, başarılı berberler her zaman bir berber dükkanı açma yeteneğine sahiptir. Kendi berber dükkanınızı açmak, hatta bir tane satın almak çoğu zaman hayalinizdeki hedeftir. Bu, berberlerin gerçekten 6 haneli gelirler elde etmeye ve girişimci ruhlarını bir sonraki seviyeye taşımaya başlayabilecekleri zamandır..