Büyük Alınlı Erkekler İçin En İyi 35 Saç Modeli

Büyük bir alın, bazı erkeklerin hassas olduğu bir şey olabilir. Neyse ki, bu yüz özelliğini kapatan veya gizleyen büyük alınlı erkekler için birçok saç kesimi var. Bir kesim ve stil seçerken her zaman yüz şeklinizi göz önünde bulundurmanız gerekirken, geniş bir alnın seçimlerinizi sınırlamasına gerek yoktur. Bir dulun tepesi veya uzaklaşan bir saç çizgisi gibi, büyük alınlı erkekler için en iyi saç modelleri, yüzünüzün boyutlarını dengeleyerek başınızın şeklini alır. Alnınız ister yüksek, ister uzun, ister geniş veya geniş olsun, dikkatleri başka yöne çekmek ve alnınızı küçültmek için erkek saçlarını şekillendirmenin birkaç yolu vardır. Bir sonraki görünümünüze ilham vermek için, büyük alınlar için en popüler ve modaya uygun saç modelleri burada..

Büyük Alınlı Erkekler İçin Saç Modelleri

Büyük Alınlar İçin Saç Kesimleri

Mürettebat kesimi ve üst kısmı solmuş gibi kısa saç stillerinden tarak ve fön gibi daha uzun saç modellerine kadar, büyük alınlı erkekler için bu saç kesimi kesinlikle size yakışacak! Bu harika fikirlere bir göz atın ve alnınızı daha küçük göstermek için doğru kesimler ve stiller hakkında berberinizle konuşun..

Büyük Alın Erkekler İçin Saç Modelleri

Sezar Kesimi

Sezar kesimi, adını Roma İmparatoru Julius Caesar’dan alan klasik bir erkek saç modelidir. Sezar kesimi, önünde tek tip bir saçak ile her yerde kısa saçlara sahiptir. Daha sonra saç öne doğru taranır ve kaküllerin alnın bir kısmını örtmesine izin verilir..

Sezar Kesim Solması

Sezar saç kesimi, büyük bir alnı gizlemek veya küçültmek için mükemmel bir yol sunar. Ayrıca kel noktaları veya uzaklaşan bir saç çizgisini kapatmak için de kullanılabilir. İnce veya seyrelmiş saçlarınız varsa, hacim ve daha dolgun bir görünüm elde etmek için stile doku ekleyin. Kesim, tüm erkeklerin yüz şekillerine uyar ve onu çok yönlü stillerden biri haline getirir..

Sezar Saç Kesimi

Üç numara saç kesimi

Vızıltı kesimi, başınızı vızıldamak ve baştan sona kısa, tek tip bir uzunluk oluşturmak için elektrikli saç kesme makineleri kullanılarak oluşturulan askeri tarzda bir saç kesimidir. Vızıltı kesim, kısa saçak bırakma seçeneği ile istediğiniz saç çizgisini belirlemenizi sağlar..

Üç numara saç kesimi

Az bakım gerektiren ve şık, çoğu vızıltı kesim uzunlukları, erkeklerin şekillendirici ürünler kullanmasını gerektirmez. Oval veya dikdörtgen yüz şekline sahip erkekler için ideal olan bu çok kısa erkek saç modeli evde bile kesilip bakımı yapılabilir. Gerçekten üstün, Beyaz, Asyalı, Hispanik ve zenci, büyük alınlı erkekler cıvıl cıvıl saç kesimlerini deneyebilir ve hepsi başarılı bir şekilde başarabilir..

Buzz Cut Konik Solmaya Saç Kesimi

Fransız Mahsul

Modern erkeğin en popüler saç modellerinden biri olan Fransız Mahsulünün ön kısmı daha uzun ve kakülleri alnına geliyor. Yanlarda ve arkada solgun bir saç kesimi olan bu kısa saç modeli, önden arkaya karıştığı için daha kısa kesilmiştir..

Fransız Mahsul Solması

Kırpma üst, tüm yüz şekillerine uyduğundan Sezar’a benzer, ancak alın ve saç çizgisini gerektiği gibi gizlemek için daha kısa veya daha uzun saçaklara sahip olabileceği gerçeğinden farklıdır. Dokulu mahsul üst solma, son yıllarda güçlü bir trend oldu ve erkekler için havalı bir görünüm olmaya devam ediyor.

Kırpma Üstü Soluk

Yan Süpürme Alt Kesim

Yanları süpürülmüş alt kesim, erkekler için modern ve şık “kısa kenarlar, uzun üst” saç modelidir. Yanlarda ve arkada alttan kesim veya alttan kesim solması ile kesim, orta ila uzun saçlarda daha iyi çalışır.

Yan Süpürmeli Alttan Kesilmiş Saç Modeli

Düz, dalgalı, ince veya kalın saçlar için harika, hafif ila orta tutuşlu bir pomad kullanmak isteyeceksiniz. Bir tarak üzerinde veya yan kısımda olduğu gibi, saçı bir tarafa süpürmek isteyeceksiniz. Amaç, biraz dağınık bir görünüm için püsküllerin bir kısmının alnın üzerinden sarkmasına izin vermektir..

Yan Süpürmeli Alttan Kesilmiş Soluk Saç Kesimleri

Asker traşı

Mürettebat kesimi, geniş alınlı erkekler için zamansız ve az bakım gerektiren bir saç kesimidir. Bir vızıltı kesiminden daha uzun, ancak Ivy League saç modelinden daha kısa olan ekip kesimi, üstte 1 ila 2 inç saç ve yanlarda konik bir solma veya alttan kesim ile elde edilebilir. Alnı yüksek olan erkekler, önde daha fazla uzunluk bırakmayı düşünmek isteyeceklerdir..

Mürettebat Kesimi

Alması kolay ve şekillendirmesi basit, mürettebat kesimli saç modeli, şekillendirme ihtiyaçlarını en aza indirirken kapsama alanını en üst düzeye çıkarır. Saç ürününü uygulayıp yanlara doğru tarayarak, tepeyi yukarı kaldırarak veya dağınık ve dokulu bırakarak kesimi şekillendirebilirsiniz. Şık ve zarif, bu saç modeli her yaştan ve saç tipinden erkeğe yakışıyor.

Mürettebat Saç Modeli

Temiz Tıraş

Saçınızı tıraş edip erkeksi bir kel kafayla gitmek varken neden alnınızı öne çıkaran bir saç çizgisiyle uğraşasınız ki? Bu tarz, boyunu farklı kılan saç çizgisinden tamamen kurtularak uzun alın sorununu ortadan kaldırır. Ayrıca saçları seyrelmiş, kel noktalar veya azalan saç çizgileri olan erkeklerde de işe yarar..

Tıraşlı Baş Erkekler

Erkekler çok kısa bir kesim için saçsız makasları ve daha sonra temiz bir tıraş için bir jilet kullanabilir. Çene çizginizi vurgulayarak yüzünüzü dengelemek için sakal veya biraz ağır sakal uzatmayı deneyin. Her Beyaz, Asyalı, Hispanik veya Siyah erkek için doğru bir görünüm olmasa da, birçok kadının sakalları tıraşlı, sağlam erkekleri çok çekici bulmasına yardımcı olur..

Sakallı Kel Kafa

saçak

Uzun saçak, geniş alınları olan erkekler için idealdir. Orta uzunlukta ila daha uzun saçlarda, uzun bir saçak kaşlara kadar uzanabilir ve tüm alnın gizlenmesine yardımcı olabilir. Üstteki katmanlı saç, hacmi ve akışı arttırdığı için özellikle seksi ve modadır..

Erkek Saçak Saç Modelleri

Saçaklı bir saç stilini şekillendirmek için çoğu erkek köşeli saçakları tercih eder. Düz, dokulu veya kıvrılmış bir saçak, resmi olmayan ve resmi ortamlar için mükemmeldir..

Erkekler İçin Açısal Saçak Saç Kesimi

askeri kesim

Askeri saç kesimleri, saçın uzunluğuna bağlı olarak birçok stilde gelir. Neyse ki, askeri tarzların hepsi aynı eski görünümü sunuyor. Askeri bir kesimi orta veya yüksek ten rengi soluklukla eşleştirmek saç çizginizin kontrastını en aza indirebilir. Örneğin, yüksek ve sıkı solma, dikkati üstteki saç kesimine çeker..

Yüksek ve Sıkı Solma

Alternatif olarak, berberinizden saçı daha uzun tutmasını ve bir beyefendinin yan kısmını şekillendirmesini isteyebilirsiniz. Büyük bir alnı sadece daha fazla saç gizleyebilir gibi görünse de, kısa saç kesimleri aslında bölgeyi temiz bir görünümle daha az gösterebilir..

Kısa Yan Parça Saç Kesimi

Fırçalanmış Saç Modeli

Fırçalanmış bir saç modeli modaya uygun ve sıcak olabilir. Yüksek hacimli stiller, yüzü uzatarak alnı küçültebilir. Fırçalama, orta ila daha uzun saç gerektirir ve yanlarda bir solma veya daralma ile eşleştirilebilir.

Dokulu Fırçalanmış Saç Modeli

Erkekler daha sonra yukarı ve arkaya doğru fırçalanmış veya hatta bir tüy gibi öne doğru yönlendirilmiş görünümü şekillendirebilir. Güçlü bir pomad, balmumu veya kil saçınızı tüm gün boyunca şekillendirir..

Dokulu Modern Kısa Saç Kesimi

Uzun ve Katmanlı

90’ların grunge gruplarından ilham alan erkekler için katlı uzun saç modeli şık ve gösterişli görünebilir. Hareket ve akış için daha uzun saçlarla yüzü şekillendirmek için ön kısımda daha kısa katmanlar bırakabilirsiniz..

Uzun Katmanlı Saç Kesimleri

İnce saçlar için ideal olmayan bu görünüm, kalın düz saçları olan erkekler için en iyisidir. Dokulu, doğal bir görünüm elde etmek için mat bir şekillendirici ürün uygulayın.

Erkekler İçin Katmanlı Uzun Saç Modelleri

Dalgalı Kırpma Üstü Soluk

Dalgalı mahsul üst solma, dünya çapında trend olan şık bir görünüm. Bu saç kesimi, alnınızda asimetrik kesimler oluşturmak için öndeki kakülleri keser. Dalgalı kaküller, başkalarının nerede başlayıp nerede bittiğini görmelerini önlemek için yüksek alnınızın üzerinden geçer..

Dalgalı Fransız Kırpma Üst Saç Kesimi

Biraz kontrast sağlamak için yanlar ve arka kısımlar kısa kesilirken, saç çizgisi boyunca üst kısımdaki saçların biraz uzunluğu olmalıdır. Tercih ettiğiniz ürünlerle saçınızı dağınık veya düzgün bir şekilde şekillendirin.

Uzun Dalgalı Kırpma Üst Konik Solma

Yan parça

Yan kısım, erkeklerin alabileceği en iyi iş saç kesimlerinden biridir. İster retro bir yan parça ister modern bir parçalı kesim seçin, bu saç modeli şık, modaya uygun ve yakışıklı.

Yan Kısım Soluk Saç Kesimi

Sinirli bir varyasyon için, yan kısmın solmasını deneyin. Ardından sert kısım için traşlı bir çizgi ekleyin. Geleneksel düz yüzey yerine biraz hacim ve yükseklik elde etmek için görünümü hafifçe şekillendirin.

Sert Kısım Tarak Aşırı Solmaz Saç Modeli

Kısa ve Dağınık

Kısa ve dağınık bir saç modeli, saçınızı şekillendirmenin zahmetsizce havalı bir yolu olabilir. Büyük alınlar için yapılan tüm saç kesimleri, saç çizgisini örtmek için saçak veya şekillendirme gerektirmez. Bu saç modeli, genç ve benzersiz karışık bir görünüm elde etmek için doku kullanır. Düşük parlaklıkta veya mat bir şekillendirici ürün, saçınızın doğal parlaklığının odak noktası olmasını sağlar..

Kısa Dağınık Saç Modelleri

kase kesim

Kase kesimi, uzaklaşan bir saç çizgisini veya yüksek, büyük bir alnı düzeltir. Mantar kesimi olarak da bilinen kase saç kesimi, başın her tarafında tek tip ve küt olarak kesilir. Çekebileceğiniz taze bir görünüm için mantar saç stilini alttan kesme veya sivriltme ile eşleştirin. Stil sizin için işe yaramazsa, işleri değiştirmek için uzun bir mahsulü püsküllü bir şekilde şekillendirin..

Kase Kesim Solması

Diken sac

Dikenli saçlar her zaman popüler bir seçenek olmuştur. Üstte kısa ila orta saç ve solma ile, sivri uçlar alnın daha küçük görünmesini sağlayacak kadar kalındır. Burada ve orada kalın sivri uçlar seçseniz de, her yerde küçük sivri uçlar seçseniz de, bu stilde yanlış gidemezsiniz. İnce bukleler yerine kalın, dolgun saçlara sahip olduğunuzdan emin olun..

Dikenli Soluk Saç

Üfleme Solması

Patlama saç kesimi yeni bir saç trendi. Yukarı ve arkaya doğru fırçalanmış, patlama konik solma, bol miktarda hacim ve akış ile birlikte gelir. Büyük stil alnınızın daha orantılı görünmesini sağlayabilir ve saç stilinize başka bir boyut katabilir..

Saç Kesimi

Dokulu Saç Modelleri

Dokulu saç modelleri son zamanlarda çok popüler oldu. 90’ların parlak jöleli stillerinin aksine modern erkekler daha doğal bir görünümü tercih ediyor. Dokulu stiller, temiz ve dolgun bir görünüm için sağlıklı saçı mat şekillendirici ürünlerle birleştirir.

Kısa Dokulu Soluk Saç Modeli